• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#1
Zakładam oddzielny wątek dotyczący przeróbek lub zmian malatury pojazdów z mojego garażu. Wcześniej w wątku kolekcji pokazywałem dwa Cienkacze po zmianie malatury. Dzisiaj prezentuję karoserię dwóch pozostałych. Czekam aż farba wyschnie. Później polerka i podmalowanie szczegółów. Zobaczymy, co z tego wyjdzie;)

S1060006.JPG
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#3
Kiedyś znalazłem w necie fotkę z takimi paskami. Mogłem trochę lepiej maskować po kolorze białym i czarnym, tak nie musiałbym potem na czerwono 2 razy malować. No nic, nauczka na przyszłość. Zobaczymy, co po szlifowaniu i polerowaniu wyjdzie.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.030 108 2
#4
Kiedyś znalazłem w necie fotkę z takimi paskami. Mogłem trochę lepiej maskować po kolorze białym i czarnym, tak nie musiałbym potem na czerwono 2 razy malować. No nic, nauczka na przyszłość. Zobaczymy, co po szlifowaniu i polerowaniu wyjdzie.
Z tego co wiem to lepiej pomalować najpierw cały wóz w jednym kolorze a potem na to paski, ale techniki są różne;), a trening czyni mistrza.
 

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#6
Używasz jakiegoś rozcienczacza do farby? Olejne czy akryle?
Sam maluję od roku, więc żaden specjalista ze mnie, ale mogę polecić color leveling thinner firmy mr hobby. Stosowany z farbami tamiya w moim przypadku. Nie trzeba nic polerowac ani szlifowac, lakier jest gładki i błyszczący.
W ogóle jestem ciekaw jak wyjdzie te polerowanie bo kilka pierwszych moich modeli też w kaszanke pomalowalem, więc może coś odgapie ;)
 
OP
OP
paziu1000000

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#7
Używam akrylowych Gunze Sangyo. Farba to nówka sztuka, nie rozcieńczana. Najwyżej, wykąpię czerwonego jeszcze raz i spróbuję pomalować z użyciem specyfiku przez Ciebie zaproponowanego.
Na razie polerka nie sprawdziła się. Muszę dorwać jakąś lepszą pastę, bo sam wosk nic nie wskórał.

Edit.
Zasugerowana chemia jest pod farby olejne. Mimo to, myślę, że ten specyfik powinien się sprawdzić:
http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=T-110&lang=pl
 
Ostatnio edytowane:

pastka

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#9
Nie tylko pod olejne. Właściwie to pod celulozowe, ale właśnie z akrylową tamiya ten leveling thinner używam. Użyłem też z akrylową farbą humbrola i ta się warzyla. Plusem jest to że jest to rozcienczalnik i retarder poziomujacy w jednym. Ten z linka to rozcienczalnik tylko.
A akryl można rozcienczac też zwykłą wódką, ja używam isopropanolu. I na forum wyczytałem że kropla płynu do naczyń działa jak retarder. Więc można i tak malować i nawet wychodzi :) ale kombinacja z chemia od mr hobby nie do pobicia.
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#13
Podzielam zdanie kolegi "Pastka" o skuteczności stosowania Leveling thinner. Doskonały do farb mr hobby i tamiya. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć , to ja wszystkie farby traktuję rozpuszczalnikiem przed malowaniem areo. Gdzieś kiedyś wyczytałem że najlepsza konsystencja farby do malowania jest zbliżona do mleka.
Co do malowania pasków to koncepcja moim zdaniem słuszna. Najpierw jasne kolory a następnie ciemne.
 

Jędrek K

Gruzomistrz
Reakcje
554 7 0
#14
Podzielam zdanie kolegi "Pastka" o skuteczności stosowania Leveling thinner. Doskonały do farb mr hobby i tamiya. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć , to ja wszystkie farby traktuję rozpuszczalnikiem przed malowaniem areo. Gdzieś kiedyś wyczytałem że najlepsza konsystencja farby do malowania jest zbliżona do mleka.
Co do malowania pasków to koncepcja moim zdaniem słuszna. Najpierw jasne kolory a następnie ciemne.
Podzielam opinię!
Super rozpuszczalnik, ale "wżera się " w plastiki modeli Herpy (o dziwo w Kibri chyba nie)
Czy to znaczy , że można stosować go bez podkładu i farba będzie się trzymała?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki