• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Warsztaty parowozowni Kłodzko

OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#25
W wolnej chwili przy konwersji cystern, pobrudziłem swoje dwa wagony - z założenia miały być lekko zabrudzone, aparat niestety trochę zjadł rzeczywisty efekt.... gdyż są minimalnie bardziej spatynowane .

DSCN7218a.jpg
DSCN7219.JPG
DSCN7221a.jpg
DSCN7222a.jpg
DSCN7223a.jpg
DSCN7224a.jpg
DSCN7225a.jpg
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#27
Tym razem chciałem się zmierzyć z lokomotywą dieslowską, jako że nie mam żadnego doświadczenia w tej dziedzinie wybór padł na wszystkim znanego Gagarina czyli ST44. Jako lokalny patriota zacząłem szukać jakichkolwiek informacji o tej serii w moich terenach. ST44 to trochę egzotyczna maszyna jeśli chodzi o kotlinę kłodzką, pomijam fakt czasów współczesnych gdzie przewijają się maszyny począwszy od PKP Cargo na prywatnych przewoźnika kończąc, o latach 70/80 nie wiele było danych. Udało się ustalić że kilka maszyn służyło w lok.Kamieniec Ząbkowicki w latach 1973-76 czyli epoka która mnie najbardziej interesuje. Wybór padł na ST44-135....
Jako baza posłużył Gagarin Roco z trójdzielną żaluzją o numerze 199, dzięki wielkiej pomocy kol.JanKola oraz UMF skompletowałem niezbędne akcesoria potrzebne do "tuningu" i ruszyłem do pracy. Jest to pierwsza tak mocno posunięta przeróbka diesla jaką zrobiłem.

DSCN7260.jpg
DSCN7262a.jpg
DSCN7266a.jpg
DSCN7267a.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.022 28 1
#28
Mariusz suuuuper(y)
Pokaż z przodu. Robiłeś coś z reflektorami ? mam na myśli światła czerwone.
Z wyżej pokazanych zwróciłem uwagę na odbłyśniki lamp, czy to ramki takie srebrne.
No i patyna subtelna Panie kolego;)
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#29
W reflektorach zastosowałem metalowe odbłyśniki z dwoma otworami, jako oświetlenie zastosowałem żarówki Miniatronics ( jakoś najbardziej mi takie odpowiadają), przez otwór dla oświetlenia czerwonego przepuściłem światłowód dzięki któremu dioda zamontowana wewnątrz przekazuje czerwone światło.
Cała "choinka" podłączona jest do płytki od Karol_Mar
Jak tylko dostane dekoder dodam zdjęcia jak całość świeci.

DSCN7268.jpg
DSCN7275.jpg
DSCN7228a.jpg


Zderzaki to produkt Pana Zbyszka Kluby, sprzęg Weinert farbki Gunze, kalkomanie Alegratka + własne projekty.
Jeszcze kilka zdjęć w świetle dziennym.
DSCN7269.jpg
DSCN7271.jpg
DSCN7272.jpg
DSCN7273.jpg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#39
- pokaż wiecej przęsła od spodu jeśli można - za duże szczeliny a właściwie szpary między deskami pomostu nie mam na myśli ubytków
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#40
- pokaż wiecej przęsła od spodu jeśli można - za duże szczeliny a właściwie szpary między deskami pomostu nie mam na myśli ubytków
Masz rację po zrobieniu i powiększeniu zdjęć szczeliny wydają się za duże, jednak w patrząc na model "na żywo" jest ok.
DSCN7421.jpg
DSCN7422.jpg
DSCN7423.jpg
DSCN7424.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora: