• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat budowniczy raf_oct

OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#41
Bo to dla pterodaktyla gniazdo jest, nie dla bociana.
Bez przesady kolego, nie jest większe od tego na zdjęciu, co nie zmienia faktu że może być dużo lepsze, na razie jest takie.Przede wszystkim brakuje poprzecznych gałązek. Może być do 2 metrów ale bocianica nie mówi przecież do bociana- ty ojciec weź zmierz bo nam chyba o 10cm przekroczyło.Moje wysokością nie dorównuje szerokości, a są dużo wyższe niż szersze, pomijając względy estetyczne.Czy wszystko w świecie realnym jest takie piękne? Mnie się takie wyższe najbardziej kojarzy,i co ja poradzę?Aha, i pterodaktyl nie buduje gniazd
8ab319001ca3.jpg Bocian1midi.jpg bocian03_700.jpg bociek_00000.jpg new_DSC526.jpg
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#45
Budynek do gospodarstwa kryty eternitem.Jest to pierwszy budynek z przeznaczeniem na sprzedaż.Mogę wykonać na zamówienie dowolny model budynku,zainteresowanych zapraszam na pw
bud1.JPG
bud3.JPG
bud2.JPG
bud4.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.862 386 20
#46
Całkiem fajnie wyszedł Ci ten budynek. Poprawiłbym jeszcze parapety, bo ich grubość jest jakaś taka przeskalowana. To samo dotyczy zawiasów i wielkości blach do mocowania drzwi. Jak zrobisz je bardziej filigranowe to będzie naprawdę świetny budynek.
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#47
Poprawiłbym jeszcze parapety, bo ich grubość jest jakaś taka przeskalowana. To samo dotyczy zawiasów i wielkości blach do mocowania drzwi
Co do parapetów to są murowane z cegieł kładzonych tak że ich szersza strona to właśnie grubość tego parapetu.Czasami człowiek nie wie dlaczego sobie tak życie komplikuje,zamiast zrobic te zawiasy chociażby ze zwykłej kartki papieru

BIETOWO - Poniatowka 4 portal 3.JPG
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#53
To cały ten budynek gospodarczy. Niestety dysponuję tylko jednym zdjęciem i nie wiem z jakiego regionu Polski pochodzi. To pod niektórymi względami dość luźna interpretacja;). Nie wiem czy będzie wykorzystany na segmencie z gospodarstwem. Po nałożeniu dużej ilości szpachli dach bardzo się zniekształcił, ale szybko wiążący klej szewski sobie z nim poradził. Generalnie polecam go do materiałów mieszanych.
zk34.jpg
10.jpg
9.jpg
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#56
Ostatnio w budynku który ktoś u mnie zamówił po raz pierwszy miałem okazję wykonywać gzymsy i naczółki o dość skomplikowanej formie. Za materiały posłużyły do tego patyczki po lodach 2mm, fornir bukowy 1mm i paski kartonu 0,5mm. Elementy klejone super glue ze względu na oszczędność czasu względem wikolu. Przy lekkich elementach kartonowych wikol można lekko rozcieńczyć. Na początku nakleiłem pasek kartonu dolnej części na których oparły się dwa kolejne elementy, które przed zamocowaniem zostały ze sobą sklejone. Na to poszedł element znajdujący się najwyżej. Na koniec całość została uzupełniona dwoma wąskimi paskami kartonu.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
355804209_6325565657550680_2028370226952304558_n.jpg
 
OP
OP
raf_oct

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
#60
Ukończyłem zamówienie modelu willi, której oryginał znajduje się w Przemyślu w okolicach mostu kolejowego. Detal architektoniczny okazał się dość czasochłonny do wykonania. Jest też jedno pomieszczenie z wnętrzem.
IMG_20230912_135254.jpg
IMG_20230912_135447.jpg
IMG_20230912_135332.jpg
IMG_20230912_135305.jpg
 

Podobne wątki