• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
O tak! Bardzo się cieszę Tomaszu, że zaprezentujesz relację z budowy przedmiotowego Stara.(y)

Nie ukrywam, że bardzo mnie korci ten model...

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Ciekawie kolorystycznie wygląda
dźwig (y)
Dzięki Zbyszek. Dłuższy czas zastanawiałem się nad kolorami dźwigu. Zależało mi na odwzorowaniu starszego malowania pasującego do lat 70-tych. Wyszło mi, że początkowo fabrycznie dźwig musiał być malowany na żółto/ niebiesko. W późniejszym okresie Famaba malowała te pojazdy już w całości na żółto. Trzeba też zauważyć, że pierwsza wersja nazywała się ŻSH-6s. Kolejna odciążona wersja nazywała się ZSH-6p. W którymś momencie konstruktorzy dokonali zmiany i na platformie pojawiła się blacha ryflowana zachodząca lekko na rant. Zniknęły drzwiczki schowków przed drugą osią.
Tu moja inspiracja kolorystyczna:
http://imcdb.org/vehicle_77688-Star-66-ZSH-6K-1963.html
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Nie wytrzymałem i zmodyfikowałem łyżkę ładowarki. GPM odwzorował poszerzenie dolnej partii boków. W oryginale tego nie było. Zapewne wspomniane poszerzenie to efekt modernizacji łyżki. W związku z tym malowałem pasy na nowo. Przy okazji po pracochłonnym oklejaniu powstały pasy na tylnej przeciwwadze.
20210619_180353.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki