• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Brodagaz

OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
Wiem puryści mnie teraz zjedzą ale cóż miłego komentowania.
Fiat z PEKAES-u , zbiornik i pasy do poprawki ogólnie to cały jest słaby ale i baza kiepska z drugiej strony to i tak fikcja modelarska więc trza się bawić :), :) , :)

IMG_0735a.JPG
IMG_0737a.JPG
IMG_0739a.JPG
IMG_0732a.JPG
IMG_0753a.JPG
IMG_0757a.JPG
IMG_0759a.JPG

IMG_0755a.JPG

Scania dostała halogeny i na razie musi poczekać na dalsze prace.


IMG_0802a.JPG
IMG_0808a.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
PEKAES bardzo dobrze Ci wyszedł. Popróbowałbym tylko dać mu srebrne linie na grillu i poszukałbym lepszych telexów, albo zrobił felgi całe na czerwono. Baza kabiny jest, jaka jest i lepszej na razie nie ma. Można bawić się w przeróbki kabiny Iveco-Magirus, ale to spora robota, bo trzeba przenieść grill wyżej, zrobić dodatkowe podziały blach, napis FIAT itd. Jest taki modelarz we Włoszech, który zrobił podobnego Fiata, tylko jest to model 697, który ma niższą kabinę. Trzebaby podnieść dach i zmienić napis na grillu na 190. Jego model można zobaczyć tu-klik.
 
OP
OP
Brodagaz

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
PEKAES bardzo dobrze Ci wyszedł. Popróbowałbym tylko dać mu srebrne linie na grillu i poszukałbym lepszych telexów, albo zrobił felgi całe na czerwono. Baza kabiny jest, jaka jest i lepszej na razie nie ma. Można bawić się w przeróbki kabiny Iveco-Magirus, ale to spora robota, bo trzeba przenieść grill wyżej, zrobić dodatkowe podziały blach, napis FIAT itd. Jest taki modelarz we Włoszech, który zrobił podobnego Fiata, tylko jest to model 697, który ma niższą kabinę. Trzebaby podnieść dach i zmienić napis na grillu na 190. Jego model można zobaczyć tu-klik.
Kiedyś miałem taki plan by powalczyć z kabiną od Iveco, jednak ilość przeróbek jest duża i dałem sobie spokój, jakieś 6 lat temu zrobiłem podwozie i pomalowałem kabinę od tego Fiata którego pokazałem, dziś rano szukając jakiś części do Scani wpadlem na niego w pudełku i pod wpływem przeczytanej ostatnio książki postanowiłem go dziś dokończyć. Zrobiłem mu wnętrze , dałem kalki i inne detale, znalazłem też trilexy może nie idealne ale zawsze są.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
No, moim zdaniem ten fiat naprawdę wyszedł rewelacyjnie, zważywszy na samą bazę - jest jaka jest. Moim zdaniem wystarczy mu wypchnąć grill, bo jest za głęboko osadzony, podmalować chromem listwy na grillu, no i trilexy na czerwono całe bym maznął. Logo FIAT można nakleić jako druk na papierze, lub kalkę na białym filmie - jest dość gruby. Film możesz kupić u Stefana. Aha, wywalił bym te lustra i zrobił nowe - na druciku 0,3mm. Ale i tak jest super.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
Powiem, że to "skrzywdzenie" świetnie Ci wyszło. Podoba mi się taka waloryzacja. Dodane dodatkowe elementy z kierowcą w kabinie niesamowicie urealniają ten model. A i scenka świetna. (y) Jestem pod wrażeniem. :eek:(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki