• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Warsztaty parowozowni Kłodzko

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#1
W tym temacie chciałbym pokazać moje małe przygody z modelarstwem, a właściwie jego próby.
Niedawno ukończyłem model parowozu serii Ot1-13, jest to druga seria parowozu jaką wykonałem i zdaję sobie sprawę że do ideału trochę brakuje. Ot1-13 jak większość działał w parowozowni Jelenia Góra, model powstał w epoce IIIc, pod koniec eksploatacji przed naprawą główną - z założenia taki trochę zaniedbany dziadek. Jako baza posłużył wszystkim znany model Fleischmanna z tendrem nitowanym 32D2.
Armatura kotła to Weinert, świetne dodatki od APM, reflektory K30 Kluba, duża pomoc kolegi Rangera przy pracy z blaszkami oraz nie zastąpionego Elvisa który zrobił elektronikę w postaci dekodera ESU sound ze światłami manewrowymi.


DSCN7077.jpg
DSCN7081.jpg
DSCN7087.jpg
DSCN7097.jpg
DSCN7101.jpg
DSCN7102.jpg
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#7
Dodam tylko, że Dziurasek "machnął" cztery takie konwersje jednocześnie. Każda z innym numerem oczywiście! Tytan pracy. Mam nadal cichą nadzieję, że jednak będzie miał siły i chęci zając się moja TKh1-429. Brawo Mariusz!
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#12
Karol - korzystałem z dokumentacji tej co jest ogólnie dostępna w sieci, a nie ma tego za wiele, dlatego sporo posiłkowałem się zdjęciami Pm2.
Sebastian możesz już powoli pakować TKh1 ;)
jafrap - takie małe co nieco - lampy K30 Kluba + żarówki Miniatronic

DSCN7080.jpg


dziękuję za miłe komentarze, mam nadzieję że kolejne parowozy będą jeszcze lepsze.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#14
Mariusz, pięknie Ci pufa wyszła, bo już za samą patynę i porowatość modelu masz plusa, bo dzięki temu widać naturalność parowozów, które jak wiadomo miewały na otulinach kotła i nie tylko nierówności blachy oraz były pokryte nalotem mniej lub bardziej matowym - tak dalej (y)
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#16
Z kłodzkich akcentów powstał jeszcze zestaw dwóch "Donnerów" baza firmy Roco. Na foto jeden z nich.

DSCN7138a.jpg
DSCN7139a.jpg
DSCN7140a.jpg


Ostatnio zabrałem się za uszkodzony wagon typu "Oppeln" dawnej firmy KleinModellbahn, wymieniłem w nim poręcze zamontowałem wysięgniki końca pociągu - oraz koła RP25 Weinerta, pomalowałem srebrny dach oraz minimalna patyna ;) . Brakuje jeszcze smaru na zderzakach oraz okolicach maźnic...

DSCN7141a.jpg
DSCN7143a.jpg
DSCN7144a.jpg
 
OP
OP
dziurasek

dziurasek

Znany użytkownik
Reakcje
612 11 0
#17
Ostatnio na warsztat trafiły 4 węglarki Brawa (na tej samej bazie powstały sety węglarek od p.Irka "Parowozik"), powstały trzy sztuki w epoce IIIc i jedna w IVa. Wywaliłem nic warte stopnie oraz uchwyty końca pociągu i zamieniałem je na metalowe Weinerta, kalkomanie to mieszanka od pana. Andrzeja "Alegratka" oraz własne projekty. Patynka w rzeczywistości ciekawsza jednak aparat trochę przekłamał stan faktyczny....

DSCN7188a.jpg
DSCN7189a.jpg
DSCN7190a.jpg
DSCN7191a.jpg
DSCN7192a.jpg
DSCN7193a.jpg
DSCN7194a.jpg
DSCN7195a.jpg