• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat Mecika

Mecik

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam do pokazania nieskończony model Mercedesa NG. Auto było w oryginale malowane na EKB ale, że miałem dwa ciągniki bez naczep i chodziła za mną chęć zrobienia Pekaesu to zrobiłem. Merc jest jeszcze nie dopracowany i wstanie surowym czekam na kalkę i na koła bo nie posiadam . Jestem przygotowany na krytykę bo to dopiero mój trzeci model w tej skali robiony przezemnie, wszelkie uwagi proszę pisać na pewno się do nich zastosuje . Pozdrawiam Mecik :)
P1000877.JPG
P1000881.JPG
P1000882.JPG
P1000875.JPG
P1000888.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#3
Trudno oceniać, bo model totalnie rozmyty. Ostrość poszła sobie w dal;). Albo odsuń się trochę, albo ustaw aparat na zdjęcia makro i rób fotki ostrząc na model, a nie na ścianę.:(
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#5
Teraz fotki dużo lepsze. Fajnie zaczyna to wyglądać. Trochę ta tylna belka niedomalowana.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#6
Jak na pierwsze przeróbki nie jest źle. Kabina ładnie pomalowana, sprayem? Co do podwozia to nie ma tragedii ale na przednich nadkolach prześwituje czerwień. Albo pomalować jeszcze raz, albo kolejnym razem pobawić się w maskowanie i sprayem albo aerografem malować te elementy które chcemy. No i polecam też malować kabiny we wnątrz. Wtedy nabierają większego realizmu, bo raczej nie spotkamy takiej ciężarówki z żółtym wnętrzem ;)
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Zaczyna wyglądać ciekawie. Pomaluj jeszcze to wnętrze na czarno. Dodaj do kabiny kilka śmieci i będzie jeszcze większy realizm ;)
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#11
Mercedes NG będzie po skończeniu fajnym modelem. Co do ostatniej pracy , to nie wystarczy zamontować koła do lowlainera. Tak jak podwozie ciągnika jak i naczepa są przystosowane do normalnych rozmiarów opon / kół. Będziesz musiał trochę pogmerać przy modelu , aby go obniżyć , albo zakupić odpowiednie podwozie i naczepę. Naczepy w tej budzie do tych kół nie kupisz , gdyż w low jest tylko firanka. Kiedyś AWM majstrowało przy low-chłodni , ale nie wiem czy można to kupić.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#12
Naczepy Low chłodnie są zrobione przez Herpe Jarku :) Dostępne były w modelu Zentisa z Dafem 105 SC albo są u Schlutera z białą budą i czarnym podwoziem. A co do modelu, tak jak Jarek wspomniał, trzeba zmienić trochę więcej niż tylko koła. Z istotnych zmian to przede wszystkim tylne nadkola w ciągniku na otwarte i siodło. Ale z tego co widze, model ten jest totalnym składakiem więc nie ma się co dziwić że coś nie pasuje. Zyczę jednak powodzenia w dalszych pracach bo zestaw zapowiada się ciekawie.
 

jarekom

Znany użytkownik
Reakcje
712 2 0
#13
No właśnie , teraz sobie przypomniałem , ze u Schultera takową widziałem. Ale , że Herpa takie coś wypuściło to mnie zaskoczyłeś tą informacją.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki