• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[ Warsztat ] - Ciemny

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
#83
a ja takie beztalencie "kolekcjoner wszystkiego co ma kółka" chętnie bym poprosił o choć 1 wózek, ale już finalnie złożony czyli nr.3
- jeszcze pamiętam jak godz. 4:30 pod oknem mojego bloku w Poznaniu słychać było rozdźwięk butelek mleka półtłustego o kolejne butelki już puste:):):)... stare dzieje :p
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#88
W chwili obecnej proszę już nie rezerwować, nakład z pierwszej edycji został wyczerpany, każdemu chętnemu potwierdziłem rezerwację w PW.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#89
mam jeszcze miejsce na 3 gotowe wózki, złożone, pomalowane, ze skrzynkami na mleko oklejonymi logiem ZSML i butelkami z mlekiem, świeżym, wieczkowanym ;-) zapraszam na PW
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#91
Cześć wszystkim,
Niestety dopadła mnie choroba, a lekarz cudotwórca zapisał antybiotyk... Dla wszystkich, którzy zamówili i opłacili zarówno gotowe wózki jak i same blaszki - dobra informacja, mam wszystko już u siebie, blaszki spakowane, wózki składam jak tylko złapię trochę siły a oto efekty - wersja surowa przygotowana do malowania:

woz1.jpg
woz2.jpg
woz3.jpg



Wszystkich z tego miejsca pragnę przeprosić za zwłokę z wysyłką i poprosić o jeszcze chwilę cierpliwości, jak tylko poczuje się lepiej wyślę wszystkie zaległe paczki.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#93
podstawa ma wymiary 10x6,4mm co daje nam 87x56cm, w czasach projektowania spotkałem tylko jednego "zbieracza" z tego typu wózkiem, jego miał 70x55cm powierzchni ładunkowej co z fotkami z neta wydawało mi się za krótkie stąd wydłużyłem go do 87cm, ile realnie miały te wózki w czasach PRLowskich niestety nie wiem.
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#95
To może ten chłop za duży. Jakby on miał ciągnąć ten wózek? Zgarbiony? :) Do wózka powinny wejść 3 transportery z mlekiem.

Na focie Darka zupełnie inne proporcje są postaci do wózka.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#98
Dyszel zdecydowanie za mały zrobiłem, mój nie wystaje ponad wysokość wózka a jak widać powinien wystawać na około 2 wysokości,

jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, jak widać na długość wchodzą trzy transportery, udało mi się właśnie znaleźć informację, że butelka mleka miała średnicę 92mm co daje nam 276mm butelek plus brzegi transportera, trzy transportery na długość dałyby około 83cm butelek, zostaje 4cm na 6 ścian transportera, podejrzewam że to o około 5-6cm za mało czyli o niecałe 2mm model jest za krótki, z szerokością jest już lepiej, wchodzi skrzynka plus zostaje miejsce 4x92mm butelek daje nam 368mm plus jedna butelka i boki transportera - na to zostaje prawie 200mm względem modelu, więc jest ok. Dyszel zrobiłem już dłuższy.

Jeżeli chodzi o średnicę koła:
Butelka miała 255mm wysokości, jak widać na fotce poniżej jest ona trochę wyższa niż promień koła, przyjmijmy że koło miało średnicę około 500mm (dwie butelki) daje nam to 5,7mm w skali, moje koło ma 5,2mm średnicy


Reasumując, jeszcze jedna fotka z poprawionym dyszlem i butelkami obok koła, na poprzednich obstawiam że tez perspektywa trochę zatraciła całość.
woz4.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#99
Chyba wiem gdzie zrobiłeś błąd. Koło do komara to 19” czyli 48,26cm/87 to daję nam 5,5mm PLUS OPONA. Ja też niedawno zabrałem się za projektowanie koła i przerabiałem ten temat. Zobacz na proporcje na ostatnio wstawionych przez Ciebie zdjęciach.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
jak widać na długość wchodzą trzy transportery
To zalezy jak wstawisz skrzynki. One nie maja podstawy kwadratu a sa prostokatne (butelki 3x4szt.). Jak wstawiasz 3 skrzynki to masz duzo luzu po bokach. Jak wstawisz 4 to mieszcza sie idealnie - zobacz film.
Mozna taka skrzynke (oryginal PRL) kupic za 10zl na OLX i ja zwymiarowac. Albo napisac do sprzedajacego z prosba o podanie wymiarow zewnetrznych - ja bym tak zrobil.

A tak odchodzac od tematu. To ciezka praca byla. Rozwiesc tak kilkanascie takich wozkow po osiedlu z kilkoma dziesieciopietrowcami. Pamietam jak te panie mialy pod 'gorke' jak winda w bloku nie dzialala...
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki