• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty modelarskie

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#21
No i już po warsztatach.

Jak zwykle skończyły się zbyt szybko.
Pozdrawiam wszystkich uczestników, szczególnie tych z którymi udało mi się choć chwilę porozmawiać jak i tych z którymi też chętnie bym porozmawiał, ale nie starczyło na to czasu (cóż niestety mogłem być tylko w niedzielę).
Wielkie podziękowania dla organizatorów, za kolejną świetną imprezę, stanowiącą inspirację do dalszych działań.
Dziękuję, że wciąż Wam się chce, a innym, że chcą przyjechać, czasem pół Polski by podzielić się swoją pasją.
Do zobaczenia za rok (mam nadzieję, że w 2014 będzie kolejna ich edycja).

Jeszcze jedna prośba, podzielcie się fotkami, bo nie miałem nawet czasu by coś pstryknąć
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#27
Ostatnio edytowane:

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#30
Wszystkim chętnym do udziału w najbliższej edycji warsztatów modelarskich w Poznaniu, chciałbym przypomnieć, że termin zgłaszania udziału w imprezie upływa 18 stycznia.
 
Reakcje
0 0 0
#31
Chciałbym wybrać się na warsztaty w tym roku, uczestniczyć w nich zdecydowanie jako "uczący się" i w związku z tym mam następujące pytania:

- ponieważ do żadnego klubu nie należę i raczej swoich (skromnych) umiejętności nie będę ukazywał jako "własnych działań" co mam wpisać w polach "przynależność klubowa" i "opis własnch działań..."?
- co powinienem zabrać ze sobą na warstaty? - narzędzia (jakie), etc.?
- gdzie znajdę nr konta na który mam wysłać wpisowe?

Z góry dzięki za pomoc.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#32
- ponieważ do żadnego klubu nie należę i raczej swoich (skromnych) umiejętności nie będę ukazywał jako "własnych działań" co mam wpisać w polach "przynależność klubowa"
Zostaw pole puste, albo wstaw tam kreskę
janek_konin napisał(a):
i "opis własnch działań..."?
Jeśli nie chcesz sam czegoś pokazać, to nie musisz nic tu wpisywać.
janek_konin napisał(a):
- co powinienem zabrać ze sobą na warstaty? - narzędzia (jakie), etc.?
To zależy co chcesz robić...
janek_konin napisał(a):
- gdzie znajdę nr konta na który mam wysłać wpisowe?
Chyba tu: http://www.pzmk.org.pl/node/18
 
Reakcje
0 0 0
#33
Dzięki za odpowiedź.
Mógłbym prosić o rozwinięcie
To zależy co chcesz robić...
Chcę się czegoś nauczyć. To po pierwsze. Po drugie nie tylko chodzi mi o narzędzia, może na przykład przyda się "głupia" podkładka, która uchroni stolik przed pobrudzeniem w trakcie prac?
Mój warsztat jest skromny. Trochę pędzli, skalpel olfy, mata do cięcia, najtańsza lutownica, pęseta, nożyczki. To wszystko mam ze sobą wziąć?
Wiem, że moje pytania mogły wydać się głupie dla osób które na warsztatach były kilka razy, ale ja będę na nich pierwszy raz i nie chcę tylko stać i się patrzeć z powodu tego, że czegoś nie zabrałem.
Jeżeli ktoś na warsztatach był już kilka razy i może mi coś doradzić byłbym wdzięczny.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#34
Witaj, według mnie to weż notes i długopis i ważne dla Ciebie informacje zanotuj.
A przed wyjazdem na warsztaty, zastanów się co Cię najbardziej by interesowało czy sterowanie cyfrowe tj. DCC, budowa modułów, patynowanie wagonów, etc. Zagadnień jest od groma i jedno spotkanie wszystkiego nie załatwi. Ale nie od razu Rzym zbudowano :) Od czegoś trzeba zacząć.
 

Marcin T

Użytkownik
H0e
Reakcje
4 0 0
#35
Janek, te warsztaty nie nakładają na uczestników zajęcia się koniecznie czymś. Tym bardziej dotyczy to kogoś, kto jest po raz pierwszy.
Wiedz, że również to możliwość podglądnięcia różnych technik, złapanie kontaktów na przyszłość. Na twoim miejscu potraktowałbym to spotkanie jako rozpoznawczo-towarzyskie ;-)
Na chwile obecną mogę powiedzieć, że będzie Piotr ze swoim stoiskiem DCC, drugi kolega prezentujący przeróżne moduły do sterowania makietą.
Ponadto szykuje się mistrzowska prezentacja budowy, montażu reflektorów parowozowych.
Ja z grupą kilku osób przywozimy kilka metrów makiety szlaku jednotorowego, aby odnowić na nim, zmęczoną czasem zieleń.

Na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje pytania i pomoc od tych osób, które zawsze na warsztaty przyjeżdżają.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
#36
To naprawdę zależy od tego co Cię interesuje.
Mały przykład - Chciałbyś poćwiczyć pod okiem innych patynowanie modeli. Jak łatwo się domyślić potrzebujesz jakiś model(e), przydadzą się farby, pastele, pędzle, coś do przykrycia stołu itp. I tak można długo wymieniać...

Proponowałbym byś się zastanowił i napisał co Cię interesuje, bo tak ciężko Ci doradzić.

Jeśli potrzebujesz bardzo dokładnych informacji to możesz skontaktować się z Marcinem Turko (koordynatorem całości z ramienia PZMK) (http://forum.modelarstwo.info/members/marcin-t.7182/).
Jest on chyba najlepiej zorientowaną osobą jeśli chodzi o to co chcą pokazać uczestnicy. Ma też z nimi bezpośredni kontakt i może ustalić co faktycznie potrzebujesz.

Ops, widzę, że Marcin już Ci odpowiedział. :)
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#39
Wiadomo już kto będzie na warsztatach ?
Podobno na stronie PZMK miała być lista 20.01.2014 :)
 

Podobne wątki