1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Relacja Warsztat - jaco

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika jaco, 28 Lutego 2016.

1. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

OK, ale w tym podwoziu wózek jest obrócony. Ten poziomy drążek wzdłuż ramy wózka powinien zawsze być od strony końca wagonu.

2. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

Takie porównanie koloru RAL 6008 :
    ral 6008.jpg
    A tu tak te kolory wyglądają w skali 1:1:

• Doceniam Doceniam x 2
  3. jaco

jaco Znany użytkownik

Wow, nie wiedziałem że kolejne wagony dostały historyczne barwy. Co ciekawe lepiej to wygląda niż wcześniej pomalowane wagony PR w barwach oliwkowych - numer i logo PKP też po klasycznemu.

Dzięki za zestawienie, kolorów. Wagon mimo wszystko idzie do umycia. RAL 6009 idzie do utylizacji a wagon dostanie czerwono-kremowe barwy i przydział raciborski.

• Doceniam Doceniam x 1
    Ostatnio edytowane: 13 Maja 2017
  4. wojtek_

wojtek_ Użytkownik

Dobra!
    Dawać mi tu expresem cztery sypialne goerlitze - ale na niebiesko - i ... mamy KARPATY jak za dawnych 30 lat!!!
    Pt-arda!!!

5. Darek1957

Darek1957 Aktywny użytkownik

Kolor RAL 6008 w modelu bonanzy PKP 2 klasa jest zdecydowanie bardziej podobny do oryginału.

6. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

7. jaco

jaco Znany użytkownik

Wrocławska 111-tka w 112-tce do Wrocławia:
    IMG_6512.JPG

Załączniki:

• Super! Super! x 13
    • Doceniam Doceniam x 1
  8. jaco

jaco Znany użytkownik

EU07-171 po kilku przeróbkach stała się katowicką 177, jeszcze tylko przednie tabliczki z numerem inwentarza się suszą:
    IMG_6597.JPG
    IMG_6603.JPG

• Super! Super! x 8
    • Doceniam Doceniam x 7
  9. ed250

ed250 Aktywny użytkownik

Nie to żebym się czepiał, bo to Twój lok, ale ta czyściutka czerwień pantografów trochę bije po oczach w porównaniu ze stopniem zużycia całego dachu. Dałbym na nie jakieś chociaż lekkie ślady grafitu.

10. DarekW

DarekW Znany użytkownik

Może nie będę popularny ale przesadziłeś moim zdaniem z patyną. Zawsze uważam, że należy opierać swoje prace na dostępnych zdjęciach. Nie jest ich może wiele ale podparcie się nimi zapewne pozwoli na uzyskanie efektu bardziej zgodnego z orginałem.
    Wiele Twej pracy związanej z urealnieniem modelu, legło pod zbyt zardzewiałym dachem.
    Dostępne zdjęcia z internetu
    eu07-177.jpg 1794.jpg eu07-177-2r.jpg

• Popieram Popieram x 4
  11. jaco

jaco Znany użytkownik

Zgadzam się. Generalnie zawsze staram się opierać pracę na dostępnych zdjęciach. W tym przypadku, brałem EU07-171 już spatynowaną - mam tutaj na myśli właśnie dach (praca sprzed dwóch lat). Cały dach idzie do poprawki. Natomiast samą budę, starałem się odwzorować w oparciu o poniższe.

Załączniki:

• Doceniam Doceniam x 2
  12. jaco

jaco Znany użytkownik

Czysta przyjemność dopieszczać takie detale:
    IMG_6712.JPG

• Super! Super! x 19
    • Doceniam Doceniam x 3
    • Kocham to! Kocham to! x 2
  13. puszo

puszo Aktywny użytkownik

Ostatnio zastanawiałem się jak wy specjaliści to robicie, pod mikroskopem ? :) Świetna robota

14. SantaFe

SantaFe Aktywny użytkownik

to jest dobre pytanie,też chętnie bym się dowiedział

15. jaco

jaco Znany użytkownik

Kiedyś próbowałem igłą. Teraz robię to drewnianą wykałaczką, chłonie trochę farby (na podobieństwo pędzelka) a jest przy tym "stabilna" o ile można to tak określić.

• Doceniam Doceniam x 2
    • Popieram Popieram x 1
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 1
  16. Zdrada69

Zdrada69 Znany użytkownik

Ja już kiedyś pisałem, że w malowaniu precyzyjnym pomaga używanie lupy nagłownej:
    http://i1.imged.pl/lupa-naglowna-z-podswietleniem-vtmg6-585343.jpg
    - w moim przypadku przekłada się to na pewność ręki.

• Popieram Popieram x 2
    • Wartościowa informacja Wartościowa informacja x 2
  17. CoCu

CoCu Znany użytkownik

Wśród części dołączonych do modelu masz także środkowe grzejniki szyb. Zamontuj je przy okazji na pulpitach.

• Doceniam Doceniam x 2
  18. jaco

jaco Znany użytkownik

A nie zwróciłem uwagi, zamontuje się. Dzięki.

• Doceniam Doceniam x 1
  19. jaco

jaco Znany użytkownik

Odnosząc się do uwag zrobiłem trochę poprawek. Umyłem dach, i pobrudziłem na nowo, wzorując się mniej więcej na oryginałach.
    Ad. foto 3, nie mogę się oprzeć tym filtrom HDR przynajmniej dla jednego zdjęcia ;-)

• Doceniam Doceniam x 7
    • Super! Super! x 5
    Ostatnio edytowane: 13 Lipca 2017
  20. Bronco_Billy

Bronco_Billy Znany użytkownik

Dwa pierwsze zdjęcia są ok, to trzecie, HDR, okropne :)

• Popieram Popieram x 2
Tags:

Udostępnij