• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.260 61 2
Nie twierdzę ze takiego mocpwania nie bylo ale też patrzę na zdjęcia w skali 1:1 i na tych co tutaj pokazano i innych dostępnych w necie oś obroty ramion lemiesza jest niżej gdzieś na wysokości gornej powierzchni małych kół jezdnych. Ale nie wiem wszystkiego a ta wersja i tak znacznie się różni od tego co najczęściej było w użyciu w Polsce.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.750 5 0
Dajcie już spokój z tym "Detem" :) Nie będę go przerabiać. W czeluściach szafy leżą i czekają na zlitowanie się nad nimi inne ciekawe zestawy, lepiej w nie zainwestować czas. "Det" już taki zostanie. Mam świadomość, że u nas najczęściej występowały dwa siłowniki do podnoszenia lemiesza. Tylko, że każde rozwiązanie ich mocowania na jakie trafiłem wygląda inaczej i zalatuje samoróbką. Pojedynczy siłownik producent pewnie też wzorował na jakimś "zmodyfikowanym" egzemplarzu. Zintegrowane z gąsienicami koła jako pojedyncze odlewy są jakby za krótkie. Gdybym wysunął oś napędową do tyłu, to wtedy za duży odstęp powstanie z przodu.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.750 5 0
W latach 80-tych utkwiły mi w pamięci zestawy ciągnik siodłowy IFA W50 z jednoosiową naczpą. Naczepa słyżyła do tansportu paszy dla zwierząt, po niemiecku "Mischfutterauflieger" czyli naczepa do paszy. Od dawna chciałem stworzyć taki zestaw w modelu. Kilka lat temu miałem nawwet pomysł, aby narysować tą naczepę do wytrawienia z blachy. Podczas ostanich targów lipskich trafiłem na zestaw z manufaktury: https://www.modellbau-unikate.de/
Detale zostały wyfrezowane z płytek polistyrenowych o różnej grubości. Jest kilka części z wtrysku. Koła nie należały do zestawu. Producent poleca koła od SES. Ja zastosowałem inne, od Helmuta Rebsa. Obecnie pracuję nad narysowaniem kilku dodatkowych detali z blaszki trawionej.

IMG_4387_.jpg
IMG_4464_.jpg
IMG_4465_.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.975 28 1
Tomku jak byś potrzebował jakiś zdjęć tej naczepy to napisz - wiem gdzie na moim terenie jeszcze są takie dwie w ciągłej eksploatacji.
Model zacny - a Ty zapewne dopieścisz go w każdym calu :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
Pięknie się prezentują w naturalnym środowisku. Takie prezentacje to ja lubię. (y) Kapitalne zdjęcia Tomku. (y) Pełen realizm. :)
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
Świetny ten paszowóz z ifą. Też zawsze nad takim modelem myślałem i teraz nie wiem czy wypada bo to by była kopia tego .
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.809 40 1
Modele świetne jak i fotki(y) Ale Żubr to chyba nie Twoja robota. Jeśli się mylę to mnie wyprowadź z błędu;)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.750 5 0
Od jakiegoś czasu powstaje model popularnej w Polsce w odległych latach ciężarówki KrAz 256. Bazę stanowi zestaw z firmy SMK. We własnym zakresie dorobiłem lub ulepszyłem niektóre detale. Ponieważ maska została odwzorowana w pozycji podniesionej, nie mogło zabraknąć pod nią miniaturowego silnika V8.
007.jpg
001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.JPG
005.jpg
006.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
Kolejny kapitalnie przerabiany model przez Ciebie. Te miniaturowe dodatki niesamowicie urealniają model. (y)
 

Zyga59

Aktywny użytkownik
Reakcje
52 0 0
Ciekawie się zapowiada u mnie w miejscowej kopalni stacjonują 3 sztuki tylko nie znam się na tych autach i nie wiem jakie to są modele.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Bardzo fajna robota (y). Mam takiego rozebranego na części. Teraz, po tym jak pokazałeś co Ty robisz ze swoim, to łyso mi będzie tylko go pomalować. ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki