• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#1
Witam wszystkich forumowiczów,
Jestem tutaj nowym użytkownikiem i chciałem na łamach forum zaprezentować swoje prace. Na początek
Praga V3S pojazd asenizacyjny (szambiarka)
Model podrasowałem dodając lusterka, wycieraczki, przeźroczyste klosze lamp itp.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#5
Dziękuję za komentarze, co do jakości zdjęć to żaden ze mnie fotograf, ale staram się :)

Kolejny model to żywiczny Staliniec S-100. Model z założenia nie miał mieć wykonanych śladów eksploatacyjnych, miał dostać tylko słabą patynę.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.403 68 0
#6
Masz to "coś" w rękach, delikatna patyna, a istotne szczegóły jak rdza kolektora i tłumika, ślady tankowania na baku są zaznaczone, skoro gąsienice są
brudne, to jednak lemiesz dołem jakąś srebrzanką bym pociągnął że niby farba już zeszła bo coś tam było pchane;)
Gratuluję i zazdroszczę warsztatu(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#9
Patrząc na Twoje poprzednie modele to SKOT wygląda najgorzej. Jakoś brak pomalowania uwydatnia plastikowość modelu.
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#10
Model jest pomalowany z zastosowaniem różnych technik modelarskich i z efektu jestem bardzo zadowolony, natomiast ze zdjęć już nie bardzo.
Skota pomalowałem najpierw podkładem, póżniej farbami Tamiya, a na samym końcu został psiknięty lakierem bezbarwnym.
Być może jest to kwestia oświetlenia i ustawień aparatu, ponieważ model na żywo całkiem inaczej się prezentuje.


T1.JPG


Oprócz prezentacji modeli, postaram się zamieszczać również zdjęcia zestawów, które mam zamiar złożyć i które czekają na swoją kolej.

Tatra 813 6x6 SDV87010
1.JPG 4.JPG 3.JPG 5.JPG 6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG 11.JPG 12.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#11
Witaj Michale,
fajnie, że jesteś i tu. Fajne modele, czekam na Tatrę balastową - mam dwa kity u siebie i kusi mnie, żeby do nich przysiąść, mimo że mam rozgrzebanych kilka... naście? dziesiąt? tematów...
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#12
Kibicuję z Tatrą balastową! Wstyd się przyznać, moja złożona, zmodernizowana czeka na pomalowanie juz ze trzy lata :) Przy składaniu zwróć uwagę na przednią szybę. Moim zdaniem jest zbyt mocno pochylona. U siebie zmniejszyłem to pochylenie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#14
Model jest pomalowany z zastosowaniem różnych technik modelarskich i z efektu jestem bardzo zadowolony, natomiast ze zdjęć już nie bardzo.
Skota pomalowałem najpierw podkładem, póżniej farbami Tamiya, a na samym końcu został psiknięty lakierem bezbarwnym.
Być może jest to kwestia oświetlenia i ustawień aparatu, ponieważ model na żywo całkiem inaczej się prezentuje.
To ze zdjęć nie widać, że jest pomalowany. Może jakbyś robił zdjęcia na jakiejś dioramie, z tłem to efekt byłby inny. Co prawda poprzednie modele wyglądają świetnie. Czy czasem nie użyłeś przy SKOT-cie lakieru błyszczącego? Może to jest przyczyną. Z mojego doświadczenia wynika, że dużo ciekawiej wyglądają modele malowane farbami satynowymi.
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#15
Dziękuję Panowie za komentarze i za ciepłe przywitanie na forum. Widzę, że w temacie rozpoczętych i nieukończonych modeli nie jestem odosobniony, widocznie to normalne :D Dzięki Flotoma za wskazówki z tą szybą, wstępnie przyłożyłem do kabiny i będzie z tym problem, no ale zobaczymy jak sobie z tym poradzę. Tatry mają to coś w sobie, szczególnie wersje z tą kanciastą kabiną. Proszę jeszcze o poradę, czy między prezentacjami modeli zamieszczać również fotki zestawów, w takiej formie jak prezentowana Tatra, czy raczej odpuścić sobie?
Wracając jeszcze do SKOTA. Mafo, model na pewno dużo lepiej zaprezentowałby się na dioramie, jak chyba każdy model :) był też polakierowany lakierem matowy. Popracuję jeszcze nad zdjęciami :) Wrzucam jeszcze na szybko zrobioną porównawczą fotkę. Plastik Skota był w takim samym kolorze jak model Tatry.
SKOT2.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#16
Moim zdaniem Skot wygląda dobrze, nie wydaje się plastikowy, może faktycznie kolor zbyt blady wyszedł. Widać to po Tatrze - moja ma zupełnie inny odcień.
Warto pokazywać prace na poszczególnych etapach, dlatego mam wątek warsztatowy i galerie dla poszczególnych tematów.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#19
Ładnie spatynowane modele. Widzę że kolega potrafi zachować umiar w brudzeniu, co jest zdecydowanie trudniejsze niż "utaplanie" na maksa. Czekam na kolejne prezentacje.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki