1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Relacja Warsztat - jaco

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika jaco, 28 Lutego 2016.

1. jaco

jaco Znany użytkownik

W porównaniu do Twoich zdjęć to wszystkie trzy są okropne :D

2. jaco

jaco Znany użytkownik

Po długim czasie, kolejna lokomotywa trafiła na warsztat. Postanowiłem nie czekać na ET22 od Piko w zielonym malowaniu. Tak więc Cargo została umyta. Lokomotywa pomalowana zestawem Hataka (HTK-AS40). Docelowo będzie to ET22-668 Zakład Taboru Katowice, stan na rok ok. 2006. Oznaczenia będą wytrawione z blachy. Zrzut ekranu 2017-10-12 11.53.50.png Zrzut ekranu 2017-10-12 11.55.43.png IMG_6914.JPG IMG_6913.JPG IMG_6911.JPG IMG_6909.JPG

• Doceniam Doceniam x 12
    • Super! Super! x 8
    • Popieram Popieram x 1
    Ostatnio edytowane: 12 Października 2017
  3. Flotoma

Flotoma Znany użytkownik

Trzymam kciuki za konwersję!
    Trochę za późno już, bo buda otrzymała nowe malowanie. Moje modelarskie zboczenie zwróciło uwagę na nie zeszlifowane linie podziału formy gdzie łączą się czoła z resztą budy zachodząc aż na dach. W modelu "byka" wyjątkowo wyraźnie widać linie podziału formy w tym miejscu. Pewnie mają na to wpływ wymienne części formy do odwzorowania różnych typów czół w modelu.

• Popieram Popieram x 1
  4. jaco

jaco Znany użytkownik

Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę, po załadowaniu tych zdjęć. Tj. siła powiększenia. Człowiek się uczy całe życie.

5. jaco

jaco Znany użytkownik

Nie dawało mi to spokoju. Tak więc...

Papierem o ziarnistości 2000 oszlifowałem/polerowałem łączenia:
    IMG_6931.JPG

Maskowanie + malowanie:
    IMG_6936.JPG

I efekt po poprawce:
    IMG_6942.JPG

IMG_6943.JPG

P.S.
    Przepraszam za post pod postem, ale nie było już opcji EDIT.

• Doceniam Doceniam x 9
    • Super! Super! x 7
  6. jaco

jaco Znany użytkownik

W ramach prac na ET22-668: pomalowane pulpity, przy okazji załapał się pulpit od EU06-10 i ET22-259:
    IMG_7016.JPG
    IMG_7017.JPG

IMG_7020.JPG

• Super! Super! x 9
    • Doceniam Doceniam x 7
Tags:

Udostępnij