• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wczasy wagonowe

SINYOU

Aktywny użytkownik
Reakcje
42 2 1
Domyślam się, że wagony towarowe ze Szczawna, maja swoje odpowiedniki w modelach, mógłby ktoś podlinkować, obojętne z jakiego zarządu kolejowego, z góry dziękuję. Może to niestosowne co powiem, ale gdyby w naszym kraju było DB a nie za***ane PKP, to te wagony, by poszły na emeryturę do muzeów. Bestialstwo na kulturze technicznej, tyle powiem. Przy okazji, podsyłam linki fot wczasów z mojego podwórka czyli Mielna, które znalazłem w necie.
http://www.wgk.cal.pl/search.php?search_keywords=Mielno-Koszali%F1skie
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Świetny artykuł Marku, dzięki że zapodałeś.

Przy okazji mam pytanie: Wagony w takich ośrodkach wczasowych miały różne kolory.... Wy macie doświadczenie w tych sprawach, dlatego pytam, jakich farb użyć do przemalowania wagonów na wczasowe (chodzi o konkretne numery konkretnych farb).
Które zielone, które rdzawe...itd.
Ten temat przede mną, dlatego z góry dziękuję za pomoc.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
Jeszcze jedno pytanie......
W niektórych ośrodkach wczasowych, czy basenach miejskich, w latach 80tych i początek 90tych były budynki wspólnych natrysków i toalet.
Chciałbym użyć tego budynku ze zdjęcia jako budynek natrysków i toalet w moim ośrodku w Torcinku.
Mam jednak problem z malowaniem......kojarzę, że część takich budynków była biała z obramówkami wokół okien i drzwi.
Nie pamiętam, jak z kolorami było, czy niebieskie, czy całe budynki były niebieskie z białymi obramówkami....
Totalne zaćmienie....

HELP / HILFE
28.JPG

wczasy wagonowe 1.jpg
wczasy wagonowe 2.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 72

Podobne wątki