• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[ Warsztat ] - Ciemny

OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
patrząc na zdjęcia, wózki te były w kilku wersjach, większych i mniejszych:
tu widać wózek o szerszej przestrzeni ładunkowej:


Dlatego też jedyne co będę poprawiał to średnica koła.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Sorki, ale może jestem nudny kiedy w kolejnym wątku muszę się powtórzyć, że czasy komuny to pełna twórczość i inwencja własna bo wszystkiego brakowało.Trudno, więc szukać jednego wzoru wózka bo roznosiciele pewnie we własnym zakresie kombinowali jak zwiększyć wydajność swoich pojazdów. Dlatego nie przejmuj się tym i rób swoje bo to tylko model nawiązujący do klimatu tamtych lat, a to czy on był na 3,4 czy 6 skrzynek to już drobiazg.;)
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.561 386 20
Wózek jest bardzo dobry i nie trzeba go przerabiać. Takie wózki w tamtych czasach były w różnych wymiarach, tym bardziej, że duża część takich wózków to zwykłe samoróbki. Poza tym chyba najważniejsze jest, żeby obok takiego wózka na makiecie czy dioramie nie postawić samochodu produkcji SIKU, czy też innego badziewia chińskiego za 5 zł. ;)
[DOUBLEPOST=1514547862][/DOUBLEPOST]A poza tym to jakoś przeoczyłem ten Twój temat wózkowy i jak masz jeszcze jakiś wolny, to ja z chęcią go przygarnę. :)
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Jak dla mnie wózek jest ok, poza wspomnianymi kołami. Widać na zdjęciach, że o ile wózki były różne, to koła były te same. Typowe z motoroweru. Myślę, że warto poprawić ten detal i dotrawić te parę kółek.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Moj dziadek takim wózkiem woził mleko do skupu. Wozek miał koła od roweru wigry. Potem jakimś cudem miał koła od bmx-a z czerwonymi oponami ale to chyba juz nie za komuny. Tak więc nie jest powiedziane ze musza byc od komara. Dla mnie super robota.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Koła o większej średnicy zostaną dotrawione, nowe będą miały 6,5mm średnicy,
osoby, które zamówiły u mnie wózek proszę o info czy wysyłać z małymi kołami czy czekacie na większe. (małe wówczas tez będą w komplecie)

@Mafo - coś się znajdzie jeszcze, złożony czy kit blaszkowy? W złożonym są dodatkowo skrzynki i butelki, w kicie sam wózek
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Wszystkiego dobrego w nowym roku dla wszystkich, przede wszystkim zdrowia, bo zdrowie to fundament do dalszych działań !!



wersja pomalowana z za małymi kołami

i skrzynka z mlekiem

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Panowie wszystkie kity oraz gotowe wózki do końca przyszłego tygodnia będą do Was wysłane. Przepraszam wszystkich za długi czas oczekiwania.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Jedni napiszą Ci, że polecieli po szczękę do Australii, inni użyli by niecenzuralnych słów by wyrazić zachwyt, jeszcze inni użyli by słowa "super" które według mnie jest na poziomie reality show.
Ale ja chce Ci pogratulować dobrze wykonanej roboty. Jestem pod wrażeniem. Gratuluję.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki