1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Rozpoczynając temat w dziale Tabor prosimy o dołączenie prefixu z wielkością o której traktuje temat.
  3. Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
    Wyłącz powiadomienie

Relacja Warsztat - jaco

Dyskusja w 'Tabor' rozpoczęta przez użytkownika jaco, 28 Lutego 2016.

1. Bart

Bart Użytkownik

Ostatni wypust z Warsztatu - jaco

Załączniki:

• Doceniam Doceniam x 3
    • Super! Super! x 2
    • Kocham to! Kocham to! x 1

2. jaco

jaco Znany użytkownik

Po dłuższym czasie, dwa Y-ki skończone, tradycyjnie para: Wrocław, Katowice.
    Wybaczcie jakość niektórych zdjęć.

Załączniki:

• Super! Super! x 14
    • Doceniam Doceniam x 6
    • Kocham to! Kocham to! x 2
  3. old_jawa

old_jawa Użytkownik

Genialne :) Obyśmy szybko doczekali się ponownego wydania tych modeli ;)

4. WrocT

WrocT Aktywny użytkownik

Modele dobrze poprawione. Rozumie ze tylko ten kremowy pasek i drzwi były malowane ( kolor zielony nie ruszany, zamaskowany taśmą) po usunięciu papierem ściernym napisów? Czy następnie położono lakier błyszczący bezbarwny, na który przyszły kalkomanie i warstwa lakieru do zabezpieczenia kalkomanii?
    Czy ktoś ma doświadczenia z użyciem alkoholu do usuwania takich napisów? Moze ktoś używał środka który ma w opisie " Podobnie niektóre nadruki wykonne metodą "tampodruku" (jak np: na zapalniczkach, długopisach)" ( http://www.chemia-techniczna.pl/porady-techniczne/zmywanie/zmywanie-naklejek-tasm-i-klejow/ )

5. jaco

jaco Znany użytkownik

Jest dokładnie tak jak opisałeś. Po przemalowaniu koloru kremowego, bezbarwny, kalki i znowu bezbarwny. Tego środka, który wskazałeś nie miałem okazji wypróbować.

• Doceniam Doceniam x 1
  6. jaco

jaco Znany użytkownik

Robo 112tka wraca do czasów PRLu:
    WP_20170511_21_37_36_Pro.jpg

• Doceniam Doceniam x 3
  7. Zdrada69

Zdrada69 Znany użytkownik

Góra będzie jeszcze patynowana ? Bo teraz podwozie - sama rdza i pył a góra prosto po naprawie w ZNTK ...

8. Telewizor11

Telewizor11 Moderator Globalny Staff Member

nie wiem ..ale ja w takim kolorze to tego wagonu nie widziałem, może były ?

9. jaco

jaco Znany użytkownik

Nie będzie patynowana, buda postawiona na podwoziu które gdzieś tam kiedyś było próbnie pobrudzone, a pójdzie do kompletnego przemalowania.
    Co do koloru, to zgodny z Ral, farba z mieszalni, efekt taki pewnie przez sztuczne światło.

10. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Przydałoby się ciut lepsze zdjęcie.

11. jaco

jaco Znany użytkownik

Człowieku, jak wyciągnę ten wagon w dzień nawet tylko do zdjęcia, to jest ryzyko, że on będzie doświadczał takich prób jak na planie filmowym king konga (czyt. dwulatek + model) :)
    A tak na poważnie, to jak pójdę troche dalej z robotą to wrzucę fotki robione przy świetle dziennym. Oczywiście jak gdzieś odprawię syna z żoną ;-)

12. hjugytf

hjugytf Użytkownik

ffox pewnie miał na myśli, aby pokazać nam go w innym świetle, bo te zdjęcie przedstawia nie dość udaną próbę malowania,

• Popieram Popieram x 1
  13. ffox

ffox Moderator Globalny Staff Member

Dokładnie to miałem na myśli.
    Takiej zieleni w tych wagonach niestety nie pamiętam.

14. jaco

jaco Znany użytkownik

Wiem co miał na myśli, bo przecież odpisałem:
    Napisałem później, bo modelarstwo uprawiam naprawdę rzadko i cały sprzęt oraz tworzone modele są chowane gdzieś tam wysoko do półek, przez co nie wyciągam tego zbyt często.

Natomiast biorąc to wszystko pod uwagę - problem rzeczywiście może być, skoro więcej niż jedna osoba to sygnalizuje. Będę musiał nieco wcześniej zajrzeć do pawlacza i zrobić porównanie z bonanzą.
    Jak teraz patrzę może faktycznie może okazać się, że jest nieco za ciemny. Cytując z tematu: Kolory stosowane na PKP według palety RAL

odp.
    Sugerując się autorytetem zamówiłem 6009 z mieszalni.

późniejsza odp.
    Niestety w międzyczasie zdążyłem pozyskać 6009 z mieszalni. Nie wiem czy różnica jest na tyle duża, iż okaże się rzeczywiście zbyt ciemny w stosunku do bonanzy (Piko, chyba najlepszy w obecnej chwili punkt odniesienia), to.... trzeba będzie wagon umyć, szkoda, że jest po kalkowaniu, ale cytując klasyka: "modelarstwo uczy cierpliwości".

:)

Ostatnio edytowane: 12 Maja 2017
  15. hobbystah0

hobbystah0 Znany użytkownik

Ten odcień bardziej przypomina malowanie wagonów DR - do RAL'a 6008 temu daleko :)

16. jaco

jaco Znany użytkownik

No, różnica jest.
    WP_20170512_15_16_12_Pro.jpg

17. Andrzej Harassek

Andrzej Harassek Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów Staff Member Donator forum

A przy okazji, wózek w 112 jest obrócony o 180 stopni.

• Popieram Popieram x 1
  18. Bart

Bart Użytkownik

Raczej to tylko zgrubna przymiarka. Naprawdę wątpie, żeby tak to miało zostać.

Co do barw, z tego co pamietam, to dla mnie te wagony były po prostu czarne ;) Wg mnie doskonale dobrany kolor do polskich Y-ków ma model Y-Bautzen od Tilliga. Tylko jaki to w końcu jest? 6008 czy 6009? A może żaden z nich?

19. Telewizor11

Telewizor11 Moderator Globalny Staff Member

6008 taki ma być

20. jaco

jaco Znany użytkownik

Pan Krzysztof Koj nigdy nie zawodzi.

• Optymistyczny Optymistyczny x 1
Tags:

Udostępnij