• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat bartii_mario.

Reakcje
129 0 0
#1
Cześć wszystkim!

Jesteśmy duetem, ojciec i syn. Tata zajmuje się modelarstwem ponad 26 lat. Ja natomiast bardziej interesuję się grafiką 3D, dzięki drukarce 3D możemy połączyć nasze pasje.

Pierwszy prezentowany wydruk to przyczepa IFA HL 80.11 starego typu z niskim burtami. Prezentowany "wytwór" nie był jeszcze poddawany żadnej obróbce, jest to surowy wydruk.

Prosimy o komentarze, sugestie.
Pozdrawiamy.
 

Załączniki

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
#3
Wszystko ladnie. Tylko... Nie sztuka jest zrobic wydruk 3D z calej rzeczy.
1. Przyczepa: podziel ja na rame, skrzynie, mechanizmy otwierania, oddziel kola od felg.
2. Silnik: oddziel korpus silnika od wydechu i chlodnicy

Co to da - pewnie sia zastanawiasz. Da Ci mozliwosc latwiejszego malowania. Niektore rzeczy np. mechanizm otwierania skrzyni drukowany pod innym katem bedzie ladniejszy. A moze w przyszlosci (np. niedalekiej) zastapisz to elementami fototrawionymi. Podobnie fartuchy przy kolach. no i same opony np. beda gumowe. Przy odpowiednim podejsciu bedziesz mial tez gotowe modele do odlewu w zywicy. Z calego modelu tego nie uzyskasz. A model fajny. Wart tych kilku poprawek. To tyle z mojej strony.
 
OP
OP
B
Reakcje
129 0 0
#4
Dzięki za wiadomość. Wiemy o dzieleniu modelu na części, tak też będziemy robić. Pierwsze wydruki są całkowicie próbne, by wiedzieć na co zwrócić uwagę, co poprawić itd.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#6
Dzięki za wiadomość. Wiemy o dzieleniu modelu na części, tak też będziemy robić. Pierwsze wydruki są całkowicie próbne, by wiedzieć na co zwrócić uwagę, co poprawić itd.
Nie przejmuj się komentarzami kolegi @daromaro. On zrobił już tyle wydruków, że osiągnął pewnie stopień mistrzowski w tym temacie. ;)
Rób tak jak uważasz. Patrząc na jakość Twoich wydruków to widzę, że są naprawdę świetne, praktycznie nie widać w nich warstw nakładanego plastiku. Podoba mi się to coraz bardziej. To może być ciekawa ścieżka do uzyskania brakujących elementów do naszych modeli. Przy tej jakości to jest już tzw. "gra warta świeczki"
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#11
Fajnie zwaloryzowałeś tą miniaturkę. Wygląda zacnie.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#14
Kapitalne modele się zapowiadają(y)(y)(y)

Bardzo ciekawie wygląda spychacz z inną wersją kabiny i zbiornikiem, brawo:cool:

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
B
Reakcje
129 0 0
#18
Ale że co ? Ten większy to 1/43 ? I to wydruk 3D ? Przecież jest dostępny z Hachette za około 100 zł, opłacało się robić ?
Zobacz załącznik 824270
Nie wiem co w tym dziwnego, ale tak 1/43, wydruk 3D i opłacało się.

Edit: Zwróć uwagę, że ten Hachette ma nowszy typ maski i lamp, które bywały w późnych modelach C325 i C328
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki