• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty modelarskie - Poznań 2015

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#2
Oprócz pokazu Marcina Wojdy w temacie lutowania blaszek fototrawionych odbędzie si w sobotę prezentacja wykonywania obwodów drukowanych domową techniką. Pomimo bardzo prostej metodzie tzw. żelazkowej można wykonać ładne płytki, co będzie zademonstrowane na warsztatach.
Osoby które byłyby zainteresowane wykonaniem płytki dla siebie proszę o kontakt na PW.
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#3
Ja również zapraszam, w programie znajdą się zagadnienia dotyczące tworzenia i obróbki dźwięków na dekodery Zimo oraz ESU:
1. Obsługa programu Zimo Sound Programmer
2. Obsługa programu ESU LokProgrammer
3. Konfiguracja dekoderów Zimo za pomocą programu ZCS (Zimo CV Setting)
4. Konfiguracja dekoderów różnych marek za pomocą programu JMRI.
5. Prezentacja interfejsów potrzebnych do połączenia komputera z dekoderem
6. Możliwość wgrania dowolnych dźwięków do dekoderów Zimo, ESU, Uhlenbrock (w tym darmowe dźwięki do EU07)
oraz inne zagadnienia związane z elektroniką w modelarstwie.
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#4
Witam czy muszę się rejestrować jeśli chce przyjechać na jeden dzień i nauczyć się konfiguracji dekoderów oraz obsługi programów z tym związanych ?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#8
Dostałem odpowiedź dotyczącą warsztatów

"Odpisz tak
Wszyscy przysyłają karty zgłoszenia, nawet jak przyjedzie na jeden dzień i nie korzysta z noclegów i posiłków.
Członkowie PZMK i klubów zrzeszonychw PZMK nie płacą nic, pozostałe osobo obowiazuje wpisowe ( jeśli na jeden dzień to 10 zł).
Pozdrawiam
Rp"
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#9
przyznam szczerze że wyleciało mi z głowy się zarejestrować dlatego mam pytanie czy osoby które przyjadą tylko na jeden dzień popatrzeć i czegoś się nauczyć też miały nie przekraczalny termin rejestracji do 30 stycznia i to 10zl to jest płatne z góry czy przy wejściu ?
 
OP
OP
M

Marcin T

Użytkownik
H0e
Reakcje
4 0 0
#10
przyznam szczerze że wyleciało mi z głowy się zarejestrować dlatego mam pytanie czy osoby które przyjadą tylko na jeden dzień popatrzeć i czegoś się nauczyć też miały nie przekraczalny termin rejestracji do 30 stycznia i to 10zl to jest płatne z góry czy przy wejściu ?
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby napisać do organizatora e-maila z pytaniem. Adres biuro@pzmk.org.pl
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#11
Dla zainteresowanych jeszcze warsztatami. Taką dostałem odpowiedź:
"Niech jeszcze wyśle formularz zgłoszeniowy, jeśli płaci tylko za udział to można to uczynić gotówką w dniu imprezy.

Pozdrawiam
Rp"

A przy okazji, zainteresowani wykonaniem dla siebie płytki drukowanej proszę o info na PW.
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#15
Iguanabrat... i inni chętni na warsztaty spróbujcie może na ten adres wysłać zgłoszenie: sk.pyssa @ infotransport.pl
Może się uda :)
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#16
Z tego co można przeczytać w informacji na stronie PZMK jak i w tym wątku, tematyka zbliżających się warsztatów jest jak zwykle dość szeroka i ciekawa. Szczególnie dla osób pragnących poznać tajniki budowy makiet modułowych, zagadnień sterowania cyfrowego, czy też lutowania modeli fototrawionych (to może być hit tej edycji).
Dodatkowo w tym roku, Adam Woźniak z poznańskiej firmy DataLand pokaże jak w praktyce może wyglądać sterowanie makiety z użyciem centralki ROCO Z21 i MultiMaus'a. Nie tylko będzie można samodzielnie "posterować " całością, ale również dowiedzieć się czegoś więcej o samej centralce jak i tego czym różni się czarna Z21 od białej z21. Tematy pozornie znany, ale dość często budzący wiele wątpliwości wśród osób pragnących rozpocząć swą przygodę ze sterowaniem cyfrowym.
Drugim zagadnieniem, które Adam chciałby pokazać, to skierowana w szczególności do "początkujących" warsztatowa prezentacja pod roboczym tytułem "Minidioramka H0". W jej ramaach będzie można zobaczyć (jak i również samodzielnie spróbować wykonać) małą dioramkę w oparciu o tanie materiały oferowane przez firmy modelarskie. Jak sklejać domki, siać trawkę czy też zrobić asfalt. Osoby zainteresowane tą prezentacją, a w szególności samodzielnym wykonaniem minidioramki na warsztatach, zachęcam do kontaktu z Adamem (sklep@datalandhobby.pl)

I jeszcze jedna sprawa. Termin nadsyłania zgłoszeń już minął, ale jeżeli ktoś chce jeszcze wziąć udział w warsztatach, to spokojnie może przesłać swoje zgłoszenie. Wyprzedając ewentualne pytania, chciałby przypomnieć, że zgodnie z przyjętymi zasadami, rejestracja uczestników jest obowiązkowa.
 
Ostatnio edytowane:

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
#17
ja wysłałem zgłoszenie 1 lutego i do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odp i teraz nie wiem czy mogę przyjechać czy nie
 

114

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#20
Na moim zgłoszeniu było że po 3 lutym będzie lista do zapłaty.
Na oficjalnej stronie brak odzewu!!!:(:(:(
 

Podobne wątki