• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Warsztaty Modelarskie PZMK - Poznań 2016

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#1
W imieniu Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Warsztatów Modelarskich organizowanych w Poznaniu w dniach 16-17 stycznia 2016 roku.

Spotkania warsztatowe odbędą się w Zespole Szkól Komunikacji (Poznań, ul. Fredry 13).

Mam nadzieję, że jak zwykle będzie to okazja do wspólnego spotkania w gronie pasjonatów miniaturowej kolei. Tematyka jak zwykle będzie szeroka, poczynając od typowo modelarskich działań związanych z budową makiet, czy też waloryzacją taboru, po zagadnienia czysto techniczne, takie jak elektronika oraz systemy związane z cyfrowym sterowaniem DCC. Lokalizacja warsztatów w Zespole szkół Komunikacyjnych w Poznaniu, jednocześnie siedzibie Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych, da też niepowtarzalną okazję bezpośredniego zapoznania się przykładowymi rozwiązaniami sterowania zastosowanym na makietach klubowych.

Zapraszamy wszystkich, zarówno zaczynających swoją przygodę z modelarstwem, jak i tych, którzy poświęcili wiele godzin realizując się w tej pasji.

Zachęcamy do prezentacji swoich dokonań oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi, często początkującymi modelarzami.

Podobnie jak w minionych latach istnieje możliwość zakwaterowania uczestników w internacie ZSK przy ulicy Czajczej (ze względu na ograniczoną ilość miejsc istotna będzie w tym przypadku kolejność zgłoszeń).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Jedyny wymóg to rejestracja swojego uczestnictwa, po przez wypełnienie i odesłanie na adres prezesa Polskiego Związku Modelarzy Kolejowych (sk.pyssa@infotransport.pl) dołączonego formularza zgłoszeniowego.

Jednocześnie osoby chcące zaprezentować swoje dokonania/doświadczenia/pomysły w formie prezentacji czy też tzw.”stolika warsztatowego” prosimy o przesłanie informacji o przewidywanej prezentowanej tematyce oraz zapotrzebowaniu na stoły itp. rzeczy związane z zabezpieczeniem technicznym na adres karwatka@amu.edu.pl.

Poniżej załączamy ramowy harmonogram warsztatów:

Piątek, 15 stycznia 2016 r.
od 16.00 Przyjazd i zakwaterowanie uczestników w internacie ZSK, ul. Czajcza 14.

Sobota, 16 stycznia 2016 r.
8.00 Śniadanie (internat ZSK)
9.00 Spotkanie na sali warsztatów,przygotowanie stanowisk modelarskich (Zespół Szkół Komunikacji, ul. Fredry 13)
9.30-14.00 Pierwsza sesja warsztatów.
14.00 Obiad (ZSK, Fredry 13)
14.30-18.00 Druga sesja warsztatów

Niedziela, 17 stycznia 2016 r.
8.00 Śniadanie, Wykwaterowanie uczestników z internatu ZSK
9.00-13.00 Trzecia sesja warsztatów
13.00 Zakończenie warsztatów

Pozdrawiam,
Piotr Karwatka
Poznański Klub Modelarzy Kolejowych
 

Załączniki

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#2
Brawo tydzień przed warsztatami pojawia się wiadomość o nich, na stronę PZMK nijak się nie da wejść, Prezes Prezesów nie odbiera telefonów,marnie to widzę.
dodatkowo termin pokrywa się z terminem imprezy w Zgorzelcu o ile dobrze pamiętam.
Cóż zaciskamy zwieracze i jedziemy zaspokoić głód wiedzy.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#7

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
543 115 2
#8
Pawle. Warsztaty są organizowane w pierwszy weekend ferii zimowych w Wielkopolsce.
Jak wszyscy wiemy ferie są ruchome.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#9
Pawle. Warsztaty są organizowane w pierwszy weekend ferii zimowych w Wielkopolsce.
Jak wszyscy wiemy ferie są ruchome.
Zabijcie, uduście, ło matko i córko, nie wiedziałem, ostatni raz ferie miałem w 1979 roku.:(

A wiadomo kto się wybiera, oczywiście z nauczycieli szacownych, bo uczniów to już pewnie. nie zabraknie.
 
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#13
Ferie w wielkopolsce (na szczęście nie te przedłużone) już od najbliższego weekendu. Czas więc na warsztaty modelarskie PZMK :).

Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia.
Szczególne cieszymy się, że tradycyjnie znalazła się grupa osób, które chcą podzielić się swoim doświadczeniem z innymi.
W ramach warsztatów zadeklarowały one chęć prezentacji następującej tematyki:
  • Adam Woźniak – Sterowanie ROCO Z21 (parametry, wersje centralek, praktyczny pokaz wykorzystania do sterowania modeli pojazdów i akcesoriów).
  • Michał Górecki – Patynowanie modeli.
  • Jarosław Ochęcki – Projektowanie i lutowanie elementów fototrawionych.
  • Marek Palmowski – Przebudowa modeli w skali G i pokaz makiety w tej skali.
  • Karol Marcinczak – Sterowanie DCC i elektronika w modelach.
  • Dariusz Wnuk – Konwersje modeli.
  • Mateusz Kiszka – Budowa peronu z płyt prefabrykowanych H0.
  • Piotr Karwatka – Sterowanie DCC i sterowanie komputerowe makiety za pomocą darmowego pakietu JMRI.
  • Marek Gruczyński – Elektronika na makiecie.
  • Paweł Tarkowski i Karol Selerski - Działanie urządzeń srk na makiecie – pokaz makiety dydaktycznej.
Oczywiście powyższe zestawienie nie wyczerpuje listy innych doświadczonych uczestników. Więc jeśli nawet coś nie będzie tematem wiodącym, to i tak będzie można o tym podyskutować. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie ciekawego.
Będzie to też okazja by spotkać osobiście wielu aktywnych użytkowników naszego forum.

Termin nadsyłania zgłoszeń w zasadzie już upłynął, jednak jeśli zaproponowana tematyka szczególnie kogoś zainteresowała, to wciąż można to zrobić.

Do wszystkich uczestników wysłaliśmy dodatkowe informacje organizacyjne.
W razie wątpliwości proszę o kontakt na adres karwatka@amu.edu.pl

Do zobaczenia w sobotę,

Piotr Karwatka
(koordynator)
Polski Związek Modelarzy Kolejowych
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#14
Jeden mały błąd, niejaki Paweł Radecki nigdy nie deklarował, swojego akcesu w jakiejkolwiek prezentacji, miał to zrobić nasz kolega klubowy,ale obowiązki podwójnego dziadka, nie pozwoliły mu wziąć udział w warsztatach.
Uszczęśliwianie kogoś w przeddzień wyjazdu jest niepoważne, podobnie jak niemożliwość skontaktowania się z osobą odpowiedzialną za organizację tudzież z Prezesem Prezesów, nie wspominając o nie działającej stronie PZMK, ale o tym wszystkim podyskutujemy w sobotę.
 
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#15
Przepraszam, Cię Paweł, ale taka informacja widnieje na Twoim zgłoszeniu. ;)
To co w powyższej informacji określiłem "prezentacją tematyki", nie oznacza, że ma być to dosłownie klasyczna prezentacja (np. z projektorem, przeźroczami czy czymś podobnym). Dla mnie to oznacza tylko tyle, że jest to temat, w którym masz duże doświadczenie (a wiem, że masz) i chętnie na ten temat podyskutujesz, a może nawet coś pokażesz praktycznie.

Za Prezesa nie odpowiadam, strona PZMK (http://www.pzmk.org.pl/) nie działała na początku roku, ale chyba ostatnio działa.
Nie wiem w jaki sposób próbowałeś się ze mną kontaktować, ale moja skrzynka e-mail'owa (karwatka@amu.edu.pl) oraz PW działa raczej bez problemu i nie dostałem tam żadnej wiadomości od Ciebie. Co ciekawe przychodziła korespondencja od innych uczestników...

Przepraszam, że piszę to wszystko w wątku głównym, a nie na PW lub email, ale sam zacząłeś dyskusję w tej sprawie w tym miejscu.

Oczywiście skoro uważasz, że wcześniejsza informacja jest błędna, to poproszę moderatora o wprowadzenie poprawki (ja niestety nie mam już możliwości edycji postu).

Pozdrawiam,
Piotr Karwatka
 
Ostatnio edytowane:

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#16
Wyjaśnimy jutro kto jest autorem całego zamieszania, a pogadać zawsze możemy, nie mogłem się z tobą skontaktować ponieważ dziś dopiero moje błękitne oczęta ujrzały Twój mail.
Każdą prelekcję da się zorganizować pod warunkiem że się wcześniej o niej wie, tak to tylko teoria.
 
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#17
Wiem, że zawsze można z Tobą ciekawie pogadać na każdy modelarski (i nie tylko) temat i dlatego cieszę się, że będziesz na warsztatach. :)

Dziękuję moderatorowi za szybka korektę mojego postu. Na stronie PZMK informacja też jest już poprawiona.
 
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#18
Miło nam poinformować, że dzięki uprzejmości producentów, w czasie warsztatów odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja modelu (PIKO 96372) EU07-169 Przewozy Regionalne (w malowaniu potocznie zwanym - czekolada).

Z innych nowości, uczestnicy warsztatów będą mogli zobaczyć również kolejny model wagonu typu 120A w malowaniu Przewozów Regionalnych (PIKO 96644).

Przy okazji również zaprezentowane zostaną wzbudzające ostatnio wiele emocji wagony Y typu 111A firmy Heris.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#19
Małe uzupełnienie odnośnie modeli wagonów Herisa.
Właśnie dostałem potwierdzenie, że na sobotniej popołudniowej sesji będzie można porozmawiać osobiście z osobą, która ze strony polskiej współpracowała przy powstaniu tych modeli.
 

Podobne wątki