• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wesołe przypadki MIKOTA 1

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Siodełko a'la "Wigry" lub "Jubilat". Krótko mówiąc - łezka w oku, a czas płynie niestety, i wraz z jego biegiem obrazy "ze starej płyty" stają się coraz mniej ostre.
Kolego Piotrze, gratuluję fantazji i klimatycznych pomysłów. Oby Cię one nigdy nie opuściły. No i dla twojej Babci zdrowia i wszelkiego dobra. Na pewno jest wspaniała. Szacunek.
Przypomniała mi się historia młodego małżeństwa, które spotkałem w 1997 roku w Nieszawie, grubo po 10 wieczór, kiedy rozglądaliśmy się wraz z moim dobrym kolegą z Czech za jakimkolwiek noclegiem po tygodniu spędzonym w pociągach na normalnych i wąskich torach (pisałem o tym w innym wątku na forum). Ugościła nas po królewsku właśnie ich Babcia w swoim skromnym ale bardzo akuratnym, ładnym i wyjątkowo schludnym domu. Z taką gościnnością nie spotkałem się ani wcześniej, ani później, może za wyjątkiem gościny u moich zacnych Przyjaciół w Choroszczy na Podlasiu.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
jak bym miał stawik to od ręki, a to nie gęsi?
Przyjedziemy, wykopiemy (u Ciebie na podwórku) i kaczuszki dostarczymy. Miałyby u Ciebie dobrze. Nie służyłyby jako danie do obiadu, tylko maskotki.:)

Portrety kotów babci.
Nitka.
Na własne oczy widziałem, jak odebrała jastrzębiowi gołębia. Sama go zeżarła. Chociaż przez chwilę miałem nadzieję, że ona chce uratować tego ptaszka. Wykazała się sprytem i odwaga lamparta. Widać, ze to jest urodzony morderca.
DSC04783.JPG

Kulka. Kot filozof.
Ta nic nie robi. Tylko je i śpi. Po za tym nie lubi być głaskana.
DSC04791.JPG

W czasie spaceru powitała nas trójkolorowa kocica.
DSC04799.JPG

Obowiązkowe przywitanie. Każdy kot potrzebuje swojego pana. Nawet, jak jest trójkolorowy (to wyjątkowa cecha).
DSC04802.JPG

Księżyc u mojej babci.
DSC04807.JPG

Mars na niebie, też u babci. Niebo najpiękniej wygląda, jak pogasną światła. Wtedy można podziwiać gwiazdy.
DSC04809.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Znalezione, niekradzione. Bondzik zabiera znaczki, aby przez przypadek nikt ich nie nakleił na list.
WP_20210813_10_24_28_Rich.jpg

Krótka historia.
Pojechalismy na basen w Nowej Sarzynie i zauważyliśmy sklep z zabawkami o nazwie "Pluszak". Nie mogliśmy się oprzeć pokusie... Szukamy Kaczutki II, a tu proszę... Na wystawie czerwony Mercedes-Benz (prawie Maybach).
Niedźwiedź zbiera na Maybacha, jak narazie żule chcą od niego wziąć pieniądze, żaden nic nie daje, ale nadzieja wciaż się tli w Niedźwiedziu.
WP_20210813_17_31_00_Rich.jpg

Jestem zdumiony. Otwierana pokrywa silnika, a pod maską imitacja silnika, otwierane drzwi i uwaga... Przednie koła są skrętne razem z kierownicą!!! Da się obracać kierownicą i przez układ kierowniczy skręcane są koła osi przedniej.
WP_20210813_17_46_47_Rich.jpg
WP_20210813_17_47_30_Rich.jpg
WP_20210813_17_47_43_Rich.jpg
WP_20210813_17_47_56_Rich.jpg
WP_20210813_17_48_08_Rich.jpg
WP_20210813_17_48_24_Rich.jpg
WP_20210813_17_49_06_Rich.jpg
WP_20210813_17_51_03_Rich.jpg

PS. Nie wykupujcie wszystkich samochodzików na allegro, bo jeszcze kilka potrzebuję;).
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Dla Fanów Flaczka. Byliśmy na pływalni. Na zewnątrz szaleje Lucyfer, a Flaczek się chłodzi.
WP_20210815_12_25_20_Rich.jpg
WP_20210815_12_26_12_Rich.jpg

Długo oczekiwana kąpiel Flaczka.
Komisja.
WP_20210815_16_11_13_Rich.jpg

Mokre! Napierw jedna nóżka.
WP_20210815_16_11_35_Rich.jpg

Cały Flaczek wskoczył do wanienki.
WP_20210815_16_11_50_Rich.jpg

Dobrze mi. My nadzorujemy kąpiel śmierdzielka.
WP_20210815_16_18_14_Rich.jpg
DSC04819.JPG

Flaczek już wysechł i dostał uprane ubranko. Tak dla wiadomości ogółu.;)

Admiralicja czeka na rejs.
DSC04881.JPG

Motorówka już zwodowana. Dalszy ciąg jutro, albo później, bo już strasznie ziewamy.:sleep:
DSC04882.JPG

"Pan Dętka" (naprawił nam rowery, dzięki niemu mamy na czym jeździć) i jego wóz ciągnięty przez dzielną kobyłkę o wdzięcznym imieniu Arabella.:D
DSC04883.JPG

PS. Dzisiejszego dnia wszystko jest bajkowe i zmyślone.
Odkryliśmy nową funkcję/wyposażenie w Blekocie (naszym samochodzie), to funkcja mycia nóg! Skropliny z klimatyzatora wypełniają te fikuśne zagłębienia pod fotelami i trzeba albo myć nogi, albo wybierać wodę wiaderkiem z samochodu. Myśleliśmy z początku, że to jest tylko funkcja dla vipa siedzącego z tyłu. Okazuje się, że nie. To funkcja dostępna dla wszystkich. Co gorsza nie sterowana z kokpitu.:LOL:
To nie jest bajkowe. Niedźwiedź Nadłowczy się mocno wku...
Suplemencik. Zdjęcie księżyca w trybie analogowym. Taki świeci u babci.
DSC04912.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Jestem nadal u mamy Niedźwiedzia Nadłowczego, piję okropną kawę z doniczki zrobioną przez babcię i piszę tego posta.
Wyłowiłem ze skrzynki pocztowej kalkomanie od @m_zntk. Doceniamy poświęcenie listonosza, który przyniósł ten list. Postman nawet nie raczył poinformować domowników (byliśmy w domu), że przyniósł przesyłkę poleconą. Lało jak z cebra, woda wypływała bokami ze skrzynki listowej znajdującej się na furtce. Na szczęście kolega zapakował kalkomanie w dilerki i nie straciły nic na swojej urodzie. Natomiast koperta była tak nasiąknięta, że znaczek pocztowy się odkleił.:ROFL:
Po powrocie do Łodzi przystąpię do dalszych prac nad wagonami.
WP_20210817_12_40_31_Rich.jpg

Tak wygląda księżyc dzisiaj. Czekamy na znak od Twardowskiego.
DSC04914.JPG

Zaległy, wczorajszy film z rejsu.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Jutro trzydniowa wycieczka do Ustrzyk Dolnych, dlatego postanowiliśmy zażyć kąpieli. Bondzik i Kaczutka są bardzo zmęczeni (były dożynki), dlatego leżą i się relaksują, a my to tak sobie przy okazji pływamy. Cały basen jest tylko dla nich.
WP_20210822_20_07_40_Pro.jpg
WP_20210822_20_08_13_Pro.jpg

PS. Wszak oni są modelami, gwiazdory jedne.;)
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.920 99 132
Piękna kolekcja. Dziękuję za propozycję. Niestety, nie mogę jej przyjąć. Każdy z moich pluszaków ma swoją historię, o czym pisałem na poprzednich stronach. To nie są kupione zabawki. Są jak członkowie mojej rodziny, ponieważ z każdym z tych stworzonek wiążą się emocje, wspomnienia, przeżycia.
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Piękna kolekcja. Dziękuję za propozycję. Niestety, nie mogę jej przyjąć. Każdy z moich pluszaków ma swoją historię, o czym pisałem na poprzednich stronach. To nie są kupione zabawki. Są jak członkowie mojej rodziny, ponieważ z każdym z tych stworzonek wiążą się emocje, wspomnienia, przeżycia.

To przygarnij ich jako migrantów z Afganistanu ;)