• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - jaco

OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Po długim czasie, kolejna lokomotywa trafiła na warsztat. Postanowiłem nie czekać na ET22 od Piko w zielonym malowaniu. Tak więc Cargo została umyta. Lokomotywa pomalowana zestawem Hataka (HTK-AS40). Docelowo będzie to ET22-668 Zakład Taboru Katowice, stan na rok ok. 2006. Oznaczenia będą wytrawione z blachy.
Zrzut ekranu 2017-10-12 11.53.50.png
Zrzut ekranu 2017-10-12 11.55.43.png
IMG_6914.JPG
IMG_6913.JPG
IMG_6911.JPG
IMG_6909.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Trzymam kciuki za konwersję!
Trochę za późno już, bo buda otrzymała nowe malowanie. Moje modelarskie zboczenie zwróciło uwagę na nie zeszlifowane linie podziału formy gdzie łączą się czoła z resztą budy zachodząc aż na dach. W modelu "byka" wyjątkowo wyraźnie widać linie podziału formy w tym miejscu. Pewnie mają na to wpływ wymienne części formy do odwzorowania różnych typów czół w modelu.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Trzymam kciuki za konwersję!
Trochę za późno już, bo buda otrzymała nowe malowanie. Moje modelarskie zboczenie zwróciło uwagę na nie zeszlifowane linie podziału formy gdzie łączą się czoła z resztą budy zachodząc aż na dach. W modelu "byka" wyjątkowo wyraźnie widać linie podziału formy w tym miejscu. Pewnie mają na to wpływ wymienne części formy do odwzorowania różnych typów czół w modelu.
Nie dawało mi to spokoju. Tak więc...

Papierem o ziarnistości 2000 oszlifowałem/polerowałem łączenia:
IMG_6931.JPG

Maskowanie + malowanie:
IMG_6936.JPG

I efekt po poprawce:
IMG_6942.JPG

IMG_6943.JPG

P.S.
Przepraszam za post pod postem, ale nie było już opcji EDIT.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Super robota, takie na czarno pomalowane ramki czynią z niej całkiem inny model. Czy ten marker nie zejdzie po wzięciu w palce? Czy cała szybka jest pryśnięta jakimś bezbarwnym lakierem?
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
Testowałem.Kupiłem jakiś permanentny cienkopis. Dałem mu porządnie wyschnąć. Później szorowałem paluchami, szmatkami itp. Nic nie zeszło. Myślę, że taka trwałość jest wystarczająca. Zwłaszcza ,że to jednak model. Także obyło się zabezpieczenia lakierem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Jeden z bardziej trwałych markerów to taki co jest do opisywania płyt CD. Szybko wysycha i nie ściera się.
 

Bart

Użytkownik
Reakcje
121 5 1
Może nie widać zbyt dokładnie, ale chciałem jeszcze dorzucić zdjecie wnętrza kabiny:



...i korzystając z okazji, moją ulubioną fotkę z pleneru:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Plenerowa fotka bardzo ciekawa. Jedyne co psuje końcowy efekt, to plastikowa podsypka na geoline-ach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 161
Tabor 85
Tabor 66
Tabor 4734

Podobne wątki