• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wesołe przypadki MIKOTA 1

OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.959 99 132
#41
Jeszcze jedno: żle zrozumieliście moją myśl: "chcę żeby było realnie (...) ale lepiej nie będzie". Chodzi o to, ze chcę żeby było jak najbardziej realnie jak na moje możliwości, a wiem że lepiej (na tę chwilę) tego nie zrobię.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#42
Ja zawsze lub prawie zawsze pokazuję wnętrza lokomotyw, wagonów, raczej mało kto to ukrywa jak jest dobrze zrobione. Tutaj nikt nie pisze Tobie na złość, tylko o tym aby na pewne rzeczy zwrócić uwagę. Najlepszą drogą jest studiowanie książek. albumów gdzie jest sporo rzeczy opisanych, sporo pokazanych.............internet jest niby poręczny ale nigdy jak dla mnie nie zastąpi tego co na papierze. I modele i ich przerabianie, budowanie bardzo ale to bardzo lubią dwie rzeczy..........spokój i pokorę. Nie wiem czy to zrozumiesz czy nie, Twój wybór.
Co do np. wapniarki jest troszkę zdjęć jak takie lub podobne wagony się brudzą:
http://www.tt-kroli.de/KKW_Vorbild.html
Wagony na w/w są innego typu itd. ale ładunek mają bardzo podobny i tak jak na zdjęciach się brudzą, na PKP nie było inaczej.
Napisałeś, też o jakimś Drimie, że bardzo chwalili no i nic dziwnego skoro pewnie kupujesz u nich modele to chwalą.
Tak zerkałem na temat i ostatnie zdjęcia i nie wiem co jej się stało........chyba w paincie jakieś listwy powstały, to jest coś domalowanego, ja widzę jakieś bałwanki zamiast listwy?
DSC01876.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
#43
Chłopie jeżeli nie jesteś w stanie (na tę chwilę) zetrzeć patyczkiem tego co Ci się namazało przy malowaniu to ponuro widzę Twoją przyszłość w modelarstwie...
Żeby nie było, sam jestem początkujący, dzisiaj miałem pierwszy raz w życiu w rękach aerograf, pomalowałem złomki lokomotywy i wagonu.
Jutro zobaczę jak to wyszło, chociaż już dzisiaj wiem co skopałem, pierwsza warstwa farby była za rzadka, rozlewała się jak woda i w dwóch miejscach na budzie lokomotywy się zrobiły zacieki. W odróżnieniu od Ciebie wiem że jestem w stanie to zrobić lepiej i jeżeli mi się rano nie spodoba to zmywam i maluję jeszcze raz i jeszcze raz i jeszcze raz aż będę zadowolony z efektu i będę wiedział że nie spapram budy docelowej lokomotywy która już nie będzie łatwa do ponownego umycia bo będzie miała elementy fototrawione. Wagon wyszedł mi dużo lepiej bo już wiedziałem co poprawić i zagęściłem sobie farbę. To co Ty teraz wyrabiasz to zwykłe niszczenie sobie modeli. Kup sobie jakieś paści na Allegro i na tym sobie próbuj.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.959 99 132
#45
Myślicie, że ja nie mam ambicji?!. Kilka razy zmywałem patynę z siódemki z żółtym czołem, aż byłem zadowolony z efektu, sami zobaczcie:
przed: (stara, brudna, brzydka zaropiała)
DSC01832.JPG

po: (o niebo lepsza)
DSC01881.JPG
Co do waloryzacji to rzecz gustu. Ja ich nie niszczę mi się podobają, a jeśli mogę poprawiam.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.377 463 29
#49
Nie wiem czemu się wstawiła miniaturka.
Nie chodzi o miniaturkę, ale o jakość samych zdjęć - przede wszystkim brak oświetlenia. Nie robi się takich zdjęć pod światło, trzeba oświetlić sam obiekt, nawet zwykłą lampą, ale ustawiając model i lampę tak, by lampa go oświetlała, a nie świeciła od tyłu.
 
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.959 99 132
#50
Oczywiście włożę jeszcze trochę w nią pracy. W tą drugą też. Wapniarkę poprawiłem. Czy o tą metodę chodzi?
DSC01916.JPG

DSC01886.JPG
DSC01887.JPG
DSC01894.JPG
DSC01900.JPG
DSC01901.JPG

wiem, ze jest źle, ale czy lepiej niż było.
Tak jak żądaliście igreki poprawiłem, jest dużo bardziej równo pomalowane. Szmaty zerwałem, a przykleiłem ładne zasłony, co Wy na to:
 

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
#51
Nie zmywaj tak intensywnie bowiem z oznaczeń lokomotywy niedługo niewiele Ci zostanie. I zadbaj o detale bowiem stracisz drabinki do wejścia na lokę. Jeśli chodzi o wapniarkę to wszelkie mazy na wagonie nie tworzą się od lewej do prawej - takie prawo grawitacji. Weź do ręki "wacik" i szoruj burty i klapy z góry na dół.

ps. a zasłonki zmień na różowe ;) spasują do wnętrza...
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
MIKOT 1

MIKOT 1

Znany użytkownik
Reakcje
3.959 99 132
#52
Chwalą, chwalą, ja ich lubię, oni mnie. Popatrz na górną gablotę Brawy, czyje parowozy tam stoją? Na błagania powiem, że to dopiero początek. A zdjęcia; postaram się bardziej. W końcu nic złego nie robię, bo to moje modele:).