• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam, postanowiłem że założę taki temat, ponieważ też od czasu do czasu lubię coś "zepsuć". Moje prace nie są zbytnio zaawansowane bo jeśli już coś robię to ogranicza się to do dodania / usunięcia paru elementów. :)

Moją pierwszą pracą, która nie jest skazana na porażkę jest edycja metalowej naczepy z elementami z plastiku z firmy WSI Models / Promotoys. Jak na razie zmieniłem zabudowę oraz dodałem tylną belkę, którą wziąłem ze starego AWM'a. Do zrobienia pozostało mi zamontowanie lamp na belce, paleciarki i agregatu chłodniczego.
Stan prac oceniam na 30%

Naczepa na początku wyglądała tak:


Aktualnie wygląda tak:








Pozdrawiam! ;)
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#4
Całkiem ciekawie. Mógł bys jeszcze troche popracować nad podwoziem, może jakieś koło zapasowe, paleciak albo chociaż popracować nad tymi osłonami. A teraz przyznaj się skąd masz taką budę w malowaniu Rabena?
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#5
Tak jak napisałem w tekście nad zdjęciami do naczepy dojdzie paleciara oraz agregat. Potem spróbuje zabawić się w rzeczy typu skrzynka do narzędzi itp.
Naczepę mam od "znajomych", którzy pracują w Rabenie. :)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#7
Prace nad naczepą Rabena trwają! Dziś doszło nowe podwozie (Herpa), niestety było za wąskie i wlatywało do wnętrza zabudowy, więc musiałem to naprawić. Dodatkowo założyłem belke na tył LF'a, myślę że wygląda zdecydowanie lepiej. :)







Pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane:

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#8
LF po zmianie belki wygląda super. Teraz tylko pomalować lampy i w trasę ;) A co do Rabena to trochę zazdroszczę tych zabudów. Dodać kalki na tylną ścianę, agregat, kilka dodatkowych kalek, oznaczeń i był by idealny zestaw ;) No i trzeba by pomyśleć o jakiś ciągnikach w malowaniu Rabena ;) Kibicuje w dalszych pracach i Pozdrawiam ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.565 386 20
#9
No to powiem, że jestem pod wrażeniem. Zabudów Rabena jest jak na lekarstwo w naszej skali, a Ty robisz bardzo ciekawe modele. Trzymam kciuki za postęp prac. (y)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#10
Dziękuję wszystkim za komentarze! :)

Wczoraj przyjechały do mnie kupione wcześniej kalki. Dzisiaj, zaraz po powrocie ze szkoły nałożyłem je (pierwszy raz w życiu) na niektóre moje naczepy. Myślę że jak na początek to nie jest źle. ;)









Pozdrawiam!
 

TRANS KASINKA

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Trochę poszarpane te tablice. Więcej cierpliwości.
Jak na pierwszy raz to nie wyglądają źle, zawsze mogło być gorzej, z kolejnymi razami i odrobiną większej cierpliwości będą Ci lepiej wychodziły.
Szczerze mówiąc to nie jest to aż tak widoczne gdy model stoi w gablotce więc aż tak mi to nie przeszkadza, ale dzięki za radę.
To, że nie jest widoczne z dalsza to nie znaczy, że nie trzeba się przykładać do tego co robisz z modelem, bo jak z takiego założenia będziesz wychodził to następnym razem też się nie postarasz i też Ci to nie wyjdzie za dobrze.;)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#16
Jak na pierwszy raz to nie wyglądają źle, zawsze mogło być gorzej, z kolejnymi razami i odrobiną większej cierpliwości będą Ci lepiej wychodziły.


To, że nie jest widoczne z dalsza to nie znaczy, że nie trzeba się przykładać do tego co robisz z modelem, bo jak z takiego założenia będziesz wychodził to następnym razem też się nie postarasz i też Ci to nie wyjdzie za dobrze.;)
Nigdzie nie napisałem że się nie przykładam... Po prostu za pierwszym razem nie wszystko wyjdzie idealnie, ja się z tym zgadzam i dlatego nie przeszkadza mi taki szczegół (tym bardziej w takiej skali). Ale dzięki za radę! :)
 
Ostatnio edytowane:

TRANS KASINKA

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Nigdzie nie napisałem że się nie przykładam...
Ja nie twierdze, że tak napisałeś tylko zasugerowałem się do Twojej wypowiedzi, że Tobie to nie przeszkadza. Także wydaje mi się, że to co napisałem jest adekwatne do Twojego wpisu.

I tak uważam, że z każdą następna przeróbką wykonaną przez Ciebie będzie Ci to coraz lepiej wychodziło.;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.028 108 2
#18
Nigdzie nie napisałem że się nie przykładam... Po prostu za pierwszym razem nie wszystko wyjdzie idealnie, ja się z tym zgadzam i dlatego nie przeszkadza mi taki szczegół (tym bardziej w takiej skali). Także post trochę nie adekwatny, ale też wielkie dzięki za radę. :)
Ej nie masz się co denerwować i obrażać wyczuwam że post był w dobrej wierze pisany, a baboli nie robi ten co nic nie robi, tez często mi się zdarza że tablica nie wyjdzie.;)
 
OP
OP
DyrdekHz

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#19
Ej nie masz się co denerwować i obrażać wyczuwam że post był w dobrej wierze pisany, a baboli nie robi ten co nic nie robi, tez często mi się zdarza że tablica nie wyjdzie.;)
Nie, nie denerwuje się, po prostu mam taki styl wypowiedzi. :D Poza tym wiem że dopiero zaczynając nie będę najlepszy, więc jestem otwarty na wszelkiego rodzaju krytyke.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki