• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[ Warsztat ] - Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#1
Cześć wszystkim,

W końcu uzbierałem trochę wolnego czasu by zabrać się za dłubanie przy modelach.
Jako, że w modelarstwie najbardziej lubię "realność" moje prace staram się jak najwierniej odzwierciedlić ze świata 1:1.

Na pierwszy ogień idzie MAN TGA XXL 4x2. Model przedstawiał będzie MANa odkupionego z firmy LKW Augustin przez prywatnego przedsiębiorcę z PL, na siodło dostanie podkontenerówkę.
Dlaczego? - Jako wierny widz kanału na YouTube (korni2611) oraz fan transportu kontenerów postanowiłem wykonać model wzorowany na "maszynie" jaką posiada autor filmików, w malowaniu ex LKW Augustin z kilkoma dodatkami dobranymi przeze mnie.

Poglądowa fotka TGA we wspomnianym malowaniu: klik


Foto 1: kabina pozbawiona napisów, blendy, owiewek oraz spoilera, zostaną jeszcze zaszpachlowane dziurki po zdemontowanych elementach, całość do odtłuszczenia i siknięcia podkładem.


Foto 2: zbiornik paliwa - duży, jako że stockowy odbiega od oryginału trzeba go trochę dopracować, wyciąłem miejsce pod stopień, który wykonam z hipsu. Przy zbiorniku przeszlifowałem również widoczne po odlewaniu łączenia na ścianach bocznych.


do następnego!
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#2
Fajny projekt, ale zapewne wiesz, że w ostatnim czasie MAN Kornela trochę się zmienił i już nie wygląda jak żywcem wyjęty z floty LKW Augustin
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#3
Wiem wiem - poszedł w czerwień :D ja zostanę jednak przy poprzedniej jego wersji.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#4
Cześć!

Jako że praca w transporcie wiąże się głównie z brakiem czasu wolnego, a ten który jest zaraz znajdzie swoje zajęcie - zrobiłem w tygodniu niewiele.

Udało mi się zabudować "dziurę" pod stopień w zbiorniku, czeka jeszcze na obróbkę końcową i doklejenie stopnia, pomalowałem i zwaloryzowałem również felgi oraz z hipsu rozpocząłem rzeźbienie małego zbiornika paliwa na lewą stronę ramy.

Foto 3. Główny zarys na postęp prac.


Foto 4. Elementy małego zbiornika paliwa.


Pozdro!
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
#5
Ten kolor felg i zderzaka to nie za ciemny troszkę? :) Fajna modyfikacja zbiornika - podoba mi się!
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#6
Zderzak nie jest pomalowany jeszcze niczym. Co do felg czerwień jest ok. Nad deklami na śruby niebieskimi myślę jeszcze nad jaśniejszym ale to po pigmentowaniu opon zobaczę. Ogólnie robię coś na wzór Kornelowego mana a nie 1:1 kopie
[DOUBLEPOST=1463774435][/DOUBLEPOST]Fotka z telefonu trochę lepiej oddaje kolor felg.
 

Załączniki

OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#7
Cześć,
Praca nad MANikiem posuwa się cały czas do przodu, całość po wstępnym malowaniu aerografem - podkładem, w wolnej chwili wnętrze otrzymało również kilka pierdołek oraz położone zostały układy elektryczne (drucik 0,2mm) oraz pneumatyczne (drucik 0,4mm). Czekam na wolną chwile i słoneczną pogodę wówczas zrobię więcej fotek.

 

DyrdekHz

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#9
Całość nabiera już końcowego wyglądu. Swego czasu bardzo wiele tych TGA można było spotkać na naszych drogach.
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#10
Cześć,

Prace brną powoli do przodu, pomalowałem ostatnio kabinę (aerograf) oraz dorobiłem kilka pierdółek do naczepy z hipsu, naczepę czeka odtłuszczanie i sikanie podkładem, koń czeka na domalowanie kilku drobiazgów oraz watering, na sam koniec zostawiam malowanie zbiorników paliwa po czym całość siknę lakierem.

 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#16
Cześć wszystkim.

Na początek MAN ex. LKW Augustin - trochę się zmienił, doszło wnętrze oraz watering, Po długich namysłach jednak powstanie nowy ciągnik oddający obecny wygląd MANa Kornela. Nad tym Manikiem skończyłem pracę i najprawdopodobniej pojedzie w świat. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem zapraszam na PW.

Kilka fotek:


Ruszyłem też z projektem na zamówienie zestawów w barwach Zet Transportu, powstaną 3szt Scanii Streamline oraz 3szt. Volvo FH gen.4 (dwa kompletne zestawy nie mają jeszcze właściciela tak więc gdy ktoś będzie zainteresowany zapraszam na PW)

Volvo FH gen.4 4x2 - KN 84190


pozdr. Adrian
 
OP
OP
Ciemny

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#20
Cześć,
Dziękuje za komentarze, dziś kolejna porcja fotek z projektu zestawów z ZETTransport-u. (do fotek dwa kolejne Volvo mają założone kabiny w zwykłym Glob... docelowo będą to kabiny Gl. XL)








pozdr. Adrian.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki