• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Westfracht - kolor

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#2
Witaj.
Nie znam numerowanego koloru "Westfracht", ale podsyłam Ci link - https://www.ralcolorchart.com/blue-hues.
Masz tam kilka odcieni "niebieskiego". Weź model, dobierz kolorystykę do pokazanych próbek, kliknij na wybrany kolor raz i jeszcze raz, cały ekran monitora pokryje się kolorem.
Dostawiając model do ekranu będziesz widział czy ten kolor/ odcień/ jest właściwy, jeśli nie to zmieniasz kolor, tak aż będziesz miał pewność że to jest TO(y).
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#3
Dzięki Scyzor :) Stronka bardzo fajna i przydatna, choć trochę przyznam że i tak jakoś mam wrażenie że żaden z obecnych kolorów nie pasuje mi do oryginalnego westfrachtu :D no ale to i tak więcej niż drętwe kolorowe zamknięcia na sprayach :D
Może coś uda mi się dobrać z tąd ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.552 386 20
#4
Weź model, dobierz kolorystykę do pokazanych próbek, kliknij na wybrany kolor raz i jeszcze raz, cały ekran monitora pokryje się kolorem.
Dostawiając model do ekranu będziesz widział czy ten kolor/ odcień/ jest właściwy, jeśli nie to zmieniasz kolor, tak aż będziesz miał pewność że to jest TO(y).
Niestety nie do końca to tak działa. Wszystko zależy jak masz ustawiony monitor w komputerze. Rzadko się zdarza, żeby standardowy monitor odwzorowywał kolory tak jak wyglądają w rzeczywistości. Trzeba by wykonać kalibrację monitora i dopiero wtedy będzie odwzorowywał dobrze kolory, a najlepiej byłoby mieć tzw. "monitor fotograficzny". Lepiej iść do sklepu z lakierami, poprosić o kolornik i dopasować sobie kolor lakieru.
 
OP
OP
UniQue

UniQue

Aktywny użytkownik
Reakcje
371 2 0
#5
ehh ehh, to chyba będę musiał zgarnąć kabinę od modelu i przejść się do jakiegoś sklepu i się zapytać sprzedawcy co mi poleci w tym samym kolorze :ROFL::ROFL::ROFL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Warsztat 0
Warsztat 2
Warsztat 1
Warsztat 2

Podobne wątki