• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - jaco

OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#83
Wow, nie wiedziałem że kolejne wagony dostały historyczne barwy. Co ciekawe lepiej to wygląda niż wcześniej pomalowane wagony PR w barwach oliwkowych - numer i logo PKP też po klasycznemu.

Dzięki za zestawienie, kolorów. Wagon mimo wszystko idzie do umycia. RAL 6009 idzie do utylizacji a wagon dostanie czerwono-kremowe barwy i przydział raciborski.
 
Ostatnio edytowane:

wojtek_

Aktywny użytkownik
Reakcje
139 16 1
#84
Dobra!
Dawać mi tu expresem cztery sypialne goerlitze - ale na niebiesko - i ... mamy KARPATY jak za dawnych 30 lat!!!
Pt-arda!!!
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#88
EU07-171 po kilku przeróbkach stała się katowicką 177, jeszcze tylko przednie tabliczki z numerem inwentarza się suszą:
IMG_6597.JPG

IMG_6603.JPG
 

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#89
Może nie będę popularny ale przesadziłeś moim zdaniem z patyną. Zawsze uważam, że należy opierać swoje prace na dostępnych zdjęciach. Nie jest ich może wiele ale podparcie się nimi zapewne pozwoli na uzyskanie efektu bardziej zgodnego z orginałem.
Wiele Twej pracy związanej z urealnieniem modelu, legło pod zbyt zardzewiałym dachem.
Dostępne zdjęcia z internetu
eu07-177.jpg 1794.jpg eu07-177-2r.jpg
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#90
Może nie będę popularny ale przesadziłeś moim zdaniem z patyną. Zawsze uważam, że należy opierać swoje prace na dostępnych zdjęciach. Nie jest ich może wiele ale podparcie się nimi zapewne pozwoli na uzyskanie efektu bardziej zgodnego z orginałem.
Wiele Twej pracy związanej z urealnieniem modelu, legło pod zbyt zardzewiałym dachem.
Dostępne zdjęcia z internetu
Zobacz załącznik 485736 Zobacz załącznik 485737 Zobacz załącznik 485738
Zgadzam się. Generalnie zawsze staram się opierać pracę na dostępnych zdjęciach. W tym przypadku, brałem EU07-171 już spatynowaną - mam tutaj na myśli właśnie dach (praca sprzed dwóch lat). Cały dach idzie do poprawki. Natomiast samą budę, starałem się odwzorować w oparciu o poniższe.
 

Załączniki

OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#94
Kiedyś próbowałem igłą. Teraz robię to drewnianą wykałaczką, chłonie trochę farby (na podobieństwo pędzelka) a jest przy tym "stabilna" o ile można to tak określić.
 
OP
OP
jaco

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#98
Nie to żebym się czepiał, bo to Twój lok, ale ta czyściutka czerwień pantografów trochę bije po oczach w porównaniu ze stopniem zużycia całego dachu. Dałbym na nie jakieś chociaż lekkie ślady grafitu.
Może nie będę popularny ale przesadziłeś moim zdaniem z patyną. Zawsze uważam, że należy opierać swoje prace na dostępnych zdjęciach. Nie jest ich może wiele ale podparcie się nimi zapewne pozwoli na uzyskanie efektu bardziej zgodnego z orginałem.
Wiele Twej pracy związanej z urealnieniem modelu, legło pod zbyt zardzewiałym dachem.
Dostępne zdjęcia z internetu...
Odnosząc się do uwag zrobiłem trochę poprawek. Umyłem dach, i pobrudziłem na nowo, wzorując się mniej więcej na oryginałach.
Ad. foto 3, nie mogę się oprzeć tym filtrom HDR przynajmniej dla jednego zdjęcia ;-)





 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 161
Tabor 85
Tabor 66
Tabor 4734

Podobne wątki