• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#62
W tym modelu widzę kawał dobrej roboty .Modelik wykonany z sercem z ogromną dbałością o szczegóły .Naprawdę gratuluję wykonania na tak wysokim poziomie (y)(y)(y)
To już praktycznie replika nie model :).... powtórzę się, jest super !!!!
 

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#63
Model jak żywy. Po prostu piękny. Ale też pokazuje ubogość modelu AM, żeby wyglądał jak należy trzeba włożyć dużo pracy.

P.S. Kiedyś S.A.W. robił lustra, wycieraczki, zbiorniki do niego.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#64
MImo że stara farbka clear to dobrze Ci maluje bo moja się krystalizuje po pomalowaniu :mad: Światła przednie pełna klasa, dużo dodały do modelu i właśnie koła. Zdradzisz nam czy idzie je kupić u Jankola czy trzeba miec dobre znajomosci? ;)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#67
Czasami przeglądając Internet można trafić na ciekawe zdjęcia z zupełnie innej "branży", ale pokazujące przy okazji coś ciekawego dla nas. Jelcz ogórek i Star chłodnia. Na chłodni widać ciemny punkt w okolicach miejsca, gdzie mógłby znajdować się "samolot" WSK pokazany wcześniej przez kolegę Heniek_Star.
Fotka pochodzi ze strony:
http://wspominajbydgoszcz.blogspot.de/2012_02_01_archive.html

bydgoszcz_1977_star_chlodnia.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#69
Jeszcze jedna fotka na dowód faktu, że nie na wszystkich chłodniach loga były ;) Tym razem film z roku 78. I sorki już nie zaśmiecam niezwykle zacnego wątku ;)

Mielec2.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#70
Jeszcze jedna fotka na dowód faktu, że nie na wszystkich chłodniach loga były ;) Tym razem film z roku 78. I sorki już nie zaśmiecam niezwykle zacnego wątku ;)
Fajna fotka. Dzięki, takie są zawsze mile widziane :)

Mogę zaprezentować skończoną Skodę 706 RO. Jak wcześniej pisałem model ma przedstawiać stary już trochę sfatygowany ale utrzymany w dobrym stanie pojazd. Znajduje się na stanie jakiegoś państwowego przedsiębiorstwa. Pewnie jak etatowy kierowca zakładu odejdzie na zbliżającą się emeryturę to samo czeka też Skodę. Tym bardziej, że zakład ma dostać z przydziału nowego Jelcza 080. Na razie Skoda jeździ i razem z kierowcą tworzą zgrany duet :)

Skoda_706RO_1.jpg

Skoda_706RO_2.jpg

Skoda_706RO_3.jpg
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#71
Tomku Twoje prace dla mnie to miód dla oczu.
Jedyne co bym jeszcze zrobił to pomalował ten pas między oknami a dołem budy na aluminium tak jak miały oryginały.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#75
Super zrobiłeś ten model, bardzo mi sie podoba Twoje wykonanie(y), jedynie nie widzi mi się za bardzo odlew karoserii, strasznie grube scianki.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#76
Miło mi, że podoba się :)

Jedyne co bym jeszcze zrobił to pomalował ten pas między oknami a dołem budy na aluminium tak jak miały oryginały.
Wiem, że oryginał tak miał, ale nie pomalowałem tego pasa celowo. Odlew jest krzywy, szczególnie od strony kierowcy ściana nie trzyma lini. Jak pomalowałbym ten pas na srebrno, to efekt jeszcze spotęgowałby się. Pomyślałem też, że skoro model ma odpowiadać czasom kiedy jego dni były już policzone, to pewnie srebrne listwy poległy przy którymś tam remoncie karoserii.

jedynie nie widzi mi się za bardzo odlew karoserii, strasznie grube scianki.
Wiem, też mnie to drażni, ale poprawianie tego odlewu oznaczałoby zrobienie go od nowa. Na początku miałem wizję zrobić frezowane wpuszczane szyby, ale odpuściłem, za krzywa karoseria jest.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#77
Warsztat działa dalej. Tym razem przyszła pora na kolejnego "półkownika" czyli model leżący już kilka lat w czeluściach szafy na półce. Pora na Tatrę T-813 w wersji 6x6. Oryginał tego auta zawsze bardzo podobał mi się. W pierwszej połowie lat 80-tych moja mama starała się mnie usamodzielnić i wysyłała po proste zakupy do pobliskiego sklepu spożywczego. Musiałem przejść jedną ulicę. Tak się składało, że prowadziła ona do nieodległej fabryki domów, w której produkowano prefabrykowane płyty do budowy tzw. bloków mieszkalnych. Tatry T-613 były częstym gościem w tej okolicy. Gwizd ich silnika pamiętam do dzisiaj, tak samo jak składające się na skrzyżowaniu do skrętu koła załadowanej przyczepy Zremb P-402. Te zestawy miały dla mnie i nadal mają niepowtarzalną magię :)
Wiadomo z jaką jakością wiąże się zestaw SDV. Trochę pracy trzeba w niego włożyć. Na razie przedstawiam początek budowy. Obecnie walczę ze złapaniem prawidłowej geometrii błotników. Ideału nie da się osiągnąć. Koła pochodzą z zesatawu Haulera. Dojdą blaszki Haulera i zaprojektowane we własnym zakresie.

Tatra_T_613.jpg
 

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#78
Trzymam kciuki.Blaszki napewno znacznie poprawią wygląd modelu.Sam kiedyś skleiłem taką Tatrę i nie była to łatwa robota ale warto.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#79
Powodzenia bo ten model to koszmar.Moja też już kilka ładnych lat leży w gratach i nawet nie kuszą mnie do rozpoczęcia budowy ładne koła i blachy Haulera.
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#80
Wychodzi na to, że chyba każdy z nas ma gdzieś na dnie szafy ten model, który czeka na zlitowanie i poskładanie. U mnie, po pierwszej fali entuzjazmu, a późniejszego załamania, od ponad roku czeka na przypływ chęci :).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki