• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

Jacek765

Znany użytkownik
Nie twierdzę ze takiego mocpwania nie bylo ale też patrzę na zdjęcia w skali 1:1 i na tych co tutaj pokazano i innych dostępnych w necie oś obroty ramion lemiesza jest niżej gdzieś na wysokości gornej powierzchni małych kół jezdnych. Ale nie wiem wszystkiego a ta wersja i tak znacznie się różni od tego co najczęściej było w użyciu w Polsce.

OP
OP
F

Flotoma

Znany użytkownik
Dajcie już spokój z tym "Detem" :) Nie będę go przerabiać. W czeluściach szafy leżą i czekają na zlitowanie się nad nimi inne ciekawe zestawy, lepiej w nie zainwestować czas. "Det" już taki zostanie. Mam świadomość, że u nas najczęściej występowały dwa siłowniki do podnoszenia lemiesza. Tylko, że każde rozwiązanie ich mocowania na jakie trafiłem wygląda inaczej i zalatuje samoróbką. Pojedynczy siłownik producent pewnie też wzorował na jakimś "zmodyfikowanym" egzemplarzu. Zintegrowane z gąsienicami koła jako pojedyncze odlewy są jakby za krótkie. Gdybym wysunął oś napędową do tyłu, to wtedy za duży odstęp powstanie z przodu.

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33