• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wiadukt Faller 120471

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#1
Witam,

Posiadam torowisko w standardzie Roco Geoline. Chciałbym z gotowych elementów zrobić wiadukt, powiedzmy że w kształcie litery U. Jedyne co udało mi się znaleźć, to zestaw wiaduktowy Faller 120471. Chciałbym zapytać o jakąś alternatywę. Czy można kupić coś podobnego ale np. z późniejszej epoki, albo innego producenta? Zależy mi na tym aby było kompatybilne z torami Roco Geoline i żeby można było łatwo demontować filary i elementy pod torowisko, czyli elementy nie mogą być klejone.
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#2
Takie łukowe wiadukty produkuje jeszcze kilku producentów. Te na przykład można połączyc kilka by uzyskać owo "U" o którym wspomniałeś (jeśli dobrze rozumiem). Pytanie tylko czy promień tego łuku ci odpowiada:

Noch 21350 lub 67026 ;
Kibri 39706 ; 39723 ; 39752 ; 39725 ; 39726 ;
Marklin 74613 ... pewnie by jeszcze coś znalazł :)
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#3
Promień jak w zestawie Faller: R-437,5, czyli Geoline R3, bo o te tory najłatwiej i mam ich najwięcej. R2 czyli ok 360 stopni nie mam w ogóle.
Zależy mi na filarach o różnej wysokości. Bo wiadukt ma być stopniowo wznoszący, a następnie opadający. A w tych co pokazałeś nie ma takiej opcji. Są w jednym przypadku podpory mostu o jednej wysokości, a to odpada.
 
Ostatnio edytowane:

rjack

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Ja też poszukuję wiaduktu z filarami o wysokości około 20 cm z możliwością ich stopniowania - oglądałem juz oferty Fallera, Nocha ale nie znalazłem tam nic w 100% odpowiedniego. Będę śledził więc ten wątek.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
Ja też poszukuję wiaduktu z filarami o wysokości około 20 cm z możliwością ich stopniowania - oglądałem juz oferty Fallera, Nocha ale nie znalazłem tam nic w 100% odpowiedniego. Będę śledził więc ten wątek.
Jest zestaw mostowy firmy MEHANO , kilkanaście konstrukcji o różnej wysokości , tylko nie nie wiem jak to z goeline by było kompatybilne , może jakaś mała przeróbka by wystarczyła
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#8
Myślę, że wykorzystanie tego do Geoline byłoby niezłym wyzwaniem modelarskim. Tory Piko i Mehano są bez podsypki i mają budowę łatwiejszą do wpięcia filarów. Natomiast w Roco Geoline nie ma praktycznie jak tego zrobić bez "drastycznych" środków. Coś mi się wydaje, że tylko Faller wchodzi w grę :/
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#9
Myślę, że wykorzystanie tego do Geoline byłoby niezłym wyzwaniem modelarskim. Tory Piko i Mehano są bez podsypki i mają budowę łatwiejszą do wpięcia filarów. Natomiast w Roco Geoline nie ma praktycznie jak tego zrobić bez "drastycznych" środków. Coś mi się wydaje, że tylko Faller wchodzi w grę :/
A jak by kupić tor mehano lub PIKO-A i wypruć z niego po 3-4 podkłady i dokleić od spodu do geoline i do nich zaczepiać filary mostu???
 
OP
OP
voytecki

voytecki

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 5
#10
Jest to jakiś pomysł, tylko żeby tak zrobić, to chyba trzeba by było odłamać kawałek nasypu z geoline, bo po bokach musi być wolna przestrzeń, żeby te "łapy" filarów chwyciły podkład z piko lub mehano. Reasumując, to chyba tylko Faller jest dostosowany do torów geoline, tak żeby nie trzeba było dokonywać żadnych modyfikacji.
 

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#11
Jest to jakiś pomysł, tylko żeby tak zrobić, to chyba trzeba by było odłamać kawałek nasypu z geoline, bo po bokach musi być wolna przestrzeń, żeby te "łapy" filarów chwyciły podkład z piko lub mehano. Reasumując, to chyba tylko Faller jest dostosowany do torów geoline, tak żeby nie trzeba było dokonywać żadnych modyfikacji.
Zrobiłem przymiarkę podkład PIKO-A pod spód Geoline ,niestety nie posiadam mostu Mehano , dlatego nie wiem jak się go montuję ,ale jak chodzi Ci o brak miejsca do zaczepienia o podkłady , a'la nasyp w Geoline u samego dołu jest szerszy , także możliwe ,że miejsca do zaczepienia wystarczy, bez "drastycznych " przeróbek
 

Podobne wątki