• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Warsztat - Adam66

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Irokez46
Dzięki Piotrze.
W rewanżu piękna Warszawa z roku 69go. Przez krótką chwilę widać mlekowóz chyba na bazie Skody (ujęcie spod pomnika Dzierżyńskiego), bardzo ciekawy francuski wagon zdaje się że na Gdańskim, przegubowce, pociągi podmimejskie i trochę samolotów. Poza trochę upierdliwą muzyką, naprawdę fajny materiał.

 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Spełnialnia marzeń - odcinek kolejny.
Po długich bojach wreszcie udało mi się upchnąć Sebastiana w jego Fiacie. Nogi poszły pod nóż, podciąłem siedzenie... trochę się nakląłem, ale dało radę.
IMG_5070.JPG
IMG_5071.JPG
IMG_5074.JPG
IMG_5076.JPG
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Mój ostatni wpis w 2020tym roku w wątku samochodowym. Chciałbym pokazać stan prac na dzień dzisiejszy w projekcie Fiata MR'75.
Zaznaczam, że do prac wstępnych używam jakiejś wadliwej budy starego Fiata, więc nie zwracajcie na to uwagi.

Element pierwszy - wnętrze.
Zabawiłem się w Waltera de'Silvę, który był odpowiedzialny za prace dizajnerskie przy modelu 75 w Centro Stile Fiata. Przeprojektowałem kokpit i dodałem zagłówki. Nadmienię tylko, że zrobiłem też już pierwsze testy z kierownicą Poloneza, która była montowana od września 78go roku. Kalkomanie położyłem na razie tnąc wersję poprzednią i podmalowując co nieco, ale oczywiście docelowe kalki są już zaprojektowane. Będzie z nimi więcej roboty, bo będą składać się z trzech części, a nie jednej.
IMG_5081.JPG
IMG_5083.JPG
IMG_5084.JPG


Element drugi - koła.
Jak wiecie to mój fetysz, więc nie mogłem ruszyć z miejsca póki nie przewalczyłem tej kwestii. Wersja jaką pokazuję jest już docelowa, choć znowu Mołotow stanął mi ością w gardle. Strasznie ciężko go położyć, żeby nie zalewał delikatnych rowków kołpaków. Najważniejsze że bryła jest poprawna, a z malowaniem coś wymyślę.
IMG_5102.JPG


Trzeci element - tylne lampy.
No tu była niezła skucha. Zrobiłem je zgodnie z planami i na modelu wyszły optycznie za duże. Trzy dni się gapiłem na nie i coś mi w nich nie pasowało. Tył bardziej Ładę przypominał niż Fiata. Skończyło się na tym, że znalazłem zdjęcie tyłu Fiata z dużego oddalenia i zrobiłem te światła pod to zdjęcie. Różnica była naprawdę niewielka, ale wyczuwalna. Próbne światła nie tylko zamontowałem ale także je pomalowałem, bo po prostu musiałem sprawdzić jak to wyjdzie w wersji finalnej. Jestem naprawdę zadowolony, choć jak znam siebie to jeszcze będę coś dopieszczał. Przykleiłem też na ślinę tablicę rejestracyjną, żeby mieć pewność, że optycznie wszystko gra.

Stara wersja zderzaków została już pozbawiona kłów i będę ją teraz szlifował by nadać jej charakterystyczny kształt.
IMG_5100.JPG
IMG_5101.JPG


Wszystkim składam najlepsze życzenia na Nowy Rok. Przede wszystkim zdrowia, pogody ducha i modelarskiej weny:)(y)
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Tylne lampy do MR'a 75 powalają!!!!:eek:
Z niecierpliwością zatem będę wyglądał w nadchodzącym roku finalnego wytworu Twojego kunsztu modelarskiego.
Zatem na 2021 rok również życzę Ci zdrowia, dalszego zapału przy tworzeniu modeli i pomysłów na nowe projekty(y).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Świetna robota. Tylne światła rewelacyjne. Zagłówki wydają się być za szerokie w stosunku do szerokości fotela. Pewnie z wymiarów oryginalnych tak wychodzi, ale mimo wszystko ja bym je ciutkę zwęził. Będą lepiej wyglądały optycznie.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
@Mafo
Masz rację Maćku. W ferworze walki i w pośpiechu zapomniałem dopracować ich kształt. Zagłówki Fiatów zwężały się ku górze. Stąd słusznie zauważyłeś, że moje są optycznie za szerokie. Za twoją sugestią "odchudzę" je troszkę, bo rzeczywiście są nieco masywne.
Dziękuję ci za czujność:)(y)
mr75d.jpg



A teraz druga sprawa.
Czy macie może jakieś zdjęcia naczep Hortexu z lat 90tych w nieco lepszej rozdzielczości. Przymierzam się do takiego MANa.
man_f90_hortex.jpg


Mam jeszcze jedną fotkę ale równie słabą
renault_r340_hortex.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś włożyłem do silikonu kolejne wersje kół do Fiata 125p. Mam na myśli te z pięknymi felgami GB w kształcie ośmioramiennego słoneczka i...
spor.monte.1.jpg


...w kształcie czteroramiennej gwiazdy (producenta na razie jeszcze nie ustaliłem:podstepny:)
pro.pol.75-2.jpg

Skończyłem też projektować nowe zestawy kalek pod kultowe wersje - Monte-Carlo 1600 i Akropolis 1800. Powyższe koła będę montował do tychże malowań, choć pewnie (jak to w życiu) będzie można zamówić dodatkowe zestawy wypasionych kół do standardowych Fiatów.

A teraz relacja z montażowni gdzie dziś dopiąłem "Fiata Rekordzistę". Z przodu doszły halogeny, z tyłu zamek klapy kufra, a do wewnątrz ciemno czerwona półklatka. Położyłem też kalki na tablice rejestracyjne. Prototyp skończony. Jak tylko dojadą do mnie seryjne kalki, zacznę montować krótką serię kolekcjonerską.
IMG_5104.JPG
IMG_5106.JPG
IMG_5107.JPG
IMG_5110.JPG


I na koniec fotka rodzinna :) - też bym miał dylemat do którego wsiąść najpierw;)
IMG_5112.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Rewelacja. To ja zapisuję się w kolejkę społeczną na obydwa modele z ostatniego zdjęcia. Oczywiście, jeżeli będzie dostępna figurka kierowcy, to także się zapisuję na taką.
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Ostatnio stanęło na felgach.
Dziś pomalowałem pierwsze cztery felgi - chyba jeszcze coś przy nich będę musiał poprawić... ale jeszcze nie wiem co i w jakim zakresie.
Felgi prezentuję na najbardziej modnym Fiacie (bił na głowę 132kę), czyli na Fiacie 131 Mirafiori , montowanym z włoskich części na Żeraniu. Zmianie nie uległy tylko felgi ale całe koła bo musiałem je nieco poszerzyć. Będę musiał wypracować lepszą technikę malowania, bo na żywo felgi prezentują się bardzo dobrze, ale na fotkach makro widać, że jeszcze można coś ulepszyć. Na pewno srebrny kolor będę kładł z aerografu, bo dziś spod pędzla gęsta Tamiya trochę kluchowato wyszła.

IMG_5163.JPG


Wersja pierwsza - Gwiazda z zapuszczonym czarnym łoszem - obok zasobny właściciel.
IMG_5143.JPG
IMG_5144.JPG
IMG_5145.JPG



Wersja druga - "słoneczko" - czyli felga GB.
IMG_5151.JPG
IMG_5152.JPG


Z braku gotowych Fiatów seryjnych - pokazuję powyższe modele także na Fiacie swojego Taty.
IMG_5164.JPG
IMG_5165.JPG
IMG_5166.JPG
IMG_5167.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Do tematu naczep do transportu samochodów - coś takiego trafiłem (źródło: repozytorium cyryl.poznan.pl ). Z opisu 1978 - przywiezione Polonezy na prezentacyjny wyścig tej marki. Dobrze widać opis drzwi ciągnika.


tor poznan1.jpg


tor poznan2.jpg
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
Dziś w ramach przerwy przy Dzikacha skończyłem model warszawskiej taksówki. Kalkomanie i kogut czekały już od dawna... no to się doczekały:)

Przy okazji chciałbym pokazać nowe lusterko boczne, które będę oferował jako opcję. Jest to wydruk, bo jak już pisałem nie lubię lusterek trawionych. Piszę o tym, bo ostatnio napisał do mnie Henryk @jestrabh z pytaniem czemu dostał Fiata bez lusterek. Pisałem już o tym, że do 74go roku w zasadzie lusterka zewnętrzne były naprawdę rzadkością (zaczęto je oferować w modelach eksportowych od 75go roku). No ale dziś, żeby pokazać jak takie lusterko się prezentuje zamontowałem je na zielonej taryfie. Pomalowane chromową Tamiją a tafla lustra Mołotowem. Koła zamontowałem bez kapsli, bo akurat taką miałem fantazję:podstepny:
IMG_5182.JPG
IMG_5184.JPG
IMG_5189.JPG
IMG_5190.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Tak, lusterko jest świetne, natomiast jest mikroskopijne i bardzo kruche. Muszę spróbować pomalować swoje i zamontować to powiem, czy jest to w miarę proste, czy też będą latały w powietrzu niecenzuralne słowa... ;)
Czy macie może jakieś zdjęcia naczep Hortexu z lat 90tych w nieco lepszej rozdzielczości.
Przejrzałem ostatnio czeluści moich dysków i nie znalazłem żadnego zdjęcia z taką naczepą. Może ktoś inny ma coś???
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 6
W robocie 2
W robocie 7
W robocie 14
W robocie 33

Podobne wątki