• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat Przemekk'a

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#1
Cześć,
Na forum jestem już od jakiegoś czasu, myślę, że część z was mogła nawet zobaczyć moje dioramki służące do prezentacji taboru. Od dawna podziwiam wasze dokonania na polu modelarstwa samochodowego i w końcu postanowiłem spróbować swoich sił w tym dziale.

Na pierwszy ogień wziąłem coś łatwego i kupiłem Acurę NSX firmy NEX. Wiem, że to żadna szczególnie uznana marka, ale samochód jest spory i łatwo na nim ćwiczyć. Na razie pomalowałem wnętrze zgodnie ze znalezionymi zdjęciami (czarny grunt z puszki, kolory malowane pędzlem). Zrobiłem też rejestrację drukowaną na zwykłym papierze, wzmocnioną taśmą klejącą i przymocowaną na super glue. Rejestracja z Texasu, Acury w Polsce chyba nie są zbyt popularne ;)

Prosiłbym was o uwagi, sugestie i rady. Co jeszcze można zrobić, jak, itp. Następny w kolejności będzie mercedes 190E Herpy w skali 1/87 minikit.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#2
Witaj w dziale samochodowym. Powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Malowanie pędzlem wychodzi Ci świetnie. (y)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#3
Czyli opłacało się poprawiać po kilka razy ;)

Do Acury chciałem wstawić jeszcze diody led SMD, jest tam też miejsce na baterię i myślałem o takiej 3 voltowej R2032. Pozostaje pytanie co zrobić z zamykaniem obowodu, myślałem o kontraktonie, ale chyba jest kilka rodzajów i nie wiem na który się zdecydować. Poza tym pewnie musiałbym jeszcze kupić do tego magnes.

Co do Mercedesa w planach mam malowanie grilla i felg, potem wash na obydwa elementy (ale to już raczej po majówce). Kierunki i światła stopu i cofania na odpowiednie kolory. Nie wiem czy nie będę musiał kupić taśmy maskującej. Zastanawiam się tylko nad wnętrzem, szare mi nie pasuje, a czarnego nie chcę robić, bo za bardzo zleje się optycznie z karoserią. Podpowiedzielibyście mi jakiś sensowny kolor wnętrza?
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#5
Dzisiaj miałem ciężki dzień w pracy, a żona pracowała do późna, więc w ramach relaksu zrobiłem trochę planowanych rzeczy.

Wpadłem na pomysł, żeby pomalować Mercedesa. Podkład z puszki (Czarny Games Workshop) i farba z puszki (clear blue tamiya). Powiem szczerze te minikity chyba słabo przyjmują farbę, albo ja popełniłem jakiś karygodny błąd. Konkretnie chodzi mi o nadwozie, bo wnętrze i podwozie przyjęło podkład koncertowo. Niestety z nadwoziem się namęczyłem, 5 warstw pryskanej oszczędnie niebieskiej farby. Potem jeszcze polerka z pasty do zębów (po 2 godzinach od ostatniej warstwy, także trochę ryzykownie), bo zrobiła się kasza na lakierze. Chyba nie ma się czego wstydzić, ale szczęka też nie opada. Jak farba lepiej wyschnie to pomaluję detale.

A jak mi schło nadwozie to zacząłem sobie dłubać taką dioramkę na samochody, nic specjalnego, ale na pewno ładniej będzie niż w pudełkach w szafce ;)

Prosiłbym o sugestie co do malowania wnętrza merca, ja myślę o brązowym, ale jeszcze nie podjąłem decyzji. No i chciałbym pomalować spód, ale nie miałem okazji widzieć tego samochodu od spodu. Rozumiem, że rura wydechowa na srebrno, ale reszta?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#6
No to się dzisiaj zabrałem i skończyłem Merca i dioramkę. Z daleka to ten mercedes wygląda nieźle ;)
Gorzej z bliska, zdjęcia wyjątkowo udało mi się zrobić takie, że ukazują wszelkie niedoskonałości. Jednak tą Acurę w 1:43 maluje się lepiej niż samochody w 1:87.

Znalazłem ładne zdjęcia takiej niebieskiej 190 i starałem się ją odwzorować. Światła cofania już sobie darowałem a i tak złamałem beleczkę mocującą karoserii. Dorobię jeszcze za jakiś czas tablice, lepiej się pouczyć na modelu za 30 niż za 300 zł.
 

Załączniki

OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#7
W ramach nowych doświadczeń z samochodami postanowiłem pomalować wczoraj kabinę Volvo FH. Dodatkowo dorobiłem z balsy i szarego kartonu materac do spania dla kierowcy. Całość prac zajęła około 2,5 godziny.

Kabina mocno prężyła, bo materac po instalacji kartonu na balsie zrobił się nieznacznie grubszy. Dodatkowo superglue wszedł trochę w reakcję z kartonem, to lekcja na przyszłość. Wnętrze malowałem wzorując się na zdjęciach prawdziwego samochodu znalezionych w internecie. Model udało się zmontować spowrotem w całość, co samo w sobie jest sukcesem ;)

Niestety nie wytrzymałem i zapakowałem kabinę do środka już wczoraj, przed wykonaniem zdjęć. Jak to podsumowała moja żona w zasadzie w ogóle nie widać różnicy, ale może wam uda się dostrzec zakres prac. Ogólnie dałbym sobie za to czwórkę, czyli obiecujący początek. Doszedł papier do robienia rejestracji, a ja czekam na naczepę do mojego Volvo i powoli będę startował z prezentacją ciężarówek.
 

Załączniki

OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#9
Wątek trochę zarósł kurzem, a tu niespodzianka, udało mi się wyjąć kabinę w Scanii. Jak zawsze było z przygodami, musiałem zmywać całość wamodem, bo mi się nie podobało pierwsze malowanie i złamałem przy okazji jedną dźwignię. No, ale drugie podejście poszło już dobrze. Co prawda wnętrze jest od 143, a model to scania Topline, ale nie bądźmy purystami ;)

Do środka wrzuciłem materac dla kierowcy, laptopa, telefon i papierosy. Mam nadzieję, że wiadomo co jest co. Będę wdzięczny za komentarze i uwagi.
kabina1.JPG
kabina2.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#11
Fajnie zaczyna wyglądać. Parę drobiazgów w kabinie zawsze poprawia wygląd modelu. Co prawda często tych elementów nie widać, ale satysfakcja pozostaje. (y)
 
OP
OP
Przemekk

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#12
To fakt, zwłaszcza jak się ogląda model z pewnej odległości. Tak czy tak wyzwanie ciekawe i pewnie jeszcze parę kabin zrobię. Ciężarówka stoi już złożona, nad nadwoziem też trochę popracowałem, galeria prawdopodobnie za tydzień ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki