• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Udało się skończyć Kraz-a. Trochę przestoju miałem z brakującymi felgami tylnych kół. Nasz nieoceniony adamwyt już dla mnie specjalnie je nawet odlał. Ostatecznie udało mi się znaleźć je na kontynencie u znajomego :) Mimo wszystko dziękuję bardzo Adam!
Kraz dostał zielone malowanie oraz oznakowanie pasujące do gorzowskiego oddziału Transbudu. Popracuję jeszcze nad ładunkiem oraz obiecywanym wcześniej Zenkiem :)

Kraz_1.jpg
Kraz_2.jpg
Kraz_3.jpg
Kraz_4.jpg
Kraz_5.jpg
Kraz_6.jpg
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
A ja mam Tomek jedno pytanko.
Jak modelujesz figurki, żeby pasowały do scenki?
No bo zakładam, że nie idzie dostać "fabrycznych", akurat w takich pozycjach ...
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
A ja mam Tomek jedno pytanko.
Jak modelujesz figurki, żeby pasowały do scenki?
No bo zakładam, że nie idzie dostać "fabrycznych", akurat w takich pozycjach ...
Popieram Grzegorza, suszarka daje bardzo fajne możliwości. Ale czasem pozostaje pocięcie ludka i posklejanie na nowo. Fajne do tego są preiserowe figurki do malowania. Kiedyś "strugałem" w ten sposób takiego modelarza z aparaturą RC KLIK.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Dziękuję, miło, że się podoba :)
Zaskoczę Was, ale figurek ani trochę nie przerabiałem. Obydwie pochodzą z dużego zestawu niepomalowanych figurek Preisera.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
Aż go kurczę odkopię i sprawdzę, bo podejrzewam, że to ten sam co mam, ale, że tak pasują to przypadek porównywalny do tego z Kany Galilejskiej...
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Tomku,
Wiesz, że jestem wielkim piewcą Twojego talentu i naprawdę ze świecą szukać wśród braci modlarskiej większego "szczególarza" od Ciebie.
Mam jednakowoż jedną uwagę (nie krytykę) do Kraza. Chodzi mi o kolor bazowy. Nie wiem czy to kwestia oświetlenia, ale wydaje mi się trochę za jasny i w odcieniu bardziej oliwkowy niż zgniłozielony. Mówiąc obrazowo jest bardziej amerykański niż polski.

Piszę dlatego, że mam robić tego Kraza dla kumpla w malowaniu z jednostki w której razem służyliśmy i jestem w fazie testowania właściwego odcienia (na razie jestem jeszcze daleko od nirwany). Zdjęcie jakie załączam (strona motodemont.pl) to kolor lekko wypłowiały, ale najbardziej odpowiadający temu co pamiętam.

Oczywiście dopuszczam taką sytuację, że Gorzowski Transbud przemalował maszynę, dlatego traktuj mój wpis jako luźne rozważania o kolorach RRL'u.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
A dla jakiegos porzadku moze warto wstawic zdjecia z podaniem zrodla? Pozniej te zdjecia znikna i bedzie 'dziura'. A ogolnie fajna stronka (Motodemont). Zrodlo wzorcow ale i mozliwosc nabycia czegos do kolekcji 1:1 ;) ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki