• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
No tak, najpierw musieliście czekać latami aż skończę Fiata, a teraz codziennie inny model i kolor... no ale ja też musiałem swoje odczekać;)

Wiem, że dla wielu z Was Kanciaki kojarzą się głownie modelem po 75tym roku. No ale dla mnie, najpiękniejszy Fiat to jednak ten z dużą ilością chromów i z wystającymi klamkami.

Dziś model z roku 68go. Poza chromowanym grilem i klamkami, zmieniłem położenie dźwigni skrzyni biegów, zmniejszyłem wywietrznik na tylnym słupku. Nadwozie pomalowałem na Błękit Turecki (F419) lekko go rozjaśniając (wiadomo kwestia skali). Tapicerkę pomalowałem na kolor jasno niebieski. Ten kolor stosowano w "cywilnych" Fiatach na początku i dość krótko, potem jedynie w karetkach. Na tylnej szybie nieco przeskalowany napis ostrzegający o zamontowanych hamulcach tarczowych ze wspomaganiem.

Już na fotkach zauważyłem, że muszę chyba poprawić przedni zderzak i coś tam jeszcze podretuszować, ale Fiat MR68 idzie do gabloty.
Ten model będę oferował tylko na zamówienie, bo pewnie będzie niewielu chętnych:)
IMG_5194.JPG
IMG_5195.JPG
IMG_5196.JPG
IMG_5199.JPG
IMG_5200.JPG
IMG_5201.JPG
IMG_5202.JPG
IMG_5206.JPG
IMG_5207.JPG
IMG_5210.JPG
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
No tak, najpierw musieliście czekać latami aż skończę Fiata, a teraz codziennie inny model i kolor... no ale ja też musiałem swoje odczekać;)

Wiem, że dla wielu z Was Kanciaki kojarzą się głownie modelem po 75tym roku. No ale dla mnie, najpiękniejszy Fiat to jednak ten z dużą ilością chromów i z wystającymi klamkami.

Dziś model z roku 68go. Poza chromowanym grilem i klamkami, zmieniłem położenie dźwigni skrzyni biegów, zmniejszyłem wywietrznik na tylnym słupku. Nadwozie pomalowałem na Błękit Turecki (F419) lekko go rozjaśniając (wiadomo kwestia skali). Tapicerkę pomalowałem na kolor jasno niebieski. Ten kolor stosowano w "cywilnych" Fiatach na początku i dość krótko, potem jedynie w karetkach. Na tylnej szybie nieco przeskalowany napis ostrzegający o zamontowanych hamulcach tarczowych ze wspomaganiem.

Już na fotkach zauważyłem, że muszę chyba poprawić przedni zderzak i coś tam jeszcze podretuszować, ale Fiat MR68 idzie do gabloty.
Ten model będę oferował tylko na zamówienie, bo pewnie będzie niewielu chętnych:)
Zobacz załącznik 784771 Zobacz załącznik 784772 Zobacz załącznik 784773 Zobacz załącznik 784774 Zobacz załącznik 784775 Zobacz załącznik 784776 Zobacz załącznik 784777 Zobacz załącznik 784778 Zobacz załącznik 784779 Zobacz załącznik 784780
No tak, najpierw musieliście czekać latami aż skończę Fiata, a teraz codziennie inny model i kolor... no ale ja też musiałem swoje odczekać;)

Wiem, że dla wielu z Was Kanciaki kojarzą się głownie modelem po 75tym roku. No ale dla mnie, najpiękniejszy Fiat to jednak ten z dużą ilością chromów i z wystającymi klamkami.

Dziś model z roku 68go. Poza chromowanym grilem i klamkami, zmieniłem położenie dźwigni skrzyni biegów, zmniejszyłem wywietrznik na tylnym słupku. Nadwozie pomalowałem na Błękit Turecki (F419) lekko go rozjaśniając (wiadomo kwestia skali). Tapicerkę pomalowałem na kolor jasno niebieski. Ten kolor stosowano w "cywilnych" Fiatach na początku i dość krótko, potem jedynie w karetkach. Na tylnej szybie nieco przeskalowany napis ostrzegający o zamontowanych hamulcach tarczowych ze wspomaganiem.

Już na fotkach zauważyłem, że muszę chyba poprawić przedni zderzak i coś tam jeszcze podretuszować, ale Fiat MR68 idzie do gabloty.
Ten model będę oferował tylko na zamówienie, bo pewnie będzie niewielu chętnych:)
Zobacz załącznik 784771 Zobacz załącznik 784772 Zobacz załącznik 784773 Zobacz załącznik 784774 Zobacz załącznik 784775 Zobacz załącznik 784776 Zobacz załącznik 784777 Zobacz załącznik 784778 Zobacz załącznik 784779 Zobacz załącznik 784780
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Znalezione dziś na Fejsie w dziale żeglugi śródlądowej. Zdjęcia z załadunku fiatów w porcie Żerań (bardzo blisko zakładów FSO). Wprawdzie w tytule mowa o rejsie do Gdańska, ale zwróćcie uwagę że jest też mowa o transporcie z Warszawy do Szczecina przez Kanał Bydgoski.


fiaty.jpg
fiatya.jpg
Fiatyb.jpg
fiatyc.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@wroc67
Na zrobienie pchacza i podobnego zestawu strasznie namawia mnie kolega z grupy fejsbukowej. Fajna jest też mała barka (na zdjęciu są połączone dwie barki). No powiem szczerze, że jak zobaczyłem dziś te fotki to mnie trochę ruszyło. A jeszcze @Artur zostawił dziś u mnie w pracowni kawałek nabrzeża... i zaczęło mi to działać na wyobraźnię...:)

Ten artykuł jest ciekawy także dlatego, że przedstawia genezę transportu samochodowego na rzekach i nieszczęśliwego wypadku, który nastąpił potem pod Płockiem.
 

wroc67

Aktywny użytkownik
Reakcje
2.512 3 0
@wroc67
Na zrobienie pchacza i podobnego zestawu strasznie namawia mnie kolega z grupy fejsbukowej. Fajna jest też mała barka (na zdjęciu są połączone dwie barki). No powiem szczerze, że jak zobaczyłem dziś te fotki to mnie trochę ruszyło. A jeszcze @Artur zostawił dziś u mnie w pracowni kawałek nabrzeża... i zaczęło mi to działać na wyobraźnię...:)

Ten artykuł jest ciekawy także dlatego, że przedstawia genezę transportu samochodowego na rzekach i nieszczęśliwego wypadku, który nastąpił potem pod Płockiem.
To ja juz szykuję półkę w witrynie :)
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
UWAGA!
Powracam do tematu lusterek montowanych fabrycznie. Po konsultacji historycznej uzyskałem informację następującą:

Lusterko zewnętrzne było obowiązkowym wyposażeniem każdego nowego samochodu od 1 stycznia 1985 roku, dopiero od tego dnia Fiaty miały fabrycznie przykręcane do lewych drzwi plastikowe lusterka krajowe, początkowo także w ekskluzywnych wersjach Cromodora Astro i Cromodora w plastikowej obudowie z niebieskim filtrem.
Wcześniej każdy właściciel sam sobie organizował lusterko na drzwi i nie było ono obowiązkowe :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A na deser kolejna piękna fotka bardzo Fiata MR'68 (wąski wywietrznik na tylnym słupku) w eleganckim kolorze F675 (ciemny szary).
W tle nieco większy FIAT:podstepny:
Fiat - kolor milicyjny.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ja tylko oglądam i kibicuję ale cały czas czekam aż w którymś jednak będzie ten piesek z kiwającą się głową na półce za tylnym siedzeniem...
Dziś cały dzień walczyłem z draniem. Ręce mi pogryzł, bo nie dał sobie smyczy założyć. Dopiero skusiłem go kawałkiem padliny z kanapki i wtedy założyłem obrożę do malowania:podstepny:

Poszły trzy kolory i wodny wash Cytadeli (absolutnie genialny produkt). Modelik jest odrobinę przeskalowany, ale mniejszy naprawdę już by słabo oddawał ducha bryły.
IMG_5240.JPG
IMG_5241.JPG


Już bliżej nie dam rady dojechać - ale mam nadzieję, że dojrzycie ogonek i pomalowaną obrożę:podstepny:
Jednak doświadczenie w siedemsetce się przydaje:cool:
IMG_5239.JPG


I żeby nie było - kto spyta czy główka się pieskowi kiwa, wylatuje z grona moich znajomych:devil:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki