• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat Młodego

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam w moim warsztacie.
Na pierwszy ogień pokażę przeróbkę jakiegoś Amerykańca na pojazd do wywozu drzewa z lasu.
Inspirowałem się tym filmem:



Fotka po pomalowaniu kabiny bo zapomniałem o foto relacji :(

Zdjęcie086.jpg


Zabudowa już zdjęta. Teraz tylko czekam na listonosza z "czipsami" i do dzieła

Zdjęcie087.jpg


Mam jeszcze na warsztacie Tatrę 111 od SDV i męczę się z podwoziem. Może ma któryś z kolegów ten model i mógłby mi wysłać fotkę złożonego podwozia PW? Byłbym bardzo wdzięczny.
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
O ile się nie mylę to M 35 ciężarówka wykorzystywana przez armię amerykańską.
Projekt bardzo ambitny. Czekam na dalsze relacje. Koniecznie ubrudź model tak jak na filmiku.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#5
Ten amerykaniec to "sztudebaker"?
Jak kol Młody go przerobi to będzie wózek jak z filnu" Baza ludzi umarłych".Polecam ten film obejżeć tam są takie ciężarówki
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1
#8
Nie jestem znawcą amerykańskich ciężarówek ,ale tak mi się skojażyło że taki samochód jak z cytowanego wyżej filmu dało by się zrobić taki klimat na makietę z 50-60 lat:podstepny:
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Kiedyś oglądałem "Legendy PRL-u" i takie coś tam było tylko nie pamiętam czy było zabudowane skrzynią czy miało taką zabudowę jak Ził. A co do dioramki. Nic nie jest jeszcze postanowione. Zobaczę film i wtedy zdecyduje.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Witam kolegów!
Mała aktualizacja tematu. Listonosz się trochę spóźnił i dlatego taki poślizg ale skrupulatnie go nadrabiam.
Wykonana zabudowa gotowa do szlifowania i malowania:
Zdjęcie094.jpg

Przymiarki na samochodzie:
Zdjęcie097.jpg
 

szczypior6192

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Podłoga wydaje się być w porządku. Teraz tylko pozbyć się nadmiaru polistyrenu, wszelkie dziury i ubytki zaszpachlować i całość zeszlifować. Natomiast te krzywe jak diabli druty musisz koniecznie wymienić na proste i nieco cieńsze pręciki. Życzę powodzenia i czekam na kolejne zdjęcia.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
szczypioe6192 Dziękuje za krytykę.
Dziś aktualizacja mojego amerykańca. Zabudowa poprawiona oto efekty mojej pracy:

01012013884.jpg
01012013883.jpg

01012013882.jpg

A tutaj kolejny projekt. Mercedes Benz NG pług. Na początku wyglądał tak:
01012013878.jpg

Rama była za długa i skróciłem ją o 21mm. Z efektu jestem zadowolony, tu świeżo zaszpachlowana rama:
01012013880.jpg

Czekam na konstruktywną krytykę.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.407 47 0
#16
Najłatwiej po drzwiach.W NG szyba opuszczana ma na dole prostą linię a w SK jest pod skosem, schodząca do przodu.To jedna z różnic, chyba najbardziej widoczna.
 
OP
OP
Młody

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Zawsze myślałem że zasada jest prosta SK=dzienna kabina, NG=kabina z możliwością kimania.
Mały postęp w budowie pługa. Wzoruję się na modelu Szczypiora z innego forum.
05012013885.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#20
Zaczyna wyglądać ciekawie, tylko ta skrzynia, jak dla mnie, ma za niskie burty. Wg mojego wyobrażenia to powinny być przynajmniej dwa razy wyższe.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki