• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#81
Ja miałem taka tatre u siebie, lezała z 1,5 roku i sprzedałem, niemialem ochoty sie zabierac za niego bo nadlewki to był koszmar! Z przyjemnoscia zobacze jak Ty go konczysz bo rzeczywiscie ta Tatra ma to cos!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#83
Tej Tatry nie miałem jeszcze w rękach, ale słysząc (czytając) co nieco o wykonaniu wtrysków to wiem, że to ciężka praca spasować wszystkie części. Trzymam kciuki.
 

Młody

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Trzymam kciuki bo to bardzo wymagający model. Ciężko jest z tego cokolwiek przypominającego Tatrę poskładać. Mam nadzieję że Tobie się uda (y).
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#85
Dzięki za słowa uznania. Wystarczy powymieniać niektóre części i coś z tego wyjdzie :) Kolejny etap budowy na fotkach. Brakuje jeszcze wielu detali. Powoli się robią. Dojdą trawione zderzaki itp. Trzeba pilnować wymiarów fabrycznych detali. Np. skrzynia ładunkowa wydaje się być za krótka (przedłużyłem). Balasty i ich mocowanie jest za wysokie (obniżałem).

Tatra_813_02.jpg

Tatra_813_03.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#87
Tatra czeka na wenę, a tymczasem udało się skończyć Skodę na bazie czeskiego zestawu firmy V&V. Został dodany hak z tyłu, chlapacze, słupki w oknach, trawione kołpaki itp.

Skoda_001.jpg

Skoda_002.jpg

[DOUBLEPOST=1428321450,1428320756][/DOUBLEPOST]Na bazie czeskiego Icar-a powstała również koparka Białoruś JUMZ. Zestaw wymagał trochę pracy. Ciężko było zdecydować mi się czy zrobić ją w wariancie roboczym, czy może jazdy. Dlatego wykonałem jako ruchome wszystkie ramiona, podpory, spych i odpowiednio siłowniki :) Wystające przewody sygnalizują migającą niespodziankę :)

JUMZ_001.jpg

JUMZ_002.jpg

JUMZ_003.jpg

JUMZ_004.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#91
Kolejne ciekawe modele wychodzą spod Twojej ręki. Skoda wygląda bardzo dobrze i te dodatki robią z niej rasowy model. Natomiast Białoruśka to już mistrzostwo. Ruchome elementy to niezły majstersztyk szczególnie, że żywica jest w sumie krucha i z tych drobnych elementów zrobić siłowniki, to już niezła sztuka. Gratuluję i podziwiam.(y)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#93
Ale mi posłodziliście :rolleyes:
Prawda jest taka, że sam nie wierzyłem, czy uda się zrobić ruchome siłowniki. Pomyślałem, że spróbuję z jednym i zobaczę jak to pójdzie. Pierwszy zrobiłem od zgarniacza. Zadziałał, to następne też się udały. Żywica nie jest zła do takich zabiegów. Jest twardsza od plastik dlatego lepiej się skrawa. Ok, ma wyższą kruchość, ale przy odrobinie delikatności daje dużo możliwości. Na fotkach widać, że dorobiłem dwa (białe) tłoczyska. Oryginalne były odrobinę za krótkie i wypadały w pozycji transportowej. Dorobiłem też jeden cylinder, bo oryginalny z racji tego, że był krzywy źle poprowadził mi wiertło, które wyszło bokiem. No i wierciłem tylko ręcznie, bez wiertarki, czasami samym wiertłem w palcach, bez oprawki.
Podczas malowania będę musiał trochę zamaskować tłoki, żeby nie dostały zbyt dużej grubości farby, chociaż uwzględniłem to podczas dobierania średnic.
Koparka ma już wydrążone zagłębienie na gniazdo pod spodem, dzięki niemu będzie można ją "wetknąć" za pomocą łącznika w gniazdko zainstalowane w module, w którym pokazałem kilka stron wcześniej Fiata 125p milicję.

Kit na Białoruśkę jakiś czas temu był normalnie w ofercie Icara. Nie wiem jak teraz sytuacja wygląda. Kit na Skodę kupiłem kilka lat temu w Pradze.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#94
Ale mi posłodziliście :rolleyes:
Prawda jest taka, że sam nie wierzyłem, czy uda się zrobić ruchome siłowniki. Pomyślałem, że spróbuję z jednym i zobaczę jak to pójdzie. Pierwszy zrobiłem od zgarniacza. Zadziałał, to następne też się udały. Żywica nie jest zła do takich zabiegów. Jest twardsza od plastik dlatego lepiej się skrawa. Ok, ma wyższą kruchość, ale przy odrobinie delikatności daje dużo możliwości. Na fotkach widać, że dorobiłem dwa (białe) tłoczyska. Oryginalne były odrobinę za krótkie i wypadały w pozycji transportowej. Dorobiłem też jeden cylinder, bo oryginalny z racji tego, że był krzywy źle poprowadził mi wiertło, które wyszło bokiem. No i wierciłem tylko ręcznie, bez wiertarki, czasami samym wiertłem w palcach, bez oprawki.
Podczas malowania będę musiał trochę zamaskować tłoki, żeby nie dostały zbyt dużej grubości farby, chociaż uwzględniłem to podczas dobierania średnic.
Koparka ma już wydrążone zagłębienie na gniazdo pod spodem, dzięki niemu będzie można ją "wetknąć" za pomocą łącznika w gniazdko zainstalowane w module, w którym pokazałem kilka stron wcześniej Fiata 125p milicję.

Kit na Białoruśkę jakiś czas temu był normalnie w ofercie Icara. Nie wiem jak teraz sytuacja wygląda. Kit na Skodę kupiłem kilka lat temu w Pradze.
Super robota z tymi siłownikami , trochę też wiercę i też samym wiertłem i wiem ile to roboty .

Super i detale z drucika nawet masz cięgno z kolumny kierowniczej do kół , super i słodzenie w pełni zasłużone :)(y)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#97
Ja się boję jak Ty skończysz ta Białoruske, obowiązkowo na skrzynce bedziesz musial alarm zamontowac zeby Ci nie pokradli tych modeli. Genialna robota z tymi ruchomymi częsciami(y) Migający kogut bedzie robił robote(y) Skoda genialna, chcialem takie kupic niedawno i nigdzie nie spotkałem, kiedys sklejałem dla naszego kolegi wersje Rapid i zastawke, świetne modele, dobrze odwzorowane, jedyny minus to bardzo słabo wykonane szyby...
Twoje modele są dla mnie w czołówce wśród Polskich 1/87 i inspiracją do robienia modeli z PRLu i ich przerabiania(y) Może za pare lat uda mi sie osiągnać Twój poziom z przed kilku lat :cry:;)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#98
Tatra czeka na wenę, a tymczasem udało się skończyć Skodę na bazie czeskiego zestawu firmy V&V. Został dodany hak z tyłu, chlapacze, słupki w oknach, trawione kołpaki itp.

Zobacz załącznik 284584
Zobacz załącznik 284585
[DOUBLEPOST=1428321450,1428320756][/DOUBLEPOST]Na bazie czeskiego Icar-a powstała również koparka Białoruś JUMZ. Zestaw wymagał trochę pracy. Ciężko było zdecydować mi się czy zrobić ją w wariancie roboczym, czy może jazdy. Dlatego wykonałem jako ruchome wszystkie ramiona, podpory, spych i odpowiednio siłowniki :) Wystające przewody sygnalizują migającą niespodziankę :)

Zobacz załącznik 284586
Zobacz załącznik 284587
Zobacz załącznik 284588
Zobacz załącznik 284589
Super. Taką skodę miał mój ojciec. A ta kopara - też pamiętam z czasów PRL-u. Zwykle chyba były czerwone. Naprawdę fajne.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Tatra dostała nowe zderzaki, żurawik (jeszcze nie skończony), stopnie wejściowe (od Haulera, ale wzmocnione drutem 0,3mm), reflektory. Jeszcze dużo pracy zostało, ale powoli buduje się :)
Tatra_001.jpg


Tatra_002.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki