• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#42
Miło, że podoba się :)

Wygląda bardzo fajnie ale z twoimi umiejętnościami i zdolnosciami to aż prosi się o fototrawione elementy grilla. Wygladałby wtedy już zupełnie genialnie. W końcu nazwa Flotoma kojarzy się z mistrzowskim wykonaniem modeli a to zobowiązuje.;)
Już mnie tu nie bierzcie pod włos ;) Nie planowałem robić nowego grilla. Jak napisałem wyżej, ten kit nie jest rewelacyjny, ma trochę błędów i gdybym chciał je wszystkie wyeliminować, to powstałby zupełnie nowy model. Postaram się wyciągnąć co się da z oryginalnego grilla :)

A co ze starem? Skonczony juz? Bo zapowiadał sie nie samowicie!
Star robi się. Dostał brakujące detale i obecnie jest już "w podkładzie" Czeka na jakieś większe malowanie na lakierni :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
#47
Świetnie wygląda najbardziej podobają mi się detale, reflektory to mistrzostwo świata.
Trochę mi się nie chce wierzyć że kabina jest od Adama.;)
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#49
Tak jak napisał irokez to aż nie do wiary, że z takiego badziewia zrobiłeś taki model:eek: Fantastycznie się prezentuje. A te detale... :eek: Ale faktycznie ta szyba psuje dość znacznie efekt i może zrobiłbyś nową od podstaw? Może jak nie w tym to w następnym Starze jeśli takowego jeszcze przewidujesz w swojej kolekcji.
Ale ogólnie świetny model wykonałeś. Pełen Szacun ! (y)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#50
Rewelacyjny model, dopracowany w najmniejszym szczególe, dzięki czemu powstała najdoskonalsza miniatura tej poczciwej i najpopularniejszej polskiej ciężarówki. Mam nadzieję, że w końcu pojawi się coś na tym poziomie w produkcji seryjnej, bo chciałoby się mieć ten model w wielu różnych zabudowach. Zyskały by na tym nasze makiety, na których obecnie królują wypusty AM, co tym pierwszych nie wychodzi na zdrowie ;)

Jak pokazuje ta konwersja sama kabina AM nie jest zła, szwankują tylko fatalne dodatki i ubogi detal.

Reasumując gratulacje dla Twórcy!
 
Reakcje
554 7 0
#52
Świetny model, gratulacje!
Podoba mi się też kierowca, zwłaszcza na 2 zdjęciu. Te podwinięte rękawy i chyba baczki koło uszu. detale, jak nie w tej skali!
Klimat super!
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#53
Cholera, zrobiłeś niezłe cudo!! Mi w tamtym tygodniu przyszły dwa stary i seria a Twoje to przepaść. Na pierwszy rzut oka to przednie światła, pochodza z innego modelu czy hand made? (y)Migacze, dobra farbka clear, jakiej firmy? (y) Szyby boczne i tylne zostawiłeś oryginalne? (moje mają wklęsłości...) i ważne pytanie, rozklejałeś szyby od karoseri? Po nie pomalowanych ramkach szyb sądze że nie ale wyglądaja super u Ciebie i pozbawione sa nadlewek(y) Gdybys jeszcze zdradził z czego takie fajne koła wziałeś ;)
Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania, lipy się nie spodziewałem gdy widzę co potrafisz i wyszło CI kozacko :)(y)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#54
Cieszę się, że chłodnia podoba się Wam :) Również jestem zdania, że kabina Adama trzyma dobry poziom, a oryginalny model psują naprawdę małe detale. Przede wszystkim koła. Te w moim modelu to wyrób Jankola specjalnie dedykowany do Stara. Reflektory to wytoczone detale z aluminium zalane przezroczystym klejem dwuskladnikowym.
Ten model na specjalną prośbę dostałem w częściach. Dlatego nie musiałem kombinować z odklejaniem szyb. Migacze najpierw malowałem srebrnym chromem, a potem klarowną farbą humbrola. Mam ją już wiele lat, to pewnie jakiś stary wyrób. Zgadza się, próbowałem namalować "pekaesy" kierowcy, coś tam wyszło :). Logo PZL mam zakodowane w pamięci, że w 1988 roku na pewno widziałem je na takiej zabudowie. Do dzisiaj nie znalazłem jednak zdjęcia na którym byłoby je widać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#56
Kapitalnie przerobiłeś tego Stara. Rzeczywiście te parę dodatków robi z niego zupełnie inaczej wyglądający model. Gratuluję. (y)
A tak na marginesie mówiąc, to przydało by się, żeby ktoś zrobił takie koła do Stara na sprzedaż. Podejrzewam, że znalazło by się paru chętnych na zakup takich do swoich modeli. Ja jestem pierwszy chętny.:)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#58
Logo PZL mam zakodowane w pamięci, że w 1988 roku na pewno widziałem je na takiej zabudowie. Do dzisiaj nie znalazłem jednak zdjęcia na którym byłoby je widać.
Mam pewne wątpliwości czy użyłeś właściwe logo. Moim zdaniem te chłodnie produkowały w ramach PZL zakłady WSK i to właśnie logo powinno być ;)
Żeby nie być gołosłownym niemal identyczny star ;)

star mielec1.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#59
Mam pewne wątpliwości czy użyłeś właściwe logo. Moim zdaniem te chłodnie produkowały w ramach PZL zakłady WSK i to właśnie logo powinno być ;)
Żeby nie być gołosłownym niemal identyczny star ;)
Dzięki Heniek, bardzo fajna fotka, dużo wnosi do tematu! Pozostanę jednak przy swoim, że to logo z "odrzutowcem" również było stosowane na chłodni. Pamiętam, że początkowo zastanawiałem się czego to symbol jest, później przyszło olśnienie, że to jest odrzutowiec. Jak pisałem to był rok 1988. Być może loga jak i wytwórnie nadwozia zmieniały się?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki