• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WC ( Toaleta )

wujek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Bawię się w modelarstwo kolejowe od niedawna. Na razie „ćwiczę” na małych rzeczach takich jak ta. Ostatnio zrobiłem kilka rzeczy między innymi Toaletę. Są to moje początki. Zamieszczam zdjęcia ponieważ chciał bym że byście ocenili moją pracę i skomentowali co jest dobrze a co nie. Pochwały a przede wszystkim krytyka mile widziane.


ZDJĘCIA:

http://images27.fotosik.pl/21/f693fc92b203cdeem.jpg

http://images25.fotosik.pl/21/2bffe6de5ec9ae77m.jpg


Pozdrawiam,
Sebastian
:smile:
 
A

Anonymous

Gość
#2
Bardzo ładnie,
Dla porządku powinniśmy wprowadzić zasadę pełnego opisu pracy tzn. jakie materiały zostały użyte i do czego, czym pomalowane itp.
A tak, spodziewaj się zaraz tego typu pytań :grin:
 
OP
OP
W

wujek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
No to tak:

WC ogólnie zrobione jest z forniru. W środku pomalowane jest farbą akrylową ( Pacta ) Na zewnątrz „mazgnąłem” bejcą żeby wyglądał jak stary kib... toaleta :D na Wsi. Na dachu jest położona papa. Jest zrobiona z papieru.
 
A

Anonymous

Gość
#7
TrinonH0 napisał(a):
tyle, że to zostało już opisane -> patrz tu
Nie mam na myśli instruktarzu jak wykonać dana rzecz, lecz informacje czego osobiście użył autor do wykonania danego modelu, jesli mamy oceniać - dobrze wiedzieć co i jak.
 

Wajtok

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
A ja się zastanawiałem kto mi "zajumał" fornir :twisted: A to mój własny syn!!! Boże - wyjdź na chwilę z domu... a jak wrócisz to aparatu nie ma, fornir skradziony, narzędzia porozrzucane, bajzel w domu.... A najgorsze, że o wszystkim dowiadujesz się z sieci - bo winowajcy nie ma w domu :devil: ale przynajmniej coś przybyło do naszego "małego kolejowego światka" :smile: I to mnie najbardziej cieszy :LOL:
 
OP
OP
W

wujek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Jeszcze mi "Ojca" na forum brakowało :) ( Żart )

gbbsoft napisał: Przyjrzałem się zdjęciom w skali 1:1: (1) szpary są (2) tylko mniejsze.
Więc jest OK.

No to sie bardzo ciszę, że nie jest tak tragicznie :)


Seba
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#11
Tak przy okazji chciałbym zaprezentować moje dokonania :) Pierwszy kibelek troszkę mi sie nie podobał więc zrobiłem drugie podejście ,efekt widać na zdjęciu makiety. MAteriał to oczywiście fornir, dach z papieru ściernego 600,malowanie humbrol+pactra. Proszę o opinię :)
 

Załączniki

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#12
Nikt nie odwazy się odpowiedzieć Adminowi? :D Kibel jest beznadziejny, dlaczego wszyscy robiący coś z forniru pacykują to farbami? A nie stosujecie bejc spirytusowych i nitro :!: Mam gdzieś w muzeum modelarstwa taki kibelek gdzieś z przed 13 lat, była to moja pierwsza budowla powstała fascynacją rysunkami J.K. Ziółkowskiego. Jak odkopię, zrobię zdjęcie, zaznaczam, że mam beznadziejny aparat, ew. beznadziejny ze mnie fotograf :sad:
Wracając do meritum. Wkrótce pokażę moje telegrafenmasten i tam zobaczycie jak przy pomocy bejc nitro ciemny orzech i czarnej można zrobić efekt starego drewna. Cierpliwości.
 
A

Anonymous

Gość
#13
kozak napisał(a):
Proszę o opinię :)
Konstruktywnie .
Brak proporcji tej typowej budowli .
W realu to około 90 cmx90cm i wysokość od 200 cm do 220 cm .
Drzwi założone odwrotnie .Szprosów nie stosuje się na zewnątrz konstrukcji drewnianych .
Za gruby materiał .
Figórka w środku jest tymczasowa .
 

Załączniki

OP
OP
W

wujek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
W poprawionej wersji kibelka widać różnice. Widzę że zrobiłeś uchwyt do otwierania drzwi. Takie drobiazgi dają lepszy efekt :D Mam jeszcze pytanko: Czy jak robi się papę z papieru ściernego to kładzie się i przykleja tak samo jak ze zwykłego papieru??

P.S Jak robiłem mój kibelek to jeszcze uczyłem się ciąć fornir i przyklejać :razz:

:arrow: Seba
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
Damian napisał(a):
kozak napisał(a):
Proszę o opinię :)
Konstruktywnie .
Brak proporcji tej typowej budowli .
W realu to około 90 cmx90cm i wysokość od 200 cm do 220 cm .
Drzwi założone odwrotnie .Szprosów nie stosuje się na zewnątrz konstrukcji drewnianych .
Za gruby materiał .
Jeśli chodzi o wymiary to są wzięte z pierwowzoru (110x115x220). Sławojki budowało się tak jak akurat poszło bez jakichkolwiek planów więc rozmiary bywały faktycznie różne. Jeśli chodzi o drzwi to faktycznie są odwrotnie :roll:

Zbyszek napisał(a):
Nikt nie odwazy się odpowiedzieć Adminowi? :D Kibel jest beznadziejny, dlaczego wszyscy robiący coś z forniru pacykują to farbami? A nie stosujecie bejc spirytusowych i nitro :!: Wracając do meritum. Wkrótce pokażę moje telegrafenmasten i tam zobaczycie jak przy pomocy bejc nitro ciemny orzech i czarnej można zrobić efekt starego drewna. Cierpliwości.
Robiłem to pierwszy raz i nie znam dobrze technologii z niecierpliwością czekam więc na jakieś ciekawe materiały do nauki :)
 
A

Anonymous

Gość
#16
Krytyka była konstruktywan ,ale nie złośliwa .Fornir do takich budynków to marny materiał .
Bynajmiej do cięcia .To co u mnie na focie to niestety laserowy nożyk, nie zwykły modelarski .
Mając dostęp do lasera można sobie naciąc materiału zgodnego z realnymi wymiarami a potem z tego budować .
Postarzenie drewna robi się w bardzo prosty sposób .
nanosimy na pierwszą warstwę ciemny kolor .Potem na mokrą nawierzchnie nakładamy jasny kolor {biały ,kremowy } i wcieramy paluchem .
Kolory mieszają nam się na drewnie oddając odcień szarości-starości.
Pamiętać należy ,żeby nie były to farby gęste ,tylko o konsystencji brudnej wody .
Wtedy nie zaciera się słojów drewna ,a kolor wnika w głąb ,pozostawiając nam efekt starego drewna .
 
A

Anonymous

Gość
#18
Co zbudowane to zbudowane ,ale pozwolicie ,że przypomnę wam podstawową zasadę
realistycznego modelarstwa .
A więc ,jeżeli to jest możliwe to starajcie się utrzymać proporcjonalne wymiary w skali
materiałów z jakich budujecie swoje budowle .
Niestety jak widać na fotach wasze deski to belki ,a belki to potężne kłody .
Zwykły kibel budowano przeważnie z krawędziaków 8cmx8cm lub 10 cm x10cm .
Grubość deski budowlanej to 19mm lub 22mm są też 28 mm ale takich się raczej do tego nie stosowano .
Podzielcie to sobie przez podziałkę i macie wymiary takie jakie wam są potrzebne.
 
A

Anonymous

Gość
#20
EEEEEE
Polacy nie gęsi i swoje lasery też mają ,po co kogoś zagranicą dorabiać.
A tak na poważnie ,to mamy kolegę w swoim gronie ,który jest posiadaczem plotera laserowego .
I od czasu do czasu może naciąć trochę materiału ,mnie zaopatrzył na jakieś 2 lata .
Nożykiem forniru tak nie potnie ,jednak laser to laser
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Budownictwo i pozostała infrastruktura 15

Podobne wątki