• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#1
Chciałbym zaprezentować ostatnio wykonany do prywatnej kolekcji model Warszawa 223 jaki powstał z kitu Tololoko. Model dostał kilka modyfikacji: nowe reflektory, chlapacze, rura wydechowa, wycieraczki, lusterko, kierunkowskazy przednie, kołpaki kół i figurki pasażerów.

Warszawa_1.JPG

Warszawa_2.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#3
Bardzo fajnie Ci to wyszło. Model wygląda bardzo dobrze. Jeszcze wymienić mu szyby na bardziej przezroczyste i będzie kapitalny model. A może by tak kilka sztuk na handel?
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#5
Miło mi, że podoba się :) Zgadza się, felgi są za bardzo wypukłe. Wcześniej lekko zeszlifowałem odstające kołpaki w odlewach kół, ale za bardzo to nie pomogło. Te koła takie już są, trzeba byłoby posiedzieć przy nich trochę, aby je poprawić.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#6
07 zgłoś się... Tym razem Fiat 125 od Tololoko z zmodernizowaną belką. Doszły chlapacze, tłumik, figurki milicjantów w środku. Reflektory zalane przezroczystą żywicą. Kogut świeci :) Auto ma zabudowane gniazdo w podłodze i docelowo będzie ustawiane na module wyposażonym w układ przerywacza sterujący diodą LED. Wykorzystałem najmniejszą z dostępnych diod LED w obudowie 0402, która znajduje się w belce z napisem. Montaż koguta wymagał wiele cierpliwości, ale efekt wynagradza poświecony czas.

Kolejny model to MZ250 Trophy z czeskiej firmy Davo. Precyzyjnie wykonany zestaw żywiczny z elementami fototrawionymi. Budowa wymaga trochę cierpliwości.

Fiat_01.jpg
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#7
Kapitalnie wyszła ci ta MZ. Wygląda rewelacyjnie. Fiat też fajny, choć przydały by się bardziej gładkie szyby. Może to wina dużego powiększenia, bo w rzeczywistości, oglądając model gołym okiem może być dużo lepiej. Dobrze, że takie modele w ogóle powstały, bo jak na razie lepszych nikt inny nie zrobił.
 
Reakcje
554 7 0
#8
Świetna i Warszawa i Fiat! (y) Szyby faktycznie wyglądają trochę na pokryte lodem.
Motocykl moim zdaniem bije wszystko na głowę! Po prostu "chłopcy radarowcy...":D
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#9
Miło, że podoba się :) Te szyby w realu wyglądają dużo lepiej. Światło przy foceniu uwypukliło ich wady, zrobiło ten "lód". Jak przyjdzie kiedyś wena, to zlikwiduję tą wytłoczkę i zrobię nowe szyby z podocinanych odpowiednio fragmentów celofanu.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#12
Modelarze lotniczy robią kabiny z butelki PET tłocząc na gorąco w dwuczęściowym kopycie. Podobno jeśli kopyto jest wypolerowane to efekt jest kapitalny. Sam tego nie próbowałem...
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#13
Przeróbki na duży plus, bardzo mi się podobaja. Ta dioda led, prowadziłes kabelki do niej? Drugie pytanie, kombinowałem juz keidys z żywica przeźroczysta, jak zachowuje się Twoja? Wysycha czy jest jakby klejacą? Po czasie wyschnie ale jak wezmiesz w rece i poczuje cieplo to po chwili znów jakby sie klei, z czasem kanty robią sie zaokrąglone, i ile Ci schnie ta żywica?
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#14
Zastosowałem belkę (element na którym jest napis) i kogut od Adama Modellbau. Belka jest przezroczysta, kogut niebieski. Wydrążyłem w niej zagłębienie, w którym umieściłem diodę LED w obudowie 0402 (1x0,5mm), w ten sposób, że jej płaska świecąca strona jest skierowana do góry i licuje z powierzchnią belki. Belka posiada otwór na wylot, z dołu wychodzą przewody. Diodę zalałem po bokach przezroczystym klejem dwuskładnikowym. Po pomalowaniu belki na niebiesko (wcześniej zamaskowałem krążkiem taśmy miejsce gdzie znajdzie sie kogut) dokleiłem kogut. Napis pochodzi z kalek Alegratki. Przewody są wyprowadzone centralnie na środku całej galerii i wchodzą w karoserię. Dwa boczne bolce służą do wzmocnienia mocowania galerii do karoserii, pomimo tego, że galeria jest również mocowana w otwory w dachu na obydwu końcach. Zależało mi na tym, aby nie urwała się zbyt szybko. Obecnie trwają starania z układem do mrugania diody :).
Niestety nie miałem okazji działać z żywicą przezroczystą, ale są jakieś dobre. Kiedyś APM stosował taką w modelu Stara. Po kilku latach detal z oszkleniem kabiny wygląda bez zarzutu.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#15
Myślałem że Ty robiłeś te przeźroczyste światła własnie z żywicy przeźroczystej. Dużo poczytałem stron na necie o tym i nikt jeszcze nie miał takiej która by sie nie kleiła :mad:Kogut wyszedł Ci świetnie, pytałem o kabelki bo też stosuje te diody u siebie w modelach do oświetlenia, są małe i cięzko się je lutuje, kiedyś kupiłem taki płyn chyba z Buscha albo Nocha, malujesz i przewodzi prąd (tak widzialem po obrazku) ale nie mialem okazji jeszcze go zastosować i chyba się zepsuł, myśle ze idealny by był do SMD.
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.743 5 0
#16
Powoli finalizuje się kolejny model, który czeka na zlitowanie się nad nim od prawie dwóch lat :).
Tym razem Star z zabudową chłodni od Adam Modellbau. Model został mocno przerobiony. Przede wszystkim doszły nowe koła od Jankola. Do nowych kół dopasowałem błotniki tylne oraz nadkola w kabinie. Sama kabina została lekko przesunięta do tyłu. Chłodnia przeszła długotrwały proces szlifowania śladów po wydruku 3D, ale i tak nie da się ich pozbyć idealnie. Doszły detale trawione. Model jest jescze w trakcie uzbrajania w nowe elementy, ale większość z zaplanowanych została już zamontowana.
Pytanie do znawców. Na górnej części agregatu chłodniczego powinna być kratka? Adam odwzorował coś na wzór prostokątnej obwódki. Osobiście nie pasuje mi tam kratka ze względu na dostawanie się deszczu na agregat, ale mogę się mylić.

star_01.jpg


star_02.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#19
Świetnie. Chyba pierwsza udana konwersja stara AM, na model który przypomina oryginał ;) Efekt końcowy pewnie będzie jeszcze lepszy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki