• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Wypasiona fotka! Dzięki wielkie! :) Mało brakowało, a słup przysłoniłby logo. Pierwszy raz widzę zdjęcie chłodni potwierdzające logo, które zapamiętałem z lat 80-tych. Odżyły wspomnienia :)
 

Marino

Użytkownik
Reakcje
13 0 0
Jeśli nie jest to tajemnicą, to zadam jeszcze pytanie odnośnie warsztatu - czy modele starów nabywasz w częściach, czy rozklejasz (w jaki sposób) zmontowane przez AM.;)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Jeśli nie jest to tajemnicą, to zadam jeszcze pytanie odnośnie warsztatu - czy modele starów nabywasz w częściach, czy rozklejasz (w jaki sposób) zmontowane przez AM.;)
Te Stary, które pokazałem miałem w częściach. To znacznie ułatwiło przeróbki. W fabrycznie zmontowanym modelu praktycznie niemożliwy jest demontaż bez uszkodzenia przedniej szyby. Resztę po mniejszych, większych naciąganiach, podginaniach jakoś można rozmontować. Nie ma jednak 100% pewności, że nie uszkodzi się czegoś.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Od dłuższego czasu w warsztacie była cisza. Mimo to trwały prace przy dwóch polskich dostawczakach. Syrena Bosto od Autolokomotiv, czyli stare Tololoko oraz Tarpan zbudowany z zestawu Jankola. Kity na obydwa modele prezentują bardzo przyzwoity poziom wykonania i odwzorowania detali. Od siebie dodałem takie elementy jak chlapacze, tłumik, rura wydechowa, wycieraczki, zmodyfikowane lusterka, kołpaki, reflektory itp.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Świetne modele zrobiłeś Tomku. Podziwiam jakość wykonania i gratuluję. (y)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Fajnie, że podobają się :)
Z ciekawostek, odlew nadwozia Tarpana jest wykonany z przezroczystej żywicy. Tak więc przed malowaniem zostały zamaskowane wszystkie szyby. Dlatego można odnosić wrażenie, że szyby nie są idealnie przezroczyste. Mam też kit Tarpana od Piotr66. Jak będzie wolny czas, to też pójdzie na warsztat.
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Tarpan i Syrenka w twoim wykończeniu są super. Widzę że wybrałeś nawet ten sam kolor Tarpana, czyli musztarda z tetchupem;). Widać że jesteś specjalista od świateł. Jedyne co bym w Tarpanie jeszcze poprawił a właściwie dorobił to uszczelka pzredniej szyby - cieńkim pisakiem do CD.
[DOUBLEPOST=1456862832][/DOUBLEPOST]Czy plandeka była częścią odlewu czy dorabiałeś?
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Jedyne co bym w Tarpanie jeszcze poprawił a właściwie dorobił to uszczelka pzredniej szyby - cieńkim pisakiem do CD.
[DOUBLEPOST=1456862832][/DOUBLEPOST]Czy plandeka była częścią odlewu czy dorabiałeś?
Odpuściłem uszczelkę przedniej szyby. W odlewie nie ma po czym poprowadzić pisaka. Z ręki nie wyjdzie równo. Plandeka była w zestawie.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.868 5 0
Tym razem coś z polskiego podwórka. Koparko ładowarka Ostrówek K-162. Zestaw pochodzi od czeskiego producenta Master Modell Brno. Wykonanie dosyć przyzwoite. Kontrowersyjna może wydawać się kabina, wykonana jako odlew z przezroczystej żywicy. Po szlifowaniu szyb papierem ściernym 2000 oraz polerowaniu samochodową pastą polerską daje radę. W zestawie są naklejki do zamaskowania szyb podczas malowania. Aby nie było, że wcześniej wykonana Białoruśka będzie lepsza, Ostrówek również otrzymał ruchome ramiona i siłowniki :) Dorobiłem wahliwą oś przednią, aby na makiecie nie stało któreś z kół w powietrzu. Przerobiłem siłownik do kierowania przedniej osi. Doszły poręcze, trwalszy od żywicznego wydech itp. Niedługo model dostanie podkład i finalny kolor - żółty.

001.jpg
002.jpg
003.jpg
004.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki