• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#24
Cieszę się, że model podoba się Wam :)
Oilstat, fotka jest super i dużo wyjaśnia! Nawet widać, że to była jednak ażurowa kratka (na wylot) a nie tylko kratka przeciwpoślizgowa do chodzenia po niej.
Z moich spostrzeżeń, to przede wszystkim koła poprawiają wygląd modelu. Od razu widać, że to jest Star.
Skoro znalazła się fotka agregatu, to może ktoś z Was mógłby jeszcze podpowiedzieć odnośnie logo wytwórcy chłodni. Z lat 80-tych pamiętam jak te chłodnie na Starach miały wymalowane okrągłe logo z symbolicznym samolotem:

http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j...omX5KKpXeZAGRu-zEVM8tMyg&ust=1404799983880600

Jeśli pamięć mnie nie myli to logo znajdowało się od strony kierowcy na nadwoziu chłodni bliżej kabiny. Ono było też z prawej strony nadwozia?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.827 386 20
#25
Z moich spostrzeżeń, to przede wszystkim koła poprawiają wygląd modelu. Od razu widać, że to jest Star.
To racja. Koła dają bardzo dużo. A może by udało Ci się zrobić więcej takich odlewów do Stara? Ja byłbym chętny nabyć drogą kupna i wymienić kółka w moich Starach.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.056 36 0
#27
Żeby zapiąć te koła do stara AM to jest chyba większa przeróbka, bo star AM ma zbyt cofniętą oś względem kabiny i te koła tam nie wejdą ;) Tak mi na oko wygląda, ale może wypowie się Flotoma :)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#28
Mafo, te koła można kupić u Jan-Kola jak i cały zestaw z chłodnią, (na podwoziu Stara z APM-u).
Zgadza się, te koła to wyrób Jankola. Na jesień zeszłego roku je zaoferował. Tak jest, całego Stara na bazie APM razem z chłodnią też zaoferował Jankol.


Żeby zapiąć te koła do stara AM to jest chyba większa przeróbka, bo star AM ma zbyt cofniętą oś względem kabiny i te koła tam nie wejdą ;) Tak mi na oko wygląda, ale może wypowie się Flotoma :)
Tu również się zgodzę. Koła Jankola mają większą (prawidłową) średnicę w porównaniu do oryginalnych. Trzeba lekko rozchylać tylny błotnik. Co do kabiny, tak jak Heniek_Star napisał, przez cofnięcie osi względem kabiny nowe koła nie wejdą. U siebie zostawiłem oś na starym miejscu i lekko o około 0,7mm przesunąłem kabinę do tyłu. Nie wypowiadam się tu czy zostaną zachowane właściwe wymiary, bo tak dokładnych rysunków nie mam. Poza tym trzeba lekko odgiąć do tyłu tylne błotniki w kabinie. Przy okazji można podpiłować pilnikiem trochę poziomą część nadkola, bo jest zbyt płaska.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#29
Jeździłem 29tką w wojsku:). A potem cysterną 266tką. Tę drugą kochałem gównie na zabłoconych poligonach :love:
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#36
W wolnej chwili powstaje nowy pojazd. Autobus Skoda 706RO. Model powstał z kitu żywicznego sprzedawanego kilka lat temu na forum. Bagażnik dachowy i drabinka powstały dzięki uprzejmości kolegi Piotr66. Takie Skody występowały w Polsce w latach 50-tych. Do modelu dodałem kilka detali, między innymi kierunkowskazy. To co chcę wykonać będzie trochę fikcją, chciałbym model "zahaczyć" do IV epoki. Być może jakieś egzemplarze dotrwały do końca lat 60-tych w PKS-ie. Na razie nie mam na to dowodów. Kit nie jest idealny, występują błędy na odlewach. Stąd założenie, że model będzie reprezentował już trochę sfatygowany pojazd.

Skoda_706RO_1.jpg
Skoda_706RO_2.jpg
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
#40
Wygląda bardzo fajnie ale z twoimi umiejętnościami i zdolnosciami to aż prosi się o fototrawione elementy grilla. Wygladałby wtedy już zupełnie genialnie. W końcu nazwa Flotoma kojarzy się z mistrzowskim wykonaniem modeli a to zobowiązuje.;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki