• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

wujcik

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
Ładne te blaszki,ładne.Jesteśmy w modelarstwie sto lat za murzynami za przeproszeniem,porównujac do Czechów:(.
 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
Za to w porównaniu do większości niemców wyprzedziliśmy swoją epokę.
Blaszki robią robotę, całość coraz lepiej się prezentuje. (y);)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Ładne te blaszki,ładne.Jesteśmy w modelarstwie sto lat za murzynami za przeproszeniem,porównujac do Czechów:(.
Ogólnie jestem podobnego zdania, ale w przypadku tej Tatry nie jest tak źle. Zderzaki to już polska myśl techniczna, bo czeskie plastikowe nie nadawały się do niczego :) No i Polska poprawia błędy w tym modelu :) Grill jest natomiast z Haulera. Detale z Haulera mają tą wadę, że nie przewidziano do nich bolców czy uchwytów montażowych i należy doklejać je na styk, a ja tak nie lubię. Model nie może stresować, że jak go wezmę w rękę to może coś odpaść od niego. Dlatego np. anteny boczne są z drutu 0,3mm, a nie jako trawionki z zestawu Haulera.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Tomku to kiedy mogę przysyłać Ci swoją do zrobienia?:ROFL:
Aż szkoda jej malować będzie, bo teraz widać ile pracy w nią włożyłeś a farba niestety wszystko zasłoni.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Miło, że podoba się :) Z tym malowaniem, to zgadza się, potem już nie widać co było dorabiane, przerabiane. Takie modele bez lakieru tez mają swój urok.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Białoruśka jest już gotowa i może jechać na budowę :)
Jak wcześniej wspominałem, zamocowałem w niej kogut. Oczywiście mruga :) Poniżej jest fotka poglądowa jak ten "system" działa. W aucie jest dioda LED, która ma styki wyprowadzone do gniazda zamocowanego w podwoziu pojazdu. Za pomocą elementu z pinami auto wtyka się w dwa dyskretne otwory w drodze na module. Sterowanie miganiem znajduje się pod modułem, a sama płytka pochodzi od forumowego kolegi: "Grzes", którą polecam zainteresowanym. Na razie w ten standard połączenia wyposażyłem już Fiata milicję. Dzięki zastosowaniu dwóch gniazd i detalu z pinami auto może stać w witrynie, czy innym miejscu na makiecie i gniazdo praktycznie nie jest widoczne. Można zarzucić,że podczas pracy koparki figurka ludzika powinna być obrócona. Pierwotnie miał być obracany za pomocą umieszczonego od spodu pręcika cały fotel z ludzikiem, ale kabina okazała się za ciasna na taki patent :) Brakuje też węży hydraulicznych. Odpuściłem sobie z nimi. Nie znalazłem sensownego sposobu na ich pewny montaż do siłowników.


Jumz_001.jpg


Jumz_002.jpg



Jumz_003.jpg
Jumz_004.jpg
Jumz_006.jpg
Jumz_007.jpg
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Zerwało mi beret i urwało du..;)
Świetna robota. Gratuluję cierpliwości, dokładności i talentu(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Pięknie to Ci wyszło. Kapitalny pomysł i wykonanie. Gratuluję. To naprawdę urywa ... jak to Adam napisał. SUUUPER!!!(y)(y)(y)
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Swietnie wyszła ta kopareczka, podoba mi sie ze jest ożywiona kogutem, bardzo dobry pomysł na te piny, tez pare razy myslalem nad roznymi rozwiazaniami ale ten Twoj jest naprawde dobry(y) Ostatnio kupiłem od Grzesia dwie te płytki, musze też wkońcu w czymś zamontować ;)
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Dzięki! :) Filmik z migającym kogutem zrobię przy jakiejś okazji. Na razie jest to logistycznym wyzwaniem, bo musiałbym przytargać moduł ze sterowaniem. Co do pinów, to na razie nic lepszego nie wymyśliłem. Trzeba tylko pilnować polaryzacji gniazda, które wymusza ustawianie aut jadących tylko w jednym kierunku. Można to jednak łatwo zmienić, przez montaż przełącznika zamieniającego plus z minusem na zasilaniu gniazda.
 
Z

Zv

Gość
Mam ten zestaw.. ale po tych Twoich fotkach to chyba jeszcze poleży... nie osiągnę jeszcze chyba takiego poziomu. Ruchome ramiona - przegiąłeś. Gratuluje zajebistej pracy!
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
Od dłuższego czasu pracowałem nad konwersją Starów od Adama.
Przerobiłem/ dorobiłem następujące detale:
- nowe koła o prawidłowej średnicy i kształcie (żywica - Jankol)
- ze względu na nowe, większe koła, kabina została cofnięta do tyłu o 0,5mm
- stopnie na zderzaku przednim (drut stalowy)
- poręcze na froncie kabiny (drut stalowy)
- znaczek firmowy na atrapie chłodnicy (trawiony)
- toczone z metalu reflektory z imitacją odbłyśnika i szyby
- wycieraczki szyby przedniej (trawione)
- lusterka (trawione)
- kierownica (trawiona)
- namalowana uszczelka szyby przedniej
- dorobione rury od filtra powietrza za kabiną
- skrzynka narzędziowa tył (trawiona)
- stelaż na kanistry tył (trawiony)
- hak holowniczy do przyczepy tył (trawiony)
- modyfikacja tylnej belki i świateł (skośne podcięcia, pomniejszone lampy)
- koło zapasowe pod tylną częścią ramy
- kabina i felgi otrzymały dyskretną warstwę "washa" podkreślającą przestrzenność detali

Przed malowaniem i montażem lusterek, wycieraczek, znaczka i szyb:
008.jpg


Powstały trzy warianty kolorystyczne kabiny:
001.jpg

002.jpg


Zbliżenie na wariant pomarańczowy:
005.jpg

007.jpg


Porównanie z seryjnym modelem:
003.jpg

004.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki