• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat Dzierżoniowskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
889 6 2
#1
Wraz z niemal całkowitym ukończeniem hali warsztatowej na mojej zajezdni i dzięki dwumiesięcznej przerwie od pracy także i mnie udało się trochę podgonić zaległości modelarskie :) Działo się zarówno w temacie makiety, jak i pojazdów, a ponieważ dużą część zaczęły stanowić modele "handmade" postanowiłem założyć dla nich osobny wątek :)

Jako pierwszy - moje dzisiejsze dzieło, które moim zdaniem wyszło szałowo, zwłaszcza naczepa:

1589047317706.png


Model odzwierciedla MAN-a F2000 evo, rocznik 2000, pracującego do niedawna w PPT PKS Wrocław (dawny oddział towarowy wrocławskiego PKS, obecnie będący osobną firmą). Oryginał wygląda tak:

1589047496310.png


W modelu oprócz pomalowania malowania naczepy (zwłaszcza jestem dumny z pomalowanych wzmocnień, a naoklejałem się tego taśmą maskującą jak głupi) wymieniony został także zbiornik paliwa (ori Herpa jest tylko w wersji małej, co zupełnie nie odzwierciedla rzeczywistości) oraz dołożone skrętne koła :) Oczywiście pozostały jeszcze do zrobienia oznaczenia, ale to dopiero jak zbierze mi się jakaś większa ich ilość do wydruku na jednym arkuszu ;) Chciałbym jeszcze dorwać osłony boczne do naczepy bardziej podobne do tych, które są na oryginalnej, może ktoś ma?
 
OP
OP
Lyntog

Lyntog

Aktywny użytkownik
Reakcje
889 6 2
#4
To dzisiaj kolejny F2000 :)

1589299799314.png


1589299832656.png


Wydawać by się mogło, że to zwykły model, ale nie jest to zwykły model :) Hepra niestety wszystkie F2000 6x4 oferowała na podwoziu F90 z tylnymi lampami na belce, zamiast na nadkolach. Postanowiłem więc skonstruować podwozie zgodne z oryginałem :)

1589299946633.png


Jako baza posłużyły standardowy przód ramy od F90/F2000 oraz tylne osie z podwozia balastowca 8x4, po pomalowaniu całości prawie nie widać że coś było tu robione :D Nawet wał napędowy udało mi się złączyć na obu połówkach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki