• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wczasy wagonowe

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#41
W Kuźnicy w latach 90 też były wczasy wagonowe na bocznicy towarowej. To jedyne zdięcie jakie znalazłem w galerii na stronie gminy Jastarnia.
Pamiętam że na pewno były dwa ryflaki i trzeci wagon nie wiam jakiego typu.
 

Załączniki

  • 54,2 KB Wyświetleń: 377
Reakcje
1.731 13 0
#42
W Kuźnicy w latach 90 też były wczasy wagonowe na bocznicy towarowej. To jedyne zdięcie jakie znalazłem w galerii na stronie gminy Jastarnia.
Pamiętam, że na pewno były dwa ryflaki i trzeci wagon nie wiem jakiego typu.
Chryste :eek:... przy odrobinie większego wysiłku i pracy , spokojnie można było by ten fragment widoczny na fotce odwzorować na większych kilku modułach - BAJKA.
Zdjęcie natychmiast ląduje u mnie w honorowym folderze.....:p
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#46
Chryste :eek:... przy odrobinie większego wysiłku i pracy , spokojnie można było by ten fragment widoczny na fotce odwzorować na większych kilku modułach - BAJKA.
- cały półwysep i zaprezentowany w takim wagonie , który pocięli -jako miejscowa atrakcja - Daniel idealne dla Ciebie wyzwanie - praca i wypoczynek plus zapraszani goście -właściciele taboru na przejażdżki i pokazy - bajka ( ja nie żartuję)- pomysł jest mimo tego dalej realny Kolego Danielu Loko - może jest jakiś taki tam jeszcze wagon do kupienia - już widzę taką tam atrakcję pod tytułem "Półwysep Helski w miniaturze "czynne od 10 do 23 w każdy dzień w okresie od pierwszego dnia lipca do ostatniego dnia sierpnia * Muzeum Obrony Helu , *Muzeum Rybołóstwa,* Narodowe Muzeum Morskie i inni sponsorzy - co Ty , - co Wy na to ? - oczywiście nazwiska autorów dzieła
-acha- ceny biletów dorośli -10 zł ulgowe - 3 zł ( bilet w formie wizytówki tej akcji) i tak dalej ...
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.731 13 0
#47
Cudne - trzeba tylko znaleźć sponsorów , albo wygrać 20 baniek:),a pomysł należało by przestawić chyba odpowiednim władzom... Ale szykuje się i tak ogromna niespodzianka w Polsce - mianowicie budowa naszego , "miniwunderladnu", ale w realistycznym wydaniu jeśli chodzi o scenerię, zero plastiku, ogromne metry kwadratowe powierzchni, i tematy kolejowe pięciu państw europejskich....:).. O szczegółach sprawy , na jesieni:)........:D. Nic więcej na razie nie powiem...:cenzura:
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.182 8 0
#50
Jeden z serii przebudowanych/dostosowanych w ostrowskich ZNTK-ach wagonów towarowych. Jako "młokos", spędziłem takie "kolejowe" wakacje w Kołobrzegu - pamiętam je do dzisiaj ... :)
 

Załączniki

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#52
A czy ktoś wie gdzie jeszcze coś działa do tej pory ?? W swoim życiu byłem tylko na wycieczkach wagonowych, na takich wczasach nie, no i chciałbym wybrać się choć na 2 noce żeby poczuć ten klimat...
 

paulus60

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#54
Ustroń. 20 stycznia 2015. Latem i na ciepłe weekendy przyjeżdżają tu na wczasy. Stojące tu od grubo ponad 30 lat wagony są z Rybnika. Te zielone parkują w miejscu starej, nieistniejącej od lat parowozowni. Zdjęcia słabe, robione na szybko telefonem. Przy okazji zastąpię je lepszymi.
DSC_0614.JPG
DSC_0614.JPG
DSC_0618.JPG
DSC_0619.JPG
DSC_0620.JPG
DSC_0621.JPG
 
Ostatnio edytowane:

paulus60

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#57
A powiedz to jest Ustronie Morskie czy Ustroń ?? Jak Ustroń to co tam ciekawego dają że na wczasy warto i jak te wczasy załatwić ??
W informacji napisałem, że Ustroń, a Ustroń, to nie Ustronie :).
Co dają? Można poczytać: https://www.google.pl/search?q=Ustroń&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=vJi-VMHNGYOAU9u_hLAD i pooglądać: https://www.google.pl/search?q=Ustroń&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=7Ji-VK_lMoGqU4vqgFA&ved=0CEoQsAQ&biw=1280&bih=878
Zapraszamy!

P.S. Tych wagonów na wczasy raczej bym nie polecał;)
Oferta wypoczynku w Ustroniu jest dosyć obszerna w sieci.
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#58
Napisałeś, że kiedyś była tam lokomotywownia. Ma ktoś plan stacji Ustroń Polana z czasów, gdy była tam lokomotywownia ? Albo zdjęcia jakieś?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 8
Koleje w Polsce 72

Podobne wątki