• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztaty Warsztaty modelarskie - POZNAŃ - 14-15.02.2009 r.

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#1
jarkott napisał(a):
Witam!
Dostałem wiadomość od Pana Leszka Lewińskiego o organizowanych warsztatach modelarskich w Poznaniu w dniach 14-15.02.2009 r. przez Polski Związek Modelarzy Kolejowych i Miłośników Kolei.
Dokładny opis warsztatów, sprawy organizacyjne zawarte są w dokumencie:
http://www.ptmkz.org.pl/warsztaty_2009.doc
Pytanie do kolegów (zwłaszcza z okolic Poznania) - czy przybędą na tą imprezę i co zaprezentują?
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.322 16 0
#2
No to mam znów pecha, w tym terminie nistety mam wyjazd. Jak się dzieje coś ciekawego to "człowieka" nosi po kraju zamiast na miejscu siedzieć. Chyba - że przełożą spotkanie ale niestety nie zależy to ode mnie.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#6
Adam Kożuch napisał(a):
Witam
Mam pytanie wybiera się ktoś na te warsztaty:?: Zastanawiam się czy warto było by się wybrać, myślę że mógłbym się czegoś nauczyć.
Myślę, że nie tylko ja planuję się tam stawić.
Po doświadczeniach ubiegłorocznych warsztatów,
wiem, że warto tam zaglądnąć.

Pozrawiam
Piotr
 
Reakcje
0 0 0
#7
PiotrK napisał(a):
Po doświadczeniach ubiegłorocznych warsztatów,
wiem, że warto tam zaglądnąć.
Chętnie pojechał bym ale dla mnie jest to blisko 7 godzinna podróż(a nie będę ukrywał nie lubię Poznania, bo kojarzy mi się z wojskiem.) Same warsztaty są zachęcające dla mnie, tylko sama podróż będzie męcząca(znam z doświadczenia).

PiotrK napisał(a):
Myślę, że nie tylko ja planuję się tam stawić.
Skoro byłeś to może mógłbyś się podzielić wrażeniami z tamtego roku :?:
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#8
Adam Kożuch napisał(a):
Zastanawiam się czy warto było by się wybrać, myślę że mógłbym się czegoś nauczyć.
Warto się wybrać i sądzę, że wiele się nauczysz.
Adam Kożuch napisał(a):
tylko sama podróż będzie męcząca(znam z doświadczenia).
:shock: W Twoim wieku??
Adam Kożuch napisał(a):
blisko 7 godzinna podróż
To Ty jakiś strasznie słaby Homo sapiens jesteś.
 
Reakcje
0 0 0
#9
Czesław Turko napisał(a):
Adam Kożuch napisał/a:
tylko sama podróż będzie męcząca(znam z doświadczenia).
:shock: W Twoim wieku??
Jak pisałem byłem w wojsku w Śremie, Poznań był miejscem w którym się przesiadałem na PKS. No w moim wieku, jak się nie mylę to 11 wyjazdów z jednostki to daje 22 podróże pociągiem każda ponad 6 godz + godzinka z Katowic do Jaworzna. Może młody jestem ale się natłukłem w naszym ukochanym PKP.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#10
[quote="Adam Kożuch
Jak pisałem byłem w wojsku w Śremie, Poznań był miejscem w którym się przesiadałem na PKS. No w moim wieku, jak się nie mylę to 11 wyjazdów z jednostki to daje 22 podróże pociągiem każda ponad 6 godz + godzinka z Katowic do Jaworzna. Może młody jestem ale się natłukłem w naszym ukochanym PKP.[/quote]


Ale mi cię szkoda, ja byłem w LWP w Gdańsku i też jechałem pociągiem o imieniu "Pomorzanin" sześć godzin, a wracałem czternaście i pół godziny, w domu zaś byłem trzy razy, w pierwszym roku zaszczytnej służby na 36-cio godzinnej przepustce, w tymże roku urlop wstrzymany ze względu na wojenny stan, w drugim całe pięć dni urlopu, a trzeci raz jak pojechałem po cywilne ubranko i do dzis nie płaczę jak Ty, a jestem dumny że byłem żołnierzem 7ŁDD 35 PD Gdańsk Wrzeszcz.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#12
ciekma napisał(a):
Co na tych warsztatach konkretnie będzie?
Trudno powiedzieć. Z tego, co wiem to obliczanie i kładzenie torowiska na łuku, waloryzacja taboru, zieleń we wszystkich postaciach również. Jeżeli przyjedzie Martel to i może coś z DCC. Jak by nie patrzeć to zawsze można czegoś się dowiedzieć, coś podpatrzeć, komuś udzielić rad lub tylko spotkać się z innymi modelarzami.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#14
ciekma napisał(a):
Myślałem że jak modelarskie to będzie o budowie modeli, albo chociaż o przebudowie
Jak znajdzie się taki który będzie chciał podzielić się z innymi w tym temacie to dlaczego nie?

Prezes napisał:
Nie przewiduje się ścisłego, godzinowego programu warsztatów. Tematyka ma zmieniać się zależnie od potrzeb i oczekiwań uczestników. Zajęcia praktyczne odbywać się będą w grupach tematycznych. Każdy ma znaleźć coś dla siebie:
· początkujący – jak rozpocząć przygodę z modelarstwem,
· zaawansowani – jak „dopieścić” szczegóły.

Liczymy też na ogólnopolski panel dyskusyjny na temat rozwoju modelarstwa kolejowego w Polsce.
 
D

Dariusz

Gość
#18
Adam Kożuch napisał(a):
Jak pisałem byłem w wojsku w Śremie, Poznań był miejscem w którym się przesiadałem na PKS. No w moim wieku, jak się nie mylę to 11 wyjazdów z jednostki to daje 22 podróże pociągiem każda ponad 6 godz + godzinka z Katowic do Jaworzna. Może młody jestem ale się natłukłem w naszym ukochanym PKP.
A moze salonke koledze trzeba by podstawic by sie kolega nie zmeczyl taka dluga jazda.....
W czasach PRL-u jezdzilo sie pociagami cala droge na stojaco po kilkanascie godzin (pamietam podroze latem nad morze) i bylo OK. Co z Ciebie za fan kolei jak pociagami nie lubisz jezdzic? Jak jestem w Polsce jezdze pociagami ile sie da i do glowy by mi nie przyszlo zeby wynajac auto i nie zmeczylem sie a zwykle przez 2-3 tygodnie pobytu zaliczam 7-10 miast w roznych koncach Polski i niczym innym jak pociag nie pojade. Moze rzeczywiscie dla mlodego siedziec 7 godzin w pociagu to meczace.....
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#20
Czesław Turko napisał(a):
Kpt.Nemo napisał(a):
Myślę że to będą warsztaty jednego aktora.
Przyjedź na warsztaty i bądź drugim aktorem.
Kpt.Nemo napisał(a):
Termin jest absolutnie nie do przyjęcia, dla zakochanych ma się rozumieć.
:shock: :D :grin: :LOL:
Rozważam taką możliwość, ale chciałbym wiedzieć, kto będzie o czym nauczał, no bo na dzisiejszy dzień chyba juz coś jest ustalone.
O to pytam bo nie chciałbym pojechać i o pierdołach dwa dni gadać, bo coby to robic z domu się nie musze ruszać, rodzinnego.
Natomiast konkretna gadka, skoordynowana trochę by dwóch naraz se konkurencji nie robiło, ciekawą mogła by być.
 

Podobne wątki