• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wczasy wagonowe

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#4
Jeszcze stosunkowo niedawno można było zakupić przejazd do Zakopanego wagonem sypialnym wraz z noclegiem w nim na łikend.
Ten nocleg to był w czasie nocnej jazdy do Zakopanego, czy na miejscu?

A wczasy wagonowe były popularne jeszcze całkiem niedawno, nie wiem, czy wciąż takie ośrodki nie funkcjonują. A było ich bardzo dużo, w najciekawszych turystycznie rejonach Polski.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#6

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#7
W Ustroniu Morskim, przy ulicy Chrobrego jest (a może był) kolejowy ośrodek wczasowy. Do lat 90tych stały tam jeszcze wagony (choć do szlaku bardzo daleko :) ). Wiele razy jeździłem tam z rodzicami za bajtla. Ale w wagonach nie spałem, tylko w domkach :p
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#9
W Ustroniu Morskim, gdzie ? Ja byłem tam na wczasach już po usunięciu wagonów z ośrodka. Może chodzi Ci o inny ośrodek... ?
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
458 0 0
#16
Jako wagony mieszkalne w DOM Poznań mieliśmy zbieraninę z całej Europy z rosyjskimi(wagon świetlica), amerykańskimi (UNRRA i USTC z I WŚ). Ja niestety mieszkałem w agonie na podwoziu 23K czyli polskim:(.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#17
w Pszczewie były dwa "włochy" ,-jeden zabrano do Jarocina to info z netu ten był jako pierwszy przy bramie ośrodka ale drugi był prawie na końcu "składu wczasowego"- był ale czy jeszcze jest? hmm -Ktoś był w tym roku w Pszczewie i mógłby potwierdzić istnienie drugiego przepięknego "włocha"? tabliczki firmowe już dawno były oderwane przez kogoś z wózków , pamiętam ,że w nazwie wytwórni było któreś miasto z Italii -chyba Mediolan
 

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#18

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
937 15 0
#20
To może ja coś dorzucę jak można. Niekoniecznie polskie klimaty ale prawie zbliżone. Niedaleko Plymouth w Dawlish Warren (Devon) znajduje się taki ośrodek "Brunel Camping Coach Park" gdzie można sobie nad samą plaza wynająć taki wagon I aktywnie poodpoczywać. Wygląda to tak:





W środku jednego z wagonów:










A tutaj link do fotek: http://sites.google.com/site/brunelpark/home
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 72

Podobne wątki