• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat Matix998x998

Reakcje
15 0 0
#1
Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i jest to mój pierwszy wątek w którym zaprezentuje Wam nad czym obecnie pracuję :)
Na początek samochód kwatermistrzowski (zaopatrzeniowy)
20170127_182701.jpg

Pojazd postaram się trochę przerobić, mianowicie zmyć tampodruk, namalować żółty pasek i dorobić szczegóły
20170128_153257.jpg
20170128_153328.jpg

Postaram się na bieżąco wstawiać zdjęcia z postępu prac...;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#4
Witaj na forum. Pokazuj swoje prace, komentuj w tematach u innych użytkowników forum i tak w ogóle to baw się dobrze.
Fajnie się zapowiada... ;)
 
OP
OP
Matix998x998
Reakcje
15 0 0
#6
Witam :)
Co to byłby za hakowiec bez kontenera? Oto on, jest prawie gotowy (niestety trochę mi się porysował) ale tak jak kabina czeka za washem i tu do Was pytanie jak go nakładać, rozprowadzać aby otrzymać ładny efekt?
20170129_162453.jpg
20170129_162355.jpg
20170129_162138.jpg
 
Reakcje
0 0 0
#7
Zależy z czego pigment będziesz miał .Ja osobiście polecam vallejo jestem z nich zadowolony ,a rozprowadzać możesz pędzlami o różnej wielkości :D. Jak chcesz się bawić washem to proponował bym linie przedziału zrobić np; drzwi.
Pozdrawiam .
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#8
Co do Washa - przy zakupie upewnij się by Washe po wyschnięciu robiły się matowe. Na rynku dostępne są tez takie, które po wyschnięciu mają połysk. Co do nakładania, uwydatniania linii podziału, załamań itp polecam wykałaczki lub bardzo małe pędzelki np 000.

Ja robię to tak: na pomalowaną i polakierowaną docelowo powierzchnię (gotowy, czysty model) w zagłębienia i inne miejsca, w których zbierają się wszelakie osady wprowadzam odpowiednią ilość Washa czy pigmentu, chwilę czekam, nadmiar zbieram delikatnie mokrym wacikiem lub mokrym, czystym pędzelkiem co jakiś czas płucząc go w czystej wodzie i delikatnie odwilżając ręcznikiem papierowym by nie był za mokry. Ślady zacieków najlepiej robić tak by zaciek natrualnie spływał - rozrób washa z wodą lub thinnerem tak by był bardzo płynny (ja vallejo np rozrabiam w proporcjach 1:2, czyli na kropę washa daję dwie thinnera - przetestuj na kawałku zbędnego plastiku czy kropla samoczynnie spłynie po powierzchni) i kolejno w miejscu zacieku, od samej góry puszczam malutką kropelkę, póxniej kolejną aż do otrzymania pożądanego efektu, jeżeli zaciek wychodzi Ci za gruby - boki rozmarz wilgotną wykałaczką.

Po wyschnięciu powtarzam całość z tym że matowym lakierem rozrobionym z thinnerem, tak by nie zmatowić dużej powierzchni a jedynie zagłębienia czy brudzone miejsca, szczególnie kiedy karoseria jest w połysku.
 
OP
OP
Matix998x998
Reakcje
15 0 0
#9
Zależy z czego pigment będziesz miał .Ja osobiście polecam vallejo jestem z nich zadowolony ,a rozprowadzać możesz pędzlami o różnej wielkości :D. Jak chcesz się bawić washem to proponował bym linie przedziału zrobić np; drzwi.
Zamówiłem właśnie vallejo ;)
[DOUBLEPOST=1485798646,1485798342][/DOUBLEPOST]
Co do Washa -
Ja robię to tak: na pomalowaną i polakierowaną docelowo powierzchnię (gotowy, czysty model) w zagłębienia i inne miejsca, w których zbierają się wszelakie osady wprowadzam odpowiednią ilość Washa czy pigmentu, chwilę czekam, nadmiar zbieram delikatnie mokrym wacikiem lub mokrym, czystym pędzelkiem co jakiś czas płucząc go w czystej wodzie i delikatnie odwilżając ręcznikiem papierowym by nie był za mokry. Ślady zacieków najlepiej robić tak by zaciek natrualnie spływał - rozrób washa z wodą lub thinnerem tak by był bardzo płynny (ja vallejo np rozrabiam w proporcjach 1:2, czyli na kropę washa daję dwie thinnera - przetestuj na kawałku zbędnego plastiku czy kropla samoczynnie spłynie po powierzchni) i kolejno w miejscu zacieku, od samej góry puszczam malutką kropelkę, póxniej kolejną aż do otrzymania pożądanego efektu, jeżeli zaciek wychodzi Ci za gruby - boki rozmarz wilgotną wykałaczką.
Dzięki za instrukcję :)
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#11
za 20 kilka zł masz płyn do tampodruku (herpa 371087) - polecam, chwila zabawy i zmywa praktycznie do zera a przy tym nie niszczy powierzchni (mi sie nie zdarzyło by podłoże po usunięciu tampodruku odbiegało wizualnie od reszty)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#14
To mi wygląda nie na hips a na poprzecinane gotowe zabudowy. Ciekawy jestem jaka jednostka trafia teraz na warsztat.
 
OP
OP
Matix998x998
Reakcje
15 0 0
#18
Dzisiaj również odbyło się pierwsze w moim modelarskim życiu zetknięcie z washem, jak na razie to tylko próba na niepotrzebnej kabinie (zdjęcie przed i po...) PS przepraszam za jakość zdjęć :(
20170210_143245.jpg
20170210_143314.jpg
 
OP
OP
Matix998x998
Reakcje
15 0 0
#20
Witajcie :)
Przepraszam jeśli ostatnie kilka postów było nudnych, teraz postaram się to nadrobić sporą dawką zdjęć...
Na początek Unimog, a właściwie jego podwozie
20170221_141406.jpg
20170221_141442.jpg


Kolejny projekt, czyli kontener do hakowca jest w sumie gotowy (nie chciałem przesadzać z washem więc możliwe, że jest go za mało) co o tym sądzicie?
20170221_141554.jpg
20170221_141518.jpg
20170221_141245.jpg


A na koniec, zabudowa samochodu ratownictwa technicznego przygotowana do szpachlowania - stąd taśma maskująca
20170221_141329.jpg
20170221_141204.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki