• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Wy mi tu o kiwających łebkach - to może wrzucę cytat z Fejsa (włącznie z literówkami):

Wg skali piesek powinien mieć ok 1mm a nawet mniej a tu ma full detali i głowę..musiałbyś robić to pod mikroskopem mikro narzędziami..nawet pomalować nie dałbyś rady - napięcie powierzchniowe farby a tu ma oczka obrożę etc.. fake..pokarz auto przy monecie 5gr bo zaoałkę też przeskalujesz


I mnie, starego mikromodelarza posądzać o "Fake"... :cool: Jak mu nie wstyd:LOL:
Odpisałem więc grzecznie:
Piesek jest przeskalowany i ma lekko zmienioną sylwetkę, na bardziej siedzącą. Zaczynając pracę założyłem, że tak oko lepiej "przeczyta" bryłę. Napięcie powierzchniowe farby to rzeczywiście utrudnienie, dlatego maluję akrylami Vallejo półsuchym pędzlem, w zasadzie modelując fakturę futra pociągnięciami pędzla. Na to daję washa Cytadeli który jest absolutnie genialnym produktem. To wodny wash dedykowany do figurek. Jest wart każdych pieniędzy. Obrożę przetarłem półsuchym pędzlem umoczonym w złotej farbie MrHobby. Do pracy używam tanich modelarskich okularów powiększających (Maciek @Mafo i @Artur widzieli). A mikromodelarstwem zajmuję się od bardzo dawna i mam po prostu wprawę w takiej drobnicy:)
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Wy mi tu o kiwających łebkach - to może wrzucę cytat z Fejsa (włącznie z literówkami):

Wg skali piesek powinien mieć ok 1mm a nawet mniej a tu ma full detali i głowę..musiałbyś robić to pod mikroskopem mikro narzędziami..nawet pomalować nie dałbyś rady - napięcie powierzchniowe farby a tu ma oczka obrożę etc.. fake..pokarz auto przy monecie 5gr bo zaoałkę też przeskalujesz


I mnie, starego mikromodelarza posądzać o "Fake"... :cool: Jak mu nie wstyd:LOL:
Odpisałem więc grzecznie:
Piesek jest przeskalowany i ma lekko zmienioną sylwetkę, na bardziej siedzącą. Zaczynając pracę założyłem, że tak oko lepiej "przeczyta" bryłę. Napięcie powierzchniowe farby to rzeczywiście utrudnienie, dlatego maluję akrylami Vallejo półsuchym pędzlem, w zasadzie modelując fakturę futra pociągnięciami pędzla. Na to daję washa Cytadeli który jest absolutnie genialnym produktem. To wodny wash dedykowany do figurek. Jest wart każdych pieniędzy. Obrożę przetarłem półsuchym pędzlem umoczonym w złotej farbie MrHobby. Do pracy używam tanich modelarskich okularów powiększających (Maciek @Mafo i @Artur widzieli). A mikromodelarstwem zajmuję się od bardzo dawna i mam po prostu wprawę w takiej drobnicy:)
Ciekawe czy coś z twojego tłumaczenia zrozumiał ;-). Idę na fejsa może to znajdę.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Dziś cały dzień walczyłem z draniem. Ręce mi pogryzł, bo nie dał sobie smyczy założyć. Dopiero skusiłem go kawałkiem padliny z kanapki i wtedy założyłem obrożę do malowania:podstepny:

Poszły trzy kolory i wodny wash Cytadeli (absolutnie genialny produkt). Modelik jest odrobinę przeskalowany, ale mniejszy naprawdę już by słabo oddawał ducha bryły.
Zobacz załącznik 787348 Zobacz załącznik 787349

Już bliżej nie dam rady dojechać - ale mam nadzieję, że dojrzycie ogonek i pomalowaną obrożę:podstepny:
Jednak doświadczenie w siedemsetce się przydaje:cool:
Zobacz załącznik 787351

I żeby nie było - kto spyta czy główka się pieskowi kiwa, wylatuje z grona moich znajomych:devil:
No dobra ,ryzykował nie będę, już i tak podpadłem na FB ;) Zapytam tylko po cichu: Potakuje czy przeczy ? :D
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dobra, bo się wzruszę i mi się tusz do rzęs rozpuści:cool:
No to leciem ze zdjęciami archiwalnymi z "Motoru". Klimaty kobiece ale w kontekście gumowego bezpieczeństwa.... oczywiście chodzi o bezpieczną trakcję;)

Na początek fajna fotka doświadczalnego Fiata z rzadko spotykaną tablicą zaczynającą się od "R" (Rzeszowskie).
Dębica.jpg


No i ślicznie pomalowany Kombiak - dość wczesna wersja - jeszcze chromowy wlot do chłodnicy, ale już kasetowe klamki, czyli pewnie około 73go roku. No i te nogi:devil:
stomil.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś skończyłem swoich gliniarzy.
Pasy są malowane ręcznie - trochę je poprawiłem, po wizycie Maćka @Mafo Na zdjęciach makro (jak zawsze) do czegoś się zawsze można przyczepić, ale na żywo jest naprawdę nieźle. Staram się stosować zasadę, żeby nie wysyłać modeli, których sam bym nie chciał. No więc poniewąz oba radiowozy zawsze chciałem mieć u siebie to u mnie zostaną i będą cierpliwie czekać aż przyjadą ich kalki na tablice rejestracyjne. Budy na razie leżą na podwoziu, bo dołożę jeszcze apteczki na tylną półkę.

Pewnie niedługo pierwsi z zapisanych kolegów dostaną informację, że ich Fiaty milicyjne są dostępne.

Dla przypomnienia:
Wersja starsza - w formie jak z filmu "Nie lubię poniedziałku" z kogutem i literami MO na drzwiach - wystające klamki i chromowany grill.
Wersja późniejsza - z "dyskoteką" na dachu i napisem "Milicja", klamki kasetowe i czarny grill plastikowy.
IMG_5243.JPG
IMG_5244.JPG
IMG_5249.JPG
IMG_5252.JPG
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
W "07 zgłoś się" jaki był radiowóz. Składam Mi-2 z tego filmu, co prawda w skali 1:72 ale przy doborze odległości przypasowałoby ;-) .
Wiem , znajdę sobie ten kawałek filmu ;-) .
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Poprzynudzam trochę:cool:.

Ponieważ już bardzo niedługo :podstepny: pokażę Fiata MR'80 (czyli zewnętrznie będzie to MR'75 ale bez listew ozdobnych na bokach) uznałem, że warto zamieścić poniższe informacje, zwłaszcza że dostaję sporo pytań o kolory samochodów milicyjnych.

Zgodnie z Zarządzeniem Szefa Departamentu Gospodarki Materiałowo Technicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych do końca 78 roku WSZYSTKIE pojazdy milicyjne (Fiaty, Warszawy, Syreny, Nysy) były malowane kolorem białym. Pas wyróżniający i napisy malowane kolorem granatowym. Poniższe zdjęcie jest bardzo ciekawe, bo oprócz leciwej Warszawy, widać zarówno Fiaty z lat 73-74, jak i nowe MR75.
kolory.JPG

Od tego momentu zaczęto wprowadzać nowe malowanie - kolor niebieski (kod 960) a pasy i napisy w kolorze białym (kod 010). Na pełną zmianę przewidziano 5 lat. To znaczy, że w międzyczasie, czyli niejako w okresie przejściowym, dopuszczano oba wzory malowania. Od 83go roku w zasadzie białych samochodów już nie powinno być, ale zwłaszcza Fiaty Kombi w jasnym malowaniu przetrwały do połowy lat 80tych. Samochody te były po prostu mniej zarzynane w czasie służby - najczęściej używali ich technicy kryminalistyczni, przewożono nimi psy tropiące. Radiowozy prewencji czy drogówki, które były używane znacznie intensywniej, po prostu szybciej się wykruszały.

Warto wspomnieć że wyjątkiem od powyższej reguły były pojazdy ZOMO - które malowano na kolor wojskowy z niebieskim pasem i białymi napisami i białym okręgiem do jazdy w kolumnie.

Ale generalnie były też odstępstwa od tych ścisłych przepisów ;)
kolor.jpg
kolore.jpg
kolora.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś premiera eMeRa...
Więcej wierszem pisał nie będę:). Postaram się zwięźle (jak na mnie:podstepny:) opisać jak wygląda sprawa kolejnych losów mojego FIATa.

Teraz odpowiadam na pytanie dlaczego MR'80 a nie MR'75 - po prostu MR'75 powstaje aktualniew oparciu o 80tkę poprzez dodanie listew bocznych. Nie byłoby sensu klejenie listew a potem zrywanie ich z modelu matki. W tej kolejności jest po prostu sensowniej. Ponieważ dziś pokazuję wersję późniejszą, ramki migaczy i kratki wywietrzników na tylnych słupkach są czarne (w MR'75 będą srebrne). Sprawa kolejna - wersje - w 80tym roku istniała wersja popularna (min. brak kapsli i zagłówków), standardowa (czyli w zasadzie normalna) i LUX (z mocniejszym silnikiem i halogenami). Informacja dla zamawiających - poza kolorem trzeba będzie podać wersję.

Dziś z warsztatu zeszły dwie pierwsze budy MR'80, które pomalowałem w kolory zieleni groszkowej (L76) i stalowoniebieskiego (F625). Za wzorniki i farby dziękuję po raz kolejny Tomkowi @Tomsson80

No i obrazki (kolor groszkowy jest przekłamany bo mój telefon robi na nim korekcję kolorystyczną, której nie umiem wyłączyć:(). Na żywo kolory są idealnie dobrane przez Tomka. Tutaj jasny groszek wyszedł wręcz żółty:cry: No ale głównie chodzi o bryłę.
- Fiat stalowo niebieski - wersja STANDARD - kapsle, zagłówki, brązowa tapicerka.
- Fiat groszkowy - wersja POPULARNA - gołe felgi, brak zagłówków, czarna tapicerka
IMG_5288.JPG
IMG_5292.JPG
IMG_5293.JPG
IMG_5298.JPG


I jeszcze fotki z wzornikami kolorów od Tomka.
IMG_5294.JPG
IMG_5295.JPG
IMG_5305.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki