• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Brodagaz

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
Zapowiada się bardzo obiecująco i widać że formy żuka i nysy bardzo fajne . Natomiast opel świetny . Pamiętam jak 15 lat temu to był typowy wóz do ciorania w moich okolicach . Tuningowany był na wszelkie możliwe sposoby , a głównym materiałem do tuningu była szpachla :D
 

Rumcajs-wrocek

Znany użytkownik
Reakcje
220 0 0
Wrócę na chwilę do tego strażackiego "Miśka". Najpierw sobie pomyślałem, wow, super wygląda, ale coś mi nie pasowało. Tylko co ?... Wróciłem z trasy do domu i ... No właśnie - wszystkie wozy strażackie, a szczególnie stare auta są "wypicowane" czyściutkie, aż lśniące ! Twój niestety taki nie jest Brodagaz . Myślę, że pomimo tego że podoba mi się Twoja praca "Broda" to jednak ten Misiek powinien być lśniący. Ale to tylko moje spostrzeżenie. Proszę nie odbierz tego źle - lubię Twoje prace, oglądam zawsze i podziwiam, ale "to coś" nie dawało mi spokoju przy tym modelu. Pozdrawiam
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Ale to chyba nie formy tylko wydruk. No właśnie Marcinie dobre czy sporo szlifowania bo sam chciałem zakupić.
Sorki za zaśmiecenie wątku;)
Wydruk jak to wydruk widać minimalne ślady warst i o ile na płaskich powierzchniach można to delikatnie zeszlifować to tam gdzie są detale typu klamki czy listwy nie jest to już takie proste. Wydruk trzeba naświetlać ja pożyczyłem od swoich dziewczyn lampe UV do paznokci i przesiedziałem około 20 minut przy naświetlaniu. Od razu napisze że moim zdanim lepiej jest najpierw utwardzić wydruk przez naświetlanie a potem go odciąć od podstawki, robiłem na dwa sposoby i polecam najpierw utwardzać. Sama forma modeli jest jak dla mnie bardziej niż poprawna, najsłabiej wykonane są koła. Natomiast Osa ma bardzo delikatną kierownicę i u mnie niestety w jednej Osie była od razu połamana :(. Ogólnie za taką kasę polecam tylko trzeba mieć trochę cierpliwości.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.026 108 2
Wrócę na chwilę do tego strażackiego "Miśka". Najpierw sobie pomyślałem, wow, super wygląda, ale coś mi nie pasowało. Tylko co ?... Wróciłem z trasy do domu i ... No właśnie - wszystkie wozy strażackie, a szczególnie stare auta są "wypicowane" czyściutkie, aż lśniące ! Twój niestety taki nie jest Brodagaz . Myślę, że pomimo tego że podoba mi się Twoja praca "Broda" to jednak ten Misiek powinien być lśniący. Ale to tylko moje spostrzeżenie. Proszę nie odbierz tego źle - lubię Twoje prace, oglądam zawsze i podziwiam, ale "to coś" nie dawało mi spokoju przy tym modelu. Pozdrawiam
Masz rację tylko to nie jest wóz z remizy tylko bardziej z krzaków za remizą. Kolejny kolega na forum nie widział brudnego wozu strażackiego nic w tym dziwnego, nikt nie robi fotek brudnym pojazdom, a druga sprawa podczas akcji straży pożarnej leje się woda i piana to i wozy są czyste :) :) :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Wydawało by się, że taka stara buda, taki stary model i nie za bardzo wygląda przy dzisiejszych miniaturach, ale po Twoich zabiegach nabrał charakteru i wygląda niesamowicie. (y) Gratuluję. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki