• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Pt47-106

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#3
Sklejanie kartonówek jest bardzo trudne, ale pod warunkiem ze jest to robione precyzyjnie. Myśle że do jelcza mogłeś się bardziej przylozyc, dokładniej powycinać (np lusterka), dokladniej posklejać bo widac szpary od nie sklejenia. Czekam na kolejna sklejanke, mam nadzieje ze bedzie juz bardziej precyzyjnie(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#5
Nie wiem ile masz lat i jakie masz doświadczenie w sklejaniu, ale dla mnie to jakaś karykatura modelarstwa. Nie dość, że niedokładnie powycinane, to jeszcze źle posklejane. Musisz jeszcze naprawdę dużo się nauczyć, żeby taka sklejanka mogła być nazwana modelem. Poniżej masz przykład modelu w skali 1:87 zrobionego z papieru. Porównaj ze swoim Jelczem i do nauki:
IMG_9153.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#6
Nie wiem ile masz lat i jakie masz doświadczenie w sklejaniu, ale dla mnie to jakaś karykatura modelarstwa. Nie dość, że niedokładnie powycinane, to jeszcze źle posklejane. Musisz jeszcze naprawdę dużo się nauczyć, żeby taka sklejanka mogła być nazwana modelem. Poniżej masz przykład modelu w skali 1:87 zrobionego z papieru. Porównaj ze swoim Jelczem i do nauki:
Zobacz załącznik 336419
Szczerze to też szału nie robi , ślady po pędzlu , zgięte nadkole i takie tam ;):)
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#8
Ucz się ucz, bo błędów ma bardzo wiele, wydaje mi się że robiłeś go na szybko (wiem to z doświadczenia i młodych lat). Postaraj się wolniej dokładniej, a elementy obłe najpierw wyprofiluj na czymś okrągłym. Trenuj trenuj a kiedyś dojdziesz do precyzji.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#11
No wiesz, to nie jest chłopiec, nastolatek, tylko dorosły facet, który przynajmniej ogląda modele wykonane przez innych kolegów i powinien mieć trochę samokrytyki. Ale przecież ma szansę. Wystarczy trochę się przyłożyć. To tak jak w fotografowaniu. Jak potrenujesz to zaczynasz robić dobre i ostre fotki. Jak podejdziesz to tego na tzw. odp...l się to tak wychodzi jak wychodzi. A czasem trzeba powiedzieć facetowi po męsku, żeby do niego dotarło. :)
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#14
Ależ to niedogryzanie, tylko stwierdzenie faktu. Pamiętaj że model musi przede wszystkim podobać się Tobie i to ty musisz być zadowolony z efektu. Niemniej jednak prezentujesz model gdzie ludzie nie takie rzeczy robią, piszemy Ci otwarcie i szczerze nie po to aby cię zniechęcić, ale po to by cię zmotywować do lepszej pracy. Moje pierwsze modele były podobne do twoich, ale i dziś po wielu latach modelarstwa nadal się uczę. Patrzę na to co robią inni i staram się uzyskać podobny efekt albo lepszy w myśl zasady "on mógł, mogę i ja". Na pewno słyszałeś powiedzonko "uczeń przerósł mistrza" :), przy czytaniu każdej krytyki przypominaj sobie to przysłowie i do przodu. Zastaw się a nie daj się :).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#16
Model ciekawy i czysto sklejony. Jedynie co razi to białe krawędzie cięcia. Trzebaby je podkolorować to nie będą się tak rzucały w oczy i model będzie wyglądał o niebo lepiej. Tak to niestety pozostaje taki niedosyt.
 
OP
OP
Pt47-106

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#17
Seria prostych modeli wdanych przez Muzeum Techniki w Szczecinie. A wiem tramwaj stracił pantograf .Modele będą jeszcze retuszowane na krawędziach
DSCN1258.JPG
DSCN1260.JPG
DSCN1261.JPG
DSCN1262.JPG
DSCN1263.JPG
DSCN1264.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki