• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Weekendowa mini diorama prezentacyjna

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Przedstawię co wykonałem w ten weekend - małą dioramę z przystankiem autobusowym, oraz sposób w jaki została wykonana.
Materiał to płytka kompozytowa - nie chłonie wilgoci, i w tym rozmiarze - jest sztywna. Zbrojenie z jakiejś szmaty:
diorama1.JPG


Na zbrojenie wylany i ukształtowany gips dentystyczny - najlepszy gips na rynku. Trochę marnotrawstwo , ale taki miałem pod ręką.
diorama2.JPG


Przyszła pora na przystanek. Jest to produkt firmy modelscene, wykonany tak by pasował w obie skale, i H0 i 00. Starałem się go pomalować na kultowy już, kolor "sr**zkowy".. Coś tam wymieszałem i wyszedł taki. Papa z taśmy tamiya 10mm, pomalowana czarnym matem. Lakier bezbarwny przyszedł na skraje papy jako imitacja smołowania.
diorama3.JPG
diorama4.JPG

Wycinanie płytek chodnikowych w tekturze, i montaż chodnika.
diorama5.JPG
diorama6.JPG

Pył jako imitacja piasku na poboczach, i zielenina. Trochę cieni na asfalcie aero:
diorama7.JPG
diorama8.JPG
diorama9.JPG
diorama10.JPG
diorama11.JPG

Wikol jeszcze schnie ;)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dioramka wyszła super. Jeżeli to naprawde jest zrobione w dwa dni to gratuluje tempa pracy :). Można opisać czym i jak jest malowany asfalt? Z góry ślicznie dziękuje :).
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#4
Zacząłem w piątek wieczorem, i skończyłem teraz, jeszcze nie wiem jak będzie wyglądać gdy kleje wyschną.
Asfalt to wyszlifowaniu drobnymi papierami ściernymi malowałem tanim podkładem samochodowym szarym. Ponieważ asfalt był nie równy, i wciąż jest, kilka razy go psikałem podkładem i szlifowałem. Jaśniejsze cienie zostały zrobione jasnoszarą farbą tamiya za pomocą aerografu. Ponadto, ponieważ pobocza oklejone są pyłem, sam asfalt też trochę się nim zbrudził.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#5
Całkiem przyjemnie to wygląda , trochę mogłeś przystanek od krawędzi odsunąć i tam jakiś płot , krzaki , drzewko co by takie tło powstało :)
 
OP
OP
pastka

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
Rzeczywiście mogłem trochę więcej miejsca za jezdnią zostawić i zabudować trochę tło. Winę zrzucam na zastosowanie gipsu. Gdy go wylałem to od razu stwierdziłem że to błąd. Trzeba było zrobić teren z papier mache, jakiejś mieszanki papieru z wikolem, i na to dopiero kłaść gips na jezdnię. Będę się starał dorobić jeszcze jakieś drzewka. Wrzuciłem zdjęcia z budowy, bo nieco się przy niej nauczyłem, i uznałem że się podzielę ;)
 

krzys123

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Witam!
Jakby coś to przepraszam za odkop tematu, ale chciałbym zapytać: Z czego został zrobiony ten asfalt? Wygląda bardzo realistycznie i widzę go na wielu makietach na tym forum, ale dalej nie mogę zrozumieć z czego on jest i jakich farb używacie do pomalowania go na taki kolor.

Pozdrawiam.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#10
Witam!
Jakby coś to przepraszam za odkop tematu, ale chciałbym zapytać: Z czego został zrobiony ten asfalt? Wygląda bardzo realistycznie i widzę go na wielu makietach na tym forum, ale dalej nie mogę zrozumieć z czego on jest i jakich farb używacie do pomalowania go na taki kolor.

Pozdrawiam.
Albo szpachlówka akrylowa , polecam i farba emulsyjna + czarny barwnik >
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#11
Do malowania lini nie polecam innych farb niż modelarskie! Ostatnio wypróbowałem wszystko i tylko one dały rady. Widziałem kiedyś marker Woodland Scenic do malowania lini, ale nie mam wiedzy czy dobry produkt.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 7

Podobne wątki